Jump to content

Driver Bulamıyorum

SeVSeRi
 Share

Recommended Posts

S.n. Tnctr ailesi
Elimde Compaq presario R3000 laptop var dün format attım,Windows 7 kurdum.Bütün driverleri tanıyıp yükledi ama Ses hariç ses driverini bulamadı.Bende internette aramaya başladım yaklaşık 2 gündürki arıorum ama bitürlü bulunmuyor bu driver.Bana yardımcı olacak varmı acaba?

Driver Adı:[b]Analog Devices AD1981B(L) @ nVIDIA nForce3 150 (CK8)-Audio Codec Interface[/b]

Model:Compaq Presario R3000
Anakart Adı:Hewlett-Packard
Çipset:nVIDIA nForce3 150 (CK8)

[b]hpnin sitesıne gir ordan indir
şayet win7 driveri yoksa vista driverini indir
sorunsuz çalısacaktır
sana lınk verecektım ama hpnın sürücü destek bölümüne erişim yok şuan[/b]

Edited by ozanaus

Driver Magician 3.52 bu programı kur bilgisayarındaki eksik tüm driverları bulup indirmeye yarar üstelik ücretsizdir..Kendim şuan kullanıyorum bütün driverları bu program sayasinde güncel olarak indirebilirsin

http://hotfile.com/dl/89150597/4b5fdca/dm352.rar.html

[quote name='SeVSeRi' date='05 Ocak 2011 - 21:53 ' timestamp='1294265017' post='938796']
S.n. Tnctr ailesi
Elimde Compaq presario R3000 laptop var dün format attım,Windows 7 kurdum.Bütün driverleri tanıyıp yükledi ama Ses hariç ses driverini bulamadı.Bende internette aramaya başladım yaklaşık 2 gündürki arıorum ama bitürlü bulunmuyor bu driver.Bana yardımcı olacak varmı acaba?

Driver Adı:[b]Analog Devices AD1981B(L) @ nVIDIA nForce3 150 (CK8)-Audio Codec Interface[/b]

Model:Compaq Presario R3000
Anakart Adı:Hewlett-Packard
Çipset:nVIDIA nForce3 150 (CK8)
[/quote]
bndede o sorun var windows yuklenmiş gozuyor ama ses çkmıyordu mikrafon çkışna taktııım ses geldi yanı başka jaklara tak

[quote name='mutlku_1991' date='22 Ocak 2011 - 23:21 ' timestamp='1295739095' post='949819']
ne vista driveri var nede windows 7 arkadşın dediği gibi xp yolu göründü
[/quote]

Win7 de Uyumluluk sorunundan xp de çalışan çoğu uygulama veya driver ı Windows/ de rfahatlıkla çalıştırabilirsin.
Denediklerimin hemen hepsi de oldu...

Bu sorunun çözümü bulunur.

Windows 7 den vazgeçme derim...

Kardeş Xp de işe yarayan garip bi olay ı yapmanı tavsiye edicem. donanım yuklu görunuyosa aygıt yöneticisinden kaldır. yeniden başlat pc yı yenı donanım bulundu uyarısını otomatik olarak yükle seçeneğini işaretleyerek tarat belki işe yarar. bide klasik driverpack dosyalarını indir cd yada dvd ye çek tarat ıkısınden biri mutlak uyacak basit yöntemler bunlar. uzun sürsede:)

• 1 yıl yıl...

arkadaşlar dün yani 05/09/2012 tarihinde bende win 7 için sorunla karşılaştım.fakat kısa bir süre içinde çözdüm.bu driver ı indirin xp ye direk kurun.win 7 için sayfayı takip edin.
(1 ay içinde elime 100 e yakın bu model bilgisayar geleceği için uğraştım win 7 de.)konu güncel değil ama ben kalıcı bir bağlantı,kurulum anlatımıyla beraber veriyorum :)

[url="http://reisbilisim.com/blog/ad1981b-dell-xp-ve-win7-driver/"]http://reisbilisim.com/blog/ad1981b-dell-xp-ve-win7-driver/[/url]