Jump to content

.exe Dosyasını Açtırmamak Için Ne Yapmalıyım?

daywalker_1538
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar konu garip geliyor olabilir ama durumu açıklıyayım.babam ınternetten 101 oyununu oynamayı ogrendı ve gunun ortalama abartısız en az 6 7 saatını bılgısayarın basında gecırıyor.daha fazla detaya gırmeden yardım ıstedıgım konuya geceyım 101 OYUNUNU INTERNETTEN BIR EXE DOSYASINI INDIREREK BUNUN UZERINDEN ONLINE OYNUYOR.oyun bilgisayarım C bölümüne kaydedilse C bölümündeki dosyaları silcem içerik olarak silincek ama masaüstü simgesi kalacak ve babamda işi anlamadan oyun bozuldu sancak.ama exe dosyası oldugundan cıft tıkladıgında dırek program calısıyor ıste bunu nasıl engelleyebılırım lutfen yardım edın tesekkurler..

Aşağıdaki programı indir.Kurulumsuzdur.Program filese kopyala.Sonra çalıştır.İster o exe dosyasını sürükle bırak istersen yasak ekle butonuna basıp o exe yi seç.Şifre bile koyabilirsiniz.Hiçbir şekilde açılmaz.Erişim engellenir.
Dene bir istersen.Saygılarımla

http://hotfile.com/dl/98317311/b4bf7ca/Appadmin.rar

[quote name='daywalker_1538' date='21 Ocak 2011 - 02:25 ' timestamp='1295573718' post='948322']
arkadaşlar konu garip geliyor olabilir ama durumu açıklıyayım.babam ınternetten 101 oyununu oynamayı ogrendı ve gunun ortalama abartısız en az 6 7 saatını bılgısayarın basında gecırıyor.daha fazla detaya gırmeden yardım ıstedıgım konuya geceyım 101 OYUNUNU INTERNETTEN BIR EXE DOSYASINI INDIREREK BUNUN UZERINDEN ONLINE OYNUYOR.oyun bilgisayarım C bölümüne kaydedilse C bölümündeki dosyaları silcem içerik olarak silincek ama masaüstü simgesi kalacak ve babamda işi anlamadan oyun bozuldu sancak.ama exe dosyası oldugundan cıft tıkladıgında dırek program calısıyor ıste bunu nasıl engelleyebılırım lutfen yardım edın tesekkurler..
[/quote]

Çok komik yaa :)
Program protector kullan...Sitede var programa şifre ver tıklayınca şifre ister sende paralı olmuş dersin :facepalm:
gece gece gene bir sürü günaha girdik :)

[quote name='himmgarip' date='21 Ocak 2011 - 01:35 ' timestamp='1295574358' post='948326']
Çok komik yaa :)
Program protector kullan...Sitede var programa şifre ver tıklayınca şifre ister sende paralı olmuş dersin :facepalm:
gece gece gene bir sürü günaha girdik :)
[/quote]
napıyım abı dusunun yaa adam suan pc basında yemın edıyor kalkmıyor yaa

[quote name='daywalker_1538' date='21 Ocak 2011 - 02:37 ' timestamp='1295574440' post='948327']
[/quote]

Yemin ediyorum gözlerimden yaş geldi gülmekten :) :H: :facepalm:

Edited by himmgarip

[quote name='jiinss007' date='21 Ocak 2011 - 01:34 ' timestamp='1295574266' post='948324']
babanın işine karışılmaz...
[/quote]
ben nerdeyim sen nerdesin durumumu bir anlatsam vay anasını dersin de neyse..

[quote name='YAGMURADAM' date='21 Ocak 2011 - 01:35 ' timestamp='1295574330' post='948325']
Aşağıdaki programı indir.Kurulumsuzdur.Program filese kopyala.Sonra çalıştır.İster o exe dosyasını sürükle bırak istersen yasak ekle butonuna basıp o exe yi seç.Şifre bile koyabilirsiniz.Hiçbir şekilde açılmaz.Erişim engellenir.
Dene bir istersen.Saygılarımla

http://hotfile.com/dl/98317311/b4bf7ca/Appadmin.rar
[/quote]
sağolasın abi inşallah olur denicem bu yolu

Program engellemek ve engeli kaldırmak için örnek olarak msn i veriyorum sen kendi istediğin programa göre uyarlarsın.

[b]başlat [color="#8b0000"]>[/color] çalıştır [color="#8b0000"]>[/color] cmd[/b]

cd.. komutunu kullanarak C:/ dizinine kadar çıkın
sonra
---------------------------------------------------------
MSN live Messenger için

cd program files
cd windows live
cd messenger

yapıp alttaki komutu yazın (o an kod satırında şu dizinde olacaksın. [b]C:\Program Files\Windows Live\Messenger[/b] )

[b]cacls msnmsgr.exe /d everyone[/b]

çıkan soruya E diyerek ENTER a basın
----------------------------------------------------------
Windows Messenger için

cd program files
cd messenger

yapıp alttaki komutu yazın (o an kod satırında şu dizinde olacaksın. [b]C:\Program Files\Messenger[/b] )

[b]cacls msmsgs.exe /d everyone[/b]

çıkan soruya E diyerek ENTER a basın
----------------------------------------------------------
Artık tüm kullanıcılara erişimi yasakladınız

Açmak için ilgili komut
[b]cacls msnmsgr.exe /G everyone:F[/b]
[b]cacls msmsgs.exe /G everyone:F[/b]

[quote name='daywalker_1538' date='21 Ocak 2011 - 01:37 ' timestamp='1295574440' post='948327']
[/quote]

Eskiden babaları oğullarna kalk pc basından dersini calıs derdi, artık devir değişti oğullar babalarına kalk baba pc basıdnan diyor.. :whistle: