Jump to content

Laptop Ekran Kartı

abdllharslan

Recommended Posts

Arkadaşlar hp laptopum var yaklaşık 3 senelik birgün ekran karardı.Sevise gittim 1000 tl masraf çıkardı.Bende bir tamirciye götürdüm 200 tl ye yaptı.2 ay kullandım tekrar karardı.tamirci 3 ay garanti vermişti götürdüm tamir etti.Lakin 5-6 hafta sonra tekrar bozuldu.Acaba laptopu bir monitöre v.s. bağlasam laptop ekranının yerine kullanabilirmiyim?Nasıl bir çözüm önerirsiniz.(Bu arada laptop ekran kartı onboard imiş)

Laptop'un modeli ve özellikleri nedir?

Bildiğiniz gibi laptoplarda tamir olayı pek olmaz.Olsada sorun %100 çözülmez kolay kolay.Sizin sorunda böyle sanırım.
Laptopunuzun bağlantıları genişse LCD'ye bağlarsınınız.

Ekran kartın bozuksa monitöre görüntü gelmez.Kendi ekranına gelmeyen görüntü harici monitöre nasıl gelsin?Ekran kartınıuyumlu bir kartla değiştirmen gerekir.Tabii eğer harici ekran kartlıysa.Eğer onboard ekran kartlıysa servise gideceksin.Komple anakart değişecek.O zaman masrafında fazla olacaktır.

[quote name='vusal_dayi' date='08 Aralık 2010 - 19:33 ' timestamp='1291830228' post='923450']
sorun ekran kartinda deyil sorun monitorde..sadece tam enerji gelmiyor diye ekran gelib gidiyor..bu problem hatta normal LCD-lerdede var...
[/quote]
arkadasin dedigi bi lcdlerde pek nadir gorunur ekran karti bozulmasi notbooklarda ekranin altinda enerji kondektoru var genellikle ondan dolayi olur normalde masrafi en fazla 100 ile 150 tutar ama tabi adamin elinden o markaya uyan parca varsa en iyisi sen basa monuter bagla kullan bi sure bu arada gecmis olsun...

mrb harici monitöre bağladığında şayet görüntü geliyorsa ekrana gelmiyor görüyorsan ekranın floresan geçmiştir ancak leptabı karanlıkta açarsan bunu farkedersin siyah bi ışık verir sadece görüntü vermez ama...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...