Jump to content

Asus Mu Hp Mi?

ferhattokus
 Share

Recommended Posts

• 4 hafta sonra ...

notebook için paran varsa tartışmasız sony vaio serisi alacaksın...

fazla delir diyorsan DELL yada IBM(lenovo) alacaksın...

ondan sonraki tercihin Asus Hp Acer Samsung olabilir. Aynı klasmandadırlar.

illa ucuz diyorsan casper, exper vs düşünebilirsin......

eger maddiyat önemli deil diyorsan arkadaşım ne asus ne acer ne hp ne lenovo ne dell nede casper sana önerecegim ve tek geçerim diyecem sony vaio gerisini salla dedigim gibi paraya acımayacaksın sony nin en ucuz laptopu 2 bin tl den başlıor özelleiklerine zaten diyecek yok emin ol aldıktan sonra profosyonel kullanıcıysan ne servis ne arıza görürsün formatı bile unutursun ;)

Hp-------> Üretici değildir. Fason üretim yaptırır. Markasını basar satar. Servis'i adamı burnundan getirir. Özellikle'de Pavilion serisi alırsan ! (Paran çoksa al !)

Asus----> Üretimi kendisi yapar, sağlam cihazdır, Servis'i çok kalitelidir. Ürünü UPS kargo ile gönderirsin. Yapar gönderirler !

Lenovo----> Üretimi kenidisi yapar, servisi'de kalitelidir. Arıza kaydı açarsın kargo gelir alır geri getirir.

Acer----> Alırsın şans işi. Arıza çıkmazsa kullan. Çıkarsa'da ayar tutmaz.

Sony---> Nereden aldığın çok önemli ! Sony Euroesia garantisi olmasına dikkat et.

yapılan bir araştırmaya göre ; tam olarak sayıları hatırlamıyorum asus : %15.4 toshiba %15.5 ve hp : %37.3 arıza oranları araştırması yappılmıştı geniş çaplı olarak.
ben toshiba kullanıyorum çok kaliteli ve sağlam günde en az 12 saat çalışıyor şuana kadar hiçbir sorun yaşamadım

Asus ilk başta herkesin ilk tercihi gibi duruyor fakat makinede ati ekran kartı var ben ilk önce bu marka ekran kartının sana sorun çıkaracağını garanti edebilirim.Şöyle ki ati marka ekran kartı yüzünden masaüstümü tekrar baştan toplamak zorunda kaldım aklınıza gelebilecek tüm donanımlar değişti ta ki işlemciye kadar.Asus iyi mal üretir kafanı çok fazla yormaz ama o ekran kartını bence tekrar düşünmek istersin.
Hp'de de şansına kalmış diyebilirim alırsın çok uzun süre kullanırsın ya da alırsın ilk arızada pert olur.Bence asus al ama ati ekran kartı olmasın

[quote name='zokyanus' date='17 Şubat 2011 - 19:59 ' timestamp='1297973354' post='965156']
Asus ilk başta herkesin ilk tercihi gibi duruyor fakat makinede ati ekran kartı var ben ilk önce bu marka ekran kartının sana sorun çıkaracağını garanti edebilirim.Şöyle ki ati marka ekran kartı yüzünden masaüstümü tekrar baştan toplamak zorunda kaldım aklınıza gelebilecek tüm donanımlar değişti ta ki işlemciye kadar.Asus iyi mal üretir kafanı çok fazla yormaz ama o ekran kartını bence tekrar düşünmek istersin.
Hp'de de şansına kalmış diyebilirim alırsın çok uzun süre kullanırsın ya da alırsın ilk arızada pert olur.Bence asus al ama ati ekran kartı olmasın
[/quote]

ben yıllardır ati ekran kartı kullanıyorum. masaüstü veya mobility serisi hiçbir problm yaşamadım.Seninkinde arıza çıkmış diye tüm ATİ yongalı ürünler arızalı olacak değil.yanlış yönlendiriyorsun.Ayrıca ekran kartları nvidiada da olduğu gibi partnerler tarafından üretiliyor. kaliteli olanıda var kalitesiz olanıda.birde ati (amd) ekran kartı üretmez

arkdaşlar herkez yorumlar yapmış iyi güzelde donanımsal olarak birebir bilenler var mı? ben teknik servisiyim içindeki malzemeleri biliyorum marka olarak hemen hemen birbirine yakın ürünler takılıyor. bir notebooka iyi yada kötü demeniz için üretim yerine bakmanız gerekir. artı buradan hp yi karalayan arkadaşlara siz ne kullandınız diyorum başka birşey demiyorum ya onlar bahtsız bedeviymiş yada ben çok şanslıyım 100 ün üzerinde hp notebook sattım hiç bir şekilde bir şikayet almadım. servis politikası olarakta şunu söyleyim siz bir kannat getirin hp g62 serisi notebook sattığım bir müşterinin 5 yaşındaki çocuğu pc yi almış oyuncak yerine kullanmış lcd paneli gitmişti gördüğümde ve servise yaptırmak için verdi o haliyle bile çalışıyordu makine sadece tabiri caizse lipildeme yapıyordu. her neyse teknik serviste 7 gün içinde lcd paneli değiştirip (kullanıcı hatası olduğu halde) garanti dahilinde yaptı düştüğünüz sevirisi bilmiyorum ama hp gayet kullanışlıdır. ingiltere kaynaklı serviside prensiplidir ama bazı cins servisleride yok değildir. onun dışında benim bilgisayar tavsiyem 4 markadır. bunlar
1. dell
2. samsung
3. hp
4. asus

sıralamaya göre tercih yapabilirsiniz ama benim en çok sattığımve hiç şikayet almadığım iki ürün DELL ve HP dir.
Yardımım dokunduysa sizlere ne mutlu bana

not: hp ye hakaret etmeye devam edenler olursa ben buraya en az arıza veren ürün listesini çıkartıp asabilirim onlarda. hp-g62 ile asus-k52 modelleridir.

yahu mevzu illa asus-hp ise yok ati varmışta sorun verirmiş bunlar fasa fiso ben iki markayıda kullandım ve kullanan arkadaşlarım var asusun cihazları taş gibidir parçalarınıda kendisi üretir ama hp dandik malzemeden üretiliyor benimkinin her yeri ayrı oynardı 6 ay kullandım rezaletti en son servis pakladı diğer biçok arkadaşımda aynı şekilde hp den muzdarip asus alacaklara sadece K52 serisini önermem çünkü o seride genel olarak ekran kartı problemleri var geriye kalan özellikle N61 serisi çok süper

[quote name='tgb93' date='20 Ocak 2011 - 18:10 ' timestamp='1295547616' post='947938']
hp iyi ama asusda tercihin olabilir. hangisini seçersen pişman olmassın
[/quote]

nerden biliyorsun kardesm kainmisin pavilion serisi komple bozuk hepsi. bir bilgasayrcıya yada mecidiyeköye getir bakiym hiç bir bilgisayarcı alırmı pv serisini takas bile yapmazlar :rolleyes:

[quote name='Muhammq' date='19 Şubat 2011 - 19:58 ' timestamp='1298146102' post='966355']
nerden biliyorsun kardesm kainmisin pavilion serisi komple bozuk hepsi. bir bilgasayrcıya yada mecidiyeköye getir bakiym hiç bir bilgisayarcı alırmı pv serisini takas bile yapmazlar :rolleyes:
[/quote]
dediğin gibi iki arkadaşımda pavilyon dv6 var ikisindede benzer arızalar baş gösteriyor kaldı ki sade onlar değil bende compaq vardı o da aynıydı bi tanıdığımda elitebook var o pek kullanmaz bitek onunki servise hiç gitmedi :D ben bu markanın düşmanı değilim ama benim param ve zamanım yandı başkalarınınkide yanmasın :rolleyes: