Jump to content

C# Için Öneriler ?

kurt_1925
 Share

Recommended Posts

[b]Konu başlığından da anlaşıldığı gibi C# yeni başlıyacağım byvistakazim adlı arkadaşımızın video setlerinide indirecem fakat üstadlardan öneriler bekliyorum.Neler yapmalıyım nelere dikkat etmeleyim ve ne gibi konuların üstünde daha çok durmalıyım..Birde tavsiyeler üzerine palme yayıncılığın kitabını aldım.İnş azda olsa birşeyler öğrenebilirim..[/b]

C ile başla temelini öğren C# Bir adım sonrası ...C++ İki adım sonrası...

Eğitim setlerini izle...başlangıçta C biraz ağır gelebilir..ama yılmazsan halledebilirsin...

Visual basic ile başladım ben...

en basitinden iki ile ikiyi toplayan bir program yazsan.. kendine güvenin gelir..daha iyi tutarsın ipin ucundan...

kitaplarla değil.... sürekli uygulamalı çalış...bir tarafta video yada anlatım bir tarafta Visual Studio olsun...anında izlediğini eş zamanlı uygula....böylece kafanda daha rahat kalır....

Ayrıca her zaman bir hedefin hayalin olsun öyle çalış...yoksa programlamada kafana göre takılırsan iyi yerlere gelemezsin...

iyi akşamlar....

Edited by byvistakazim

[b]Öncelikle yorumlar için teşekkürler.İlk olarak C# görsel eğtim setini indrimeye başladım bile 20 yakın video'yu indirdim.Geriye 36 tane kaldı.Söylediklerinize göre direk C# başlarsam zorluk çekicem galiba visual basic ile mi başlayayım yoksa C ile mi başlayayım arkadaşlar bu konuda ne söyleyebilirsiniz ?[/b]

• 1 ay sonra...

Visual Basic ile başlayıp C'ye geçmenin çok bir mantığı yok bence. Basitinden başlıyayım zora doğru gideyim demenin de mantığı yok. Yıllardır Visual Basic türevleri ile uğraştım ama şimdiki aklım olsaydı direkt C ile başlardım. Kafayı bir sürü şey ile doldurmaya gerek yok. Bir tane dili adam gibi bilmek yeterli bence.

Ayrıca Visual Basic platform bağımlıdır, sadece Windows altında çalışan programlar yazabilirsiniz. Ama eğer C biliyorsanız başka bir dil bilmenize gerek kalmaz. Bu nedenle eğer yılmayacağım bu işi öğreneceğim diyorsanız C ile başlayabilirsiniz sanıyorum.
Hee yok, ben hobi amaçlı program yazıcam ve bunu iş olsun diye eğlencelik yapıcam diyorsan Visual Basic işini gayet iyi görür. Hatta excel/word altında VBA ile veya windows altında script (vbs) ile işini gören yüzlerce minik program da yazabilirsin.

Bu arada programlama ile uğraşmak istiyorsan kendine bu iş için ayırdığın zamanlar oluştur. Günde 1-2 saat bu işe kanalize ol ve başka birşey tarafından rahatsız edilme. Bu zamanı mutlaka bilgisayar başında olduğun bir vakitten seç. Sadece kitaptan okuyarak bahsedilen işlemin ne yaptığını anlaman çok zor. Özellikle önceden tecrüben yoksa. Bu nedenle anlatılanları uygulaman lazım. Okuduğun ya da izlediğin şey ne ise mutlaka tekrarını kendi bilgisayarında yap.

Sen bu soruyu soralı biraz zaman geçmiş ama ileride benzer soruları soracak arkadaşlara örnek olsun diye yazayım dedim.

Edited by diabolical