Jump to content

Usb Fare Ms-Dos Modunda Çalışmıyor

bigstormx
 Share

Recommended Posts

[quote name='bigstormx' date='16 Ocak 2011 - 16:24 ' timestamp='1295192042' post='945427']
Acronis yada Norton Ghost'u MS-DOS ortamında Kullanmak istiyorum. Ancak bu programlar açılınca sadece klavyeyi kullanabiliyorum. Fareyi kullanamıyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
[/quote]
Bu olabilecek bir şey değil. Çünkü Ghost programının MS Dos uygulamasında USB bağlantılı mouse kullanılmasına desteği olmadığı gibi zaten bioslarda genel olarak MS Dos ortamında USB mouse kullanımını desteklemez. Bu sebeple sadece ps2 bağlantılı mouse kullanabilme imkanın olur.

Her bilgisayarcıda bulunur USB to PS2 aparat olarak arayabilirsin bende usb klavye vardı format atmaya başladım bide ne göriyim usb klavye devreye geçmiyo ps2 klavyede yok bu aparattan alıp olayı çözmüştüm kenarda duruyo benzer tüm işlerde kullanırım

Kolaygelsin

Edited by ULUMANİTU

[quote name='bigstormx' date='16 Ocak 2011 - 17:34 ' timestamp='1295196255' post='945521']
Çok sağol ULUMANİTU. Bu aparatın ismi nedir ve nerden bulabilirim? Teknosa ya da Vatan compitur'dan temin edebilir miyim
[/quote]
O aparatı (USB>PS2 adaptör) tek başına bulmak biraz zor olabilir. Çünkü tek başına satılmayıp bazı USB mouse'lar ile birlikte veriliyor (Şimdilerde neredeyse bütün USB mouse'ların yanında veriliyor.). Ama eşe dosta, arkadaşlara sorarak onlardan temin edebilirsin. Yada böyle bir adaptör satın almak düşüncesi yerine 7-8 lira (en fazla 10-12 lira) vererek bir PS2 mouse yada 10-15 lira (17-18 liraya çıkabilir.)vererek yanında USB>PS2 adaptör ekide olan yeni bir USB mouse alabilirsin.
Yani 3-5 lira adaptör temini için masraf etmek yerine 7-8 lira veya biraz daha fazlası 10-15 lira masraf ederek köklü ve yedekli bir çözüm yoluna gidebilirsin. Zaten daha önce dediğim gibi adaptörü tek başına bulmak oldukça zor olur.