Jump to content

Nokia X3 Ü 26.12.10 Da Aldım 28.12.10 Bozuldu

r3fr4ct0ry
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar ben 26.12.10 da kvk garantili nokia x3 aldım.Telefon kapanınca açılmadı beyaz ekran falan geliyordu servise verdim yazılımı güncelleyip geri verdiler.Fakat telefon 05.01.11 de yeniden bozuldu ve tekrar servise verdim.Şimdi telefonun anakartının değişeceği yazıyor.Ben bu telefonun yenisi isteyebilir miyim? Çünkü alalı gördüğünüz gibi çok bi zaman olmadı.Yardımlarınızı bekliyorum.

[quote name='okan_42' date='14 Ocak 2011 - 21:33 ' timestamp='1295041384' post='944331']
3 defa aynı problemden dolayı servise giderse değiştirmek zorundalar cihazı.
[/quote]
Bugün istanbul nokia yı aradım.Cihazın anakartının değişmesi demek içindeki tüm elektronik parçaların bulunduğu kartın değişmesi demekmiş.Yurt dışından sipariş etmişler stoklarına gelmesini bekliyorlarmış.Gelince benim eski telefonun dış kapını gelen anakarta takacaklarmuş.Ne kadar cimriler.Kabıyla birlikte telefonun vermiyorlar sadece kartı yolluyorlar ve eski kapa taktırtıyorlar.Her cihaz değişiminde böyle midir acaba ? Daha önce cihazı böyle değişen biri var mı ?

arkadaşım bendede var bi X3-00. Lanet olsun o telefonu aldığım güne. kendi kendime salak diyorum resmen :D durmadan sorun çıkarıyor. "Telefon'da müzik dinlerken kapanıyor ya da video da tam ekran yapınca ekran bembeyaz oluyor ve kapanıyordu" telefonu garantiye gönderdim. ama gelen cevabı görsen gülersin. "Telefonda sıvı teması var o yüzden garanti dışı" dediler ve geri gönderdiler. ama telefon geldiğinde yapılmış bir vaziyetteydi lakin bir kaç vidasını takmamışlardı :) vidalarını ben buldum telefonculardan.

yani nefret ediyorum X3 den...

Aynı hata 3 defa tekrar ederse cihaz değişir diye bişey var garanti koşullarını okuyabilirsiniz ;)
Benm Nokia N73 marka telefonum vardı şebeke sorunu yüzünden garantiye gitti gitti geldi 3. defa bozuldugunda telefonu aldıgım bayii' ye söyledim onlarda telefonun yanında not gönderdi servise; cihaz aynı hata yüzünden 3.defa garantiye yollanıyor değişmesini talep ediyorum diye. 2 hafta gibi bir süre sonra da sıfır bir cihaz yollamışlardı.
En azından telefonun düzelsinde varsın kendi kapağı dursun ;)

bu nasıl iş kardeşim resmen paranla rezil olmuşsun geçmiş olsun telefonu kaç gün kullanmışsın ki tüketici hakkıdiye birşey var her ürünün belli bir süre içinde iade etme şansımız var senin telefoncunun yaptığı bir uyanıklık keşke direkt iade etseydin

[quote name='matrixeror' date='19 Ocak 2011 - 20:30 ' timestamp='1295469604' post='947363']
bu nasıl iş kardeşim resmen paranla rezil olmuşsun geçmiş olsun telefonu kaç gün kullanmışsın ki tüketici hakkıdiye birşey var her ürünün belli bir süre içinde iade etme şansımız var senin telefoncunun yaptığı bir uyanıklık keşke direkt iade etseydin
[/quote]
Telefoncunun bir suçu yok kutusunun jelatinini ben açtım denedik orda sorun yoktu ertesi gün bozuldu.Kvk en azından Genpa'dan daha iyi.Kuzenimin telefonunu tam 8 kere vermemize rağmen değişim çıkmadı.