Jump to content

Bilgisayar Ana Kart Sorunu

mesut akdeniz

Recommended Posts

slm arkadaşlar ben klavye ve fareyi deiştirdim önceden microsftun kablolu klavyesi ile atec4 fare vardı şimdi microsoftun kablosuz setini aldım fare ile klavye her neyse sorun surda kablosuz klavye ile fareyi kullanmaya basladıgımdan beri bilgisayar ana kartı gormemeye basladı bılgısayarın fısını cekıp taktıgım zaman goruyor bı keresınde de dıııııttt dıe ses geldı hemen kapadım sorun neden kaynaklanıyor olabılır yardımlarınız bekliyorum...

Aldığın set nasıl bir şey pc bağlantısı olarak tek kablo varsa usb portlardan birine tak sorunsuzca kullan bir problemin olmaz.

[img]http://img.donanimhaber.com/upfiles/477264/D3245B9B53D5451B8B65514F76C8DA90.jpg[/img]

Resimdeki gibi ise alış verişi sağlayan resimdeki en sağ üste bulunan parçayı USB slotuna takıcan.Pil varsa içinde onları değiştir.İyi kullanımlar.

çok ilginç anlatmışsın anakartı görmezse zaten pc açılmaz fare yada klavyenin tuşu takılı kalıyor olabilir dııııt
sesinden yola çıkarak söylüyorum pc açıkken yapıyorsa yok açarken yapıyorsa ram veya ekran kartı oksit yapmış olabilir
slotlara takılan altın plakları silgi ile temizle yani sarı yerleri

• 2 hafta sonra ...

arkadaslar bu durum neden kaynaklana bılır önerilerinizi bekliyorum kablosuz klavye ve fareye gecınce bole oldu bılgısayar acılısda ana kartı gormemeye basladı bılgısayarın fısını cekıp taktıgım zaman acılıyor ama ve sorunda cıkmıyor arkadasların tavsıyerını uyguladım ama duzelmedı ama bıos guncellemesı yapmam gerekıyor gıbı gelıyor bana guncelleme de yapmak ıstemıyorum cunkı daha once hıc denemedım acıkcası rısklı buluyorum galıba yanlıs yuklme olursa anakart perte cıkıyormus :) arkadaslar tavsıyelerınızı beklıyorum :)

[quote name='mesut akdeniz' date='06 Aralık 2010 - 06:42 ' timestamp='1291611158' post='922263']
arkadaslar bu durum neden kaynaklana bılır önerilerinizi bekliyorum kablosuz klavye ve fareye gecınce bole oldu bılgısayar acılısda ana kartı gormemeye basladı bılgısayarın fısını cekıp taktıgım zaman acılıyor ama ve sorunda cıkmıyor arkadasların tavsıyerını uyguladım ama duzelmedı ama bıos guncellemesı yapmam gerekıyor gıbı gelıyor bana guncelleme de yapmak ıstemıyorum cunkı daha once hıc denemedım acıkcası rısklı buluyorum galıba yanlıs yuklme olursa anakart perte cıkıyormus :) arkadaslar tavsıyelerınızı beklıyorum :)
[/quote][color="#006400"][b]

eğer anakrtın asus,gigabayt vs.. ise windows üzerinden online bios update programı var çok daha az riskli olan sadece flashı yazarken görünüyo zaten o zaman güç gitmesin yeter hatta benim kullandığım anakartta

dual bios var seninkindede varmı bilmiyorum anakart dan problem yaşıyorum diye yazmışın anakart ın modelini yazmamışın[/b][/color] [b][color="#ff0000"]????????? [/color][/b]

[quote name='neskali' date='06 Aralık 2010 - 06:47 ' timestamp='1291618632' post='922267']
[color="#006400"][b]

eğer anakrtın asus,gigabayt vs.. ise windows üzerinden online bios update programı var çok daha az riskli olan sadece flashı yazarken görünüyo zaten o zaman güç gitmesin yeter hatta benim kullandığım anakartta

dual bios var seninkindede varmı bilmiyorum anakart dan problem yaşıyorum diye yazmışın anakart ın modelini yazmamışın[/b][/color] [b][color="#ff0000"]????????? [/color][/b]
[/quote]

Anakart Adı Asus P4S-X

[quote name='mesut akdeniz' date='06 Aralık 2010 - 17:50 ' timestamp='1291658416' post='922535']
ekrana ılkınde yazı gelmıyor ıkıncı defa acmaya calıstıgım zaman revision 1001 die bi yazı gelıyor bunuda arastırdım güncel olmadıgına ısaretmıs asus p4s-x revison 1001
[/quote]
bu sekıl hata cıkıyor

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...