Jump to content

İnternet Şifresini Paylaşanlara Kötü Sürpriz!

Guest _ULTIMATE_

Recommended Posts

yav arkadaşlar sallayın gitsin. zamanında lisanssız işletim sistemi içinde aynı martavalı okudular ne oldu. zaten bilgisayar alırken işletim sistemi parasını peşinen bayılıyoruz. internet aboneliği içinde aktivasyondu, telefondu, vergiydi algıydı derken ondanda geçiriyorlar. ne taahhüt ettiklericbağlantı hızını, nede hizmetleri yerine getiriyorlar, diğer arkadaşların dediği gibi versinler 10 liraya interneti bizde ayrı ayrı alalım. ama sen 8 mbt "KADAR" vs gibi kelime oyunları ile milleti tuzağa düşürüyorsun, neredeyse dünyanın en pahalı internet aboneliğini yürütüyosun sana mı kalmış benim neti kimle paylaştığımdan.

ZATEN BİZ PAYLAŞIMCI BİR MİLLET DEĞİLMİYİZ Kİ KARDEŞİM, BİZ TÜRK MİLLETİYİZ KOMŞUMUZUN İNTERNETİ YOKKEN SANAL ALEMDE SÖRF YAPAMAYIZ:)

komşun evde innternete giremezken sen giriyorsan çok ayıp :)
bir de bu faturayı insanlar tek başına ödeyemez ben tek başıma ödüyorum ne kadar zorlandığımı allah bilir hiç kullanmadığım telefona ödeme yapıyorum aylık 70 TL gibi bi para cebimden çıkıyor ben paylaşmayayımda kim paylaşsın :D

Aynı apatmanda oturuyorsunuz internet faturanızı hafifletmek mi istiyorsunuz bir merkezden internet paylaşımı yapmak istiyorsunuz,o zaman ufak bir masrafla bu işleminizi elektrik prizleri üzerinden gerçekleştirme fikri sizce nasıldır.
Bu iş için internetten araştırma yapınız nasıl yapılıyor onu ögrenmenizi tavsiye ediyorum,zahmetsizce bir apartman bu sayede internete kavuşur kablolama derdi olmaz gizliden interneti paylaştırmış olursunuz.Tüm apartman sakinleri internet üçretine ortak olurlarsa ne ala derim ben.Paylaşım için 8 mb lık hız daha iyi olur altı kasar ve nete girişlerde problem olur bence.

[img]http://imgur.com/lmmgE.gif[/img]
[img]http://www.chip.com.tr/images/content/20070209012620.jpg[/img]

[color="#0000FF"][b]Bu mesaja bağlı bir haber de vereyim dedim,Türk Telekom internet erişimi için bundan sonra elektrik şebeke üzerinden verme arge çalışmaları başlatmışlar,plot bölge olarak İstanbulda bir semtte bu şebeke üzerinde internet erişim testleri yapmaya bile başlamışlar.Bundan böyle fibere altarnatif olarak ve telefon hatına gerek kalmadan elektrik şebeke ağı üzerinden adsl erişimi yapılabilcektir.[/b][/color]

[quote name='bates54' date='19 Kasım 2010 - 20:20 ' timestamp='1290198609' post='914308']
o iş o kadar basit değil. her bilgisayar internete bağlandığında, kimlik bilgisi(mac adresi) adsl hattımıza kaç tane bilgisayar girmiş ne kadar süre internet bağlı kalınmış hepsinin kaydı ttnet tarafından görülebiliyor.
ister kablolu olsun ister kablosuz, farketmez
sorun şurdaki, interneti paylaşmak hane içerisinde veya işyeri içerisinde yasal. başkaları tarafından kullanılması yasak.ttnetin bunu bilmesi biraz zahmetli;) nitekim sözleşme imzalarken paylaşmak yasaktır maddesini kabul ediyoruz zaten.
[/quote]

Sorsana kaç kişi 5 sayfalık sözleşmeyi okumuş ? İçlerinde fasa fiso var hep.

[quote name='tnc_tr' date='19 Kasım 2010 - 15:26 ' timestamp='1290180985' post='914189']
kardeşim artık şunu kas kafanıza sokun!!!

Kiraladığım internet ip si benimdir istediğim gibi kullanırım ister paylaşırım ister hiç kullanmam benim ip m uzerinden yapılan tum yapılan işlerin sorumlulugu bana aittir.
Gevenlik olarak dogru; baglı oldugum bir agda yaptıgım işlemler guvenliksizdir ama bu sana mı dert sanane benim banka şifrem calınırsa !
Tek derdiniz daha cok Adsl satışı ile daha cok para kazanmak oldugunu bilmeyen mi var? Yoksa milletin guvenliği sanki cok önemli sizin için!!
Daha henuz ceza yiyen olmadı ceza yazcak varsa buyursun gelsin.!!
[/quote]

[quote name='mucit41' date='19 Kasım 2010 - 20:32 ' timestamp='1290199349' post='914317']
Doğru söze denilecek bir şey yok.Benim adsl problemim dolayısı ile gittiğim telekomda tekniksiyenin pc sinde herşey görünüyor kendi gözümle gördüm,hatta dedi bana sen kaç pc ile giriş yapıyorsun diye,bende evdeki modeme bağlı switch ile 2 yada 3 pc kullanıyorum ve onunla nete giriş yapıyorum dedim,nedeni sordu bana bende dedim onlara benim iki tane çocuğum var onlar 1 er pc den nete giriyor bende sisteme eklediğim 3 pc den giriş yapıyorum dedim onlara,her kes rahat dolaşsın nette diye.Bana sorun cıkarmadılar ve o gündür bu yana o şekilde nete giriyorum.2 tane pc şuan evimde 5 portlu switchle bağlı durumda.Tüm bağlantı veriler ttnetin elinde ip den tutun mac adreslere kadar gözetim altında,gayri resmi işletim sistemleri de ilgili kuruluşların izlenimi altında olduğu unutulmamalı.İsteyen elindeki neti istediği kişilere payalaştırabilir yada paylaşımla fatura miktarınıda azaltabilirler.Sonuçta neler olur bilinmez.
[/quote]

Arkadaşlar yanlışım varsa düzeltin ama!!

eski usb modemler hariç.;
normal ethernetli modemlerde kac kişinin modeme baglı oldugunu bulmak cok zordur. Yani modem HNat yaparak nete cıktıgı için tum pcler aynı ip uzerinden dısarı cıkar. Yani sen bana ip adresini versen bile ben senin agında kac pc var goremem. Telekomda goremez cunku dısrayı bunla ilgili bir paket atılmıyor. ( Telekomın verdiği modemler özel ayarlanmış olabilir ) Ayrıca bunula ilgili bi soru soramaz sorsa bile sanal makine kullanıyorum demeniz yeterli yada notebook kullanıyorum sanane kardeşim deseniz kafi

[quote name='tnc_tr' date='19 Kasım 2010 - 15:26 ' timestamp='1290180985' post='914189']
kardeşim artık şunu kas kafanıza sokun!!!

Kiraladığım internet ip si benimdir istediğim gibi kullanırım ister paylaşırım ister hiç kullanmam benim ip m uzerinden yapılan tum yapılan işlerin sorumlulugu bana aittir.
Gevenlik olarak dogru; baglı oldugum bir agda yaptıgım işlemler guvenliksizdir ama bu sana mı dert sanane benim banka şifrem calınırsa !
Tek derdiniz daha cok Adsl satışı ile daha cok para kazanmak oldugunu bilmeyen mi var? Yoksa milletin guvenliği sanki cok önemli sizin için!!
Daha henuz ceza yiyen olmadı ceza yazcak varsa buyursun gelsin.!!
[/quote]

Harika konuşmuşsun . Kesinlikle katılıyorum erkekse yazsınlar :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...