Jump to content

Acronis True İmage Server (Yardım)

ozturk27
 Share

Recommended Posts

[quote name='ozturk27' date='05 Ocak 2011 - 16:19 ' timestamp='1294244973' post='938571']
Forumda Aradim ama pek bişi bulamadım
arkadaşlar Server 2003 den imaj alcam ama bendeki Acronis.True.Image.Home.2010 idi
bana eger varsa katilimsiz Acronis.True.Image.Server Lazim

Yardimcı olursaniz çok sevinirim

Teşekkürler
[/quote]

[quote name='ozturk27' date='05 Ocak 2011 - 21:09 ' timestamp='1294255146' post='938686']
Arkadasim dedigini bulamadım ya

başka yardimci olabilcek arkadaslar varmı?
[/quote]
arkadaşım neyin imajını alcaksın anlamadım?

Eger server 2003 yuklu makinen imajını alcaksan home2010 u kullanabilirsin. 2 side Ntfs ikiside nt tabanlı.

Ha echo serverın farkı nedir diyorsan anlatmakla bitmez.

Örneğin agent kurup pc calışırken bir pc nin imajını alabilrsin aldıgın pcnin imajını sanal makineye cevirebilirsin networkde imaj atabilirsin vs... vs...

[quote name='ozturk27' date='06 Ocak 2011 - 13:17 ' timestamp='1294313269' post='939054']
Arkadaslar Yardimci Olabilicek Kimseler Yokmu?
[/quote]

arkadaşım acronis partition tabanlı imaj alır yani hdd nin içeriğinde ne var bakmaz ister linux kur ister dos ister server ister w7 partitionu yedekliyeceksin, senin bir yerde hata yapma şansın yokmu?

Yada aldıgın hatayı yazarsan yerdımcı olayım

[quote name='tnc_tr' date='06 Ocak 2011 - 14:19 ' timestamp='1294324194' post='939154']
arkadaşım acronis partition tabanlı imaj alır yani hdd nin içeriğinde ne var bakmaz ister linux kur ister dos ister server ister w7 partitionu yedekliyeceksin, senin bir yerde hata yapma şansın yokmu?

Yada aldıgın hatayı yazarsan yerdımcı olayım
[/quote]

Abicim Bak Şimdi Acronis Home 2010 u Server 2003 e kurmayı denedim ama kurmadi

ben server 2003 ü destekleyen bi acronis istiyorum

sistemin yedegini almak için server 2003 kurup güncelleme baya vaktimi aliyor.

Edited by ozturk27

[quote name='ozturk27' date='06 Ocak 2011 - 16:28 ' timestamp='1294324710' post='939163']
Abicim Bak Şimdi Acronis Home 2010 u Server 2003 e kurmayı denedim ama kurmadi

ben server 2003 ü destekleyen bi acronis istiyorum

sistemin yedegini almak için server 2003 kurup güncelleme baya vaktimi aliyor.
[/quote]

Arkadşım ust cvp da sana sordum 2003 serverın imajınımı alacaksın diye?

2003 server a zaten 2010 home u kuramazsın server ailesinde bir versiyon yukler der sana.

2010 home da yaratılmış boot cd sini alacaksın linuxde acılır zaten forumda var acronis boot yada acronis recover diye arat cıkar.

Neyse açtınmı cd ile sonra ordan imaj alacagın parittion ı seciyorsun sonra imajı nereye alcagını seciyorsun ( tavsiyem external bid hdd )

Backup diyorsun oldu bitti.

Soylemeyi unuttum eger dosya formatlı imaj alacksan imagex içeren winpe cd siyle pc yi aç imagex komutlarıyla imajda alabilrsin.

İmagexdeki fark imagex istediğin partition a istediğin hdd ye istediğin zaman imajı geri yukleyebilirsin microsoftun imajlama cozumudur. Sıkıştırma ve mount unmuont değiştirme cok kolaydır. Tavsiyem imagex kullan.

Edited by tnc_tr

Arkadasim ya bende bi sorun var yada ben bulamaiyorum

dedginin acronis 2010 home da yaratılmış boot cd sinin direk linki varsa verebilisen eger çok makbule geçer

şimdi bizde 4 adet ayni server var elime saglam bi imaj alip eger sorun çıkarsa hemen imajı atayim diyorum

[quote name='ozturk27' date='06 Ocak 2011 - 17:32 ' timestamp='1294328558' post='939204']
Arkadasim ya bende bi sorun var yada ben bulamaiyorum

dedginin acronis 2010 home da yaratılmış boot cd sinin direk linki varsa verebilisen eger çok makbule geçer

şimdi bizde 4 adet ayni server var elime saglam bi imaj alip eger sorun çıkarsa hemen imajı atayim diyorum
[/quote]

Arkadaşım yani ordaki arama cubuguna acronis yazamadın değilmi yada google acronis boot cd yazamadınmı herseyi armut piş agzıma düş yapmıyalım lutfen.

Ayrıca server sistemede raid yap serverda imajlama yontemi az kullanılır.

[quote name='ozturk27' date='07 Ocak 2011 - 09:42 ' timestamp='1294386760' post='939587']
Tamam Arkadasim Buldum Programi indiriyorum
Sana Tesekkür Ederim
Yanliz Raid Dedigini Açiklarmısın?
Biostan ide raid mi ?
yada farkli bişimi :)
[/quote]

Arkadaşım senin mesleğin ne? 4 tane serverla ugrasıyorsun?

Server dediğin makineler hp ibm gibi ozel server makinelerimi yoksa sırada ev kullanıcı makinelerimi.

Bence bu bilgiyle raid e girme hddleri tehlikeye atarsın. KAŞ yapayım derken göz cıkarırsın sana tavsiyem mcse egitimi gibi bir egitime git tabi bu işlerle ugrasacaksan.

Makinelerin ozel server makineyse kullanım kılavuzlarında özel raid ayarları vs vardır sıradan makineyse chipsetinin sonunda r yazar. Tabi onun ayarını sorma burda cvplıyamam.

Sana bu konuda cozumpark ailesi yardımcı olur ama boyle başlık acarsan kimse cvp vermez. Cunku ordaki uyelerin cogu sertifikalı bilgili insanlar pek zamanları olmuyor.