Jump to content

Ati/amd Hd 4770'i Mac Os X Üzerinde Çalıştırın!

KemalALKIN
 Share

Recommended Posts

[center][size="3"][color="#000000"][size="4"][color="#FF0000"][b]Ati/Amd HD 4770'i Mac Os X Üzerinde Çalıştırın![/b][/color][/size]

[color="#8B0000"][u][i]Bu Konuda Sizlere Ati/Amd HD 4770 Ekran Kartınızı Mac Os X 10.6.6 Sürümüde Dahil Buna Kadarki Çalıştırmak İçin Gereken Çözümünü Vereceğim[/i][/u][/color]

[color="#FF0000"][b]NOT:[/b][/color] [color="#FF0000"][u]Bu İnternetteki Tek Türkçe Anlatımdır![/u][/color]

[color="#0000FF"][size="4"][b]Gerekenler;[/b][/size][/color]

Mac Os X Snow Leopard 10.6.3 Kurulu Bir Pc

[size="4"][color="#0000FF"][b]Kullanıcaklarımız;[/b][/color][/size]

boot (flicker) :

[code]http://www.mediafire.com/?7sn21n1dmssd7dv[/code]

kextler (10.6.3) :

[code]http://www.mediafire.com/?x35selliqkz202z[/code]

kexy utility (v2.3.2) :

[code]http://www.mediafire.com/?b3xgyhhdhjqnhs0[/code]

Bunları İndirdikten Sonra Sizin Yapmanız Gerekenler;

1. Adım " boot (flicker) " Bu Dosyamıza Çift Tıklayarak Çıkarmak Ve İçindeki Dosyayı Kurulu Bölüme Kopyalamak. Kopyalamak İçin ;

Applications -->> Utilities -->> Terminal'i Açarak Şunları Yapınız;

sudo -s (Enterlayın)
Şifrenizi Yazıp Enterlayın
cp (boşluk) (dosyanın konumu) / (Enterlayın) NOT: Konumunu Bilmiyorsanız Dosyayı Terminale Sürükleyin Ve Bırakın)

2. Adım " kextler (10.6.3) " Bu Dosyamıza Çift Tıklayarak Çıkarmak Ve İçindeki Dosyaları Kurulu Bölüme Girerek, System -->> Library -->> Extensions a Kopyalamak Ve Şifrenizi Girip Onaylamak Eğer Aynısından Var Uyarısı Gelirse Değişimleri Onaylayın.

3. Adım " kexy utility (v2.3.2) " Bu Dosyamıza Çift Tıklayarak Çıkarmak Ve .Dmg li Çıkan Dosyaya Çift Tıklayarak Mount Edin. Daha Sonra Çıkan Penceredeki Kext Utility Programını Applications -->> Utilities İçine Sürükleyip Kopyalanmasını Sağlayın Ve Daha Sonra O Programı Çalıştırıp Şifrenizi Girin Ve İşlem Bitince quit e Tıklayarak Çıkın

Son Olarak Reset Atın Ve Açtığınızda Aktif Olarak Geldiğini Göreceksiniz Kartınızın.

Ayar Olarak Renk Ayarı Ve Çözünürlük Yapıcaksınız Kendinize Göre Bu Kadar Basit :) (Dock'taki System Prefences' e Tıklayın Çıkan Pencereden Displays e Girip 2 Sekmeden Ayarlarınızı Yapın (1.' sinden Çözünürlük Ve Yenileme Hızzını - 2.' sinden de Renk Ayarınızı Seçersiniz :) )

Üst Sürümlere Geçiş Yapmak Ve Ekran Ve Herşeyin Aktif Kalmasını Sağlamak İçin Üstteki İşlemleri Yaptıktan Sonra Aktifken Herşey Aşşağıdaki Yöntemleri Uygulayın;

1. Adım Applications -->> Utilities İçindeki Show Hide Files Programını Çalıştırın Ve Gizli Klasörlerin Görünmesini Sağlayın (Bidaha Tıklarsanız Eski Haline Döner)

2. Adım Sistemin Kurulu Olduğu Bölüme Girin Ve Extra Klasörünü Masa Üstüne Kopyalayın

3. Adım Sistemin Kurulu Olduğu Bölüme Girin ve System -->> Library --> İçindeki Extensions Klasörünü Masaüstüne Kopyalayın

4. Adım System -->> Library --> Frameworks İçindeki OpenGL.frameworks Klasörünü Masaüstüne Kopyalayın

Bunları Yaptıktan Sonra

Googleden Mac Os X 10.6.6 Combo Update Diyerek Arayın Ve Çıkan apple.com ' lu Adresten Dosyayı İndirin

.dmg ye Çift Tıklayın Ve Çıkan Ekrandan İnstall Yazan İle Kurulumu Yapın

Tam Restrat Yazısı Gelince Kurulum Bittiğinde Restrat Etmeden Önce

1. Adım Masaüstündeki Extra Klasörününün İçini Kopyalayıp Sistemin Kurulu Olduğu Bölümdeki Extra Klasörüne Yapıştırıp Değişimleri Onaylayın

2. Adım Masaüstündeki Extensions Klasörünün İçini Kopyalayıp Sistemin Kurulu Olduğu Bölümdeki System -->> Library -->> Extensions Klasörüne Yapıştırıp Değişimleri Onaylayın

3. Adım Masaüstündeki OpenGL.framework Klasörünün İçini Kopyalayıp Sistemin Kurulu Olduğu Bölümdeki System -->> Library --> Frameworks -->> OpenGL.framework Klasörünün İçindekileri Silip (Hepsini Seçip Çöp Kutusuna Sürükleyin Ve Şifrenizi Girin) İçine Yapıştırın

4. Adım Applications -->> Utilities İçindeki Kext Utility yi Çalıştırıp Şifrenizi Girin Ve İşlem Bitince quit ' e Tıklayıp Reset Atın

Açtığınızda Aktif Olarak Gelecektir Biraz Bekletebilir Sorun Var Zannetmeyin İlk Açtığınızda Biraz Mavi Ekranda Falan Bekletebilir Reset Falan Attırmayın O Yüzden :)

Umarım Sizlere Yararlı Olabilmiştir Anlatım :)[/color][/size][/center]

• 1 ay sonra...
  • 2 hafta sonra ...

[quote name='qash' date='16 Şubat 2011 - 10:16 ' timestamp='1297848406' post='964214']
Keşke herkes senin kadar açıklayıcı şekilde anlatsa bildiklerini... Benim gibi Acemilerin çok işine yarayacaktır... eline sağlık arkadaşım...
[/quote]
nvidia kartlardada bu şekilde yaparsanız tüm sürümlerde aktif olacaktır amd ile nv kartlar

• 1 ay sonra...

Güzel anlatım sırf ekran kartımın (ATI SAPPİRE-HD4830) kext dosyası olmadığı için bu sistemi kaldırmıştım yoksa başka bir sorunum yoktu.İnşallah ATİ/AMD için kext dosyaları daha çok yaygınlaşır , Hackintosh kullanıcıların büyük bir sorunu haline gelmiş çünkü...

[quote name='dj sms' date='06 May 2011 - 13:29 ' timestamp='1304677742' post='1005735']
Güzel anlatım sırf ekran kartımın (ATI SAPPİRE-HD4830) kext dosyası olmadığı için bu sistemi kaldırmıştım yoksa başka bir sorunum yoktu.İnşallah ATİ/AMD için kext dosyaları daha çok yaygınlaşır , Hackintosh kullanıcıların büyük bir sorunu haline gelmiş çünkü...
[/quote]
senin karta olması lazım netkas.org kexts.com insanelymac.com projectosx.net vs vs bu sitelere gir bak bulursun