Jump to content

Windows 7 Sp1 Orjinal İsolar..(Entegre Değil)

istanbul82
 Share

Recommended Posts

[quote name='tiflisli' date='23 Ocak 2011 - 12:24 ' timestamp='1295778883' post='950036']
Sevgili kardesim win7 sp1 yeni sızmıs piyasaya ve bazı arkadaslar türkceye cevirmişler ama yayınlamadan önce bazı testler yapmak zorundalar test yapmadan vermeleri olumsuz yorumlara sebeb olabilir kanaatindeyim ve zannedersem bu gün türkce isolar gelmeye baslıcak biraz daha sabır diyorum
[/quote]

Tabi öylede benim gibi birçok arkadaş sadece Tr dil eklenmiş başka kısımları değiştirilmemiş orjinalliği bozulmamış istiyor. Zaten TR dil eklenip kurulumda sorun yoksa kurulduktan sonrada çok detaya bakmaya gerek yok dil olduysa tamamdır. Hızıda müsaitse upload etsinde bizde faydalanalım.

[quote name='ByAdmin' date='23 Ocak 2011 - 10:34 ' timestamp='1295779484' post='950045']
Tabi öylede benim gibi birçok arkadaş sadece Tr dil eklenmiş başka kısımları değiştirilmemiş orjinalliği bozulmamış istiyor. Zaten TR dil eklenip kurulumda sorun yoksa kurulduktan sonrada çok detaya bakmaya gerek yok dil olduysa tamamdır. Hızıda müsaitse upload etsinde bizde faydalanalım.
[/quote]

Aynen Öyle Tr Dil Paketini Test Etmek Bu Kadar Uzun Süremez Zaten..Tr dil Dışında Hiç Birşeyi İle Oynanmamış İstiyor Genelde Herkes..x86 x64 ultimate turkce bekliyor uyelerin geneli..Yeniçeri Yapmış capsda koymuş ama hala upload etmedi sanırım.diğer bir kaç kişi daha yapmış..biri versinde artık faydalansın millet ya..

[quote name='kadir3485' date='23 Ocak 2011 - 10:43 ' timestamp='1295780037' post='950050']
Aynen Öyle Tr Dil Paketini Test Etmek Bu Kadar Uzun Süremez Zaten..Tr dil Dışında Hiç Birşeyi İle Oynanmamış İstiyor Genelde Herkes..x86 x64 ultimate turkce bekliyor uyelerin geneli..Yeniçeri Yapmış capsda koymuş ama hala upload etmedi sanırım.diğer bir kaç kişi daha yapmış..biri versinde artık faydalansın millet ya..
[/quote]

test aşaması denen bi'şey var...

[quote name='hossohbetli' date='23 Ocak 2011 - 13:40 ' timestamp='1295783453' post='950086']
Yeniceriyani arkadaş buraya eklemiş.dil entegreli iso dosyası:

http://www.tnctr.com/topic/162034-windows-7-ultimate-sp1-tr-eng-dil-entegre/
[/quote]

Konu tarihine baktıysan Sp1 ve dil entegre edilmiş, buradaki arkadaşlar sp1i entegre değil orjinal eklenmiş halini isityor. Sp1 de sorun olabiliyor diyorlar ama Tr dil eklide sıkıntı olmuyor sanırım.

• Editor

[quote name='ByAdmin' date='23 Ocak 2011 - 13:48 ' timestamp='1295783880' post='950095']
Konu tarihine baktıysan Sp1 ve dil entegre edilmiş, buradaki arkadaşlar sp1i entegre değil orjinal eklenmiş halini isityor. Sp1 de sorun olabiliyor diyorlar ama Tr dil eklide sıkıntı olmuyor sanırım.
[/quote]
Arkadas konuyu güncellemiştir son postları okursanız sadece dil paketi eklenmiş sp1 olduğunu görürsünüz

[quote name='hapymyday' date='23 Ocak 2011 - 11:58 ' timestamp='1295784531' post='950101']
[b]orj. sp1 yükleyen arkadaşlar güncelleştirmede tüm diller şuandan itibaren görünmektedir, güncellemeye açılmıştır. burdanda dil degişikligi yapabilirsiniz. [/b]
[/quote]

[b]sp1 derken anlamadım zaten sp1 TR ama sp1 orjinal ing iso dosyasından bahsediyorsan o zaman ben niye göremiyorum güncellemelerde TR dil paketini yanlışınız olmasın arkadaşım şu anda orj ing sp1 li win 7 kullanıyorum güncellemelerde görünmüyor...[/b]

[quote name='Hırçın-46' date='23 Ocak 2011 - 14:27 ' timestamp='1295786251' post='950127']
[b]sp1 derken anlamadım zaten sp1 TR ama sp1 orjinal ing iso dosyasından bahsediyorsan o zaman ben niye göremiyorum güncellemelerde TR dil paketini yanlışınız olmasın arkadaşım şu anda orj ing sp1 li win 7 kullanıyorum güncellemelerde görünmüyor...[/b]
[/quote]
sp1 derken orj eng. isodan bahsediyorum. sizde görünmüyorsa güncellemeyi açık ayarlayın ve pc bir defa kapatıp açın çıkması lazım. ben ilk gece indirdim ve kurdum şuana kadar 4 güncelleme mevcut ve kurulu dil güncellemeside yeni çıktı güncelleme uyarı verdi baktım diller eklenmiş.

Edited by hapymyday

arkadaşlar benim anlatımımda geçene sources klasörü ekleme işin en basit tarafı.lp.cab dosyasını winrarla ayrıştırın ve lp klasörünü açın.S harfine basın.sources ve setup diye iki klasör göreceksiniz.Sources klasörünü kopyalayın.Ve DVD klasörünü açın.Orada bir sources klasörü daha vardır.Siz direk DVD içine yapıştır deyin.Dodya ve klasör değişimini onaylayın.Şimdi LP klasörüne geri dönün ve Setup klasörünü açın.İçinde sources klasörünü göreceksiniz.O klasörü kopyalayıp yine dvd klasörünü açıp yapıştır deyin.Dodya ve klasör değişimini onaylayın.Saygılarımla

[quote name='hapymyday' date='23 Ocak 2011 - 12:58 ' timestamp='1295788115' post='950153']
sp1 derken orj eng. isodan bahsediyorum. sizde görünmüyorsa güncellemeyi açık ayarlayın ve pc bir defa kapatıp açın çıkması lazım. ben ilk gece indirdim ve kurdum şuana kadar 4 güncelleme mevcut ve kurulu dil güncellemeside yeni çıktı güncelleme uyarı verdi baktım diller eklenmiş.
[/quote]

[size="3"][b]bendekide orj ing iso ama bende güncellemelerimin açık olmasına rağmen TR dil güncellemesi görünmüyor[/b][/size]

[img]http://img121.imageshack.us/img121/4669/rerim1.png[/img]

[quote name='istanbul82' date='23 Ocak 2011 - 14:06 ' timestamp='1295792168' post='950201']
o zor msdn tarihi daha belli değil ocak 28 diyende var şubat 3 de..şubat 11 de..tam bir bilinmezlik var :D
[/quote]

hapymyday arkadas guncellemeye tr eklenmmis demiste ondan dedim yakindir tarih diye:)

Edited by muhabbet1975

bendeki görüntü bu şekilde

http://img708.imageshack.us/img708/5954/ekranalntsmv.png

<script src='http://img708.imageshack.us/shareable/?i=ekranalntsmv.png&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>[URL=http://img708.imageshack.us/i/ekranalntsmv.png/][img]http://img708.imageshack.us/img708/5954/ekranalntsmv.png[/img][/URL]</noscript>

Edited by hapymyday

[quote name='YAGMURADAM' date='23 Ocak 2011 - 13:57 ' timestamp='1295791626' post='950193']
arkadaşlar benim anlatımımda geçene sources klasörü ekleme işin en basit tarafı.lp.cab dosyasını winrarla ayrıştırın ve lp klasörünü açın.S harfine basın.sources ve setup diye iki klasör göreceksiniz.Sources klasörünü kopyalayın.Ve DVD klasörünü açın.Orada bir sources klasörü daha vardır.Siz direk DVD içine yapıştır deyin.Dodya ve klasör değişimini onaylayın.Şimdi LP klasörüne geri dönün ve Setup klasörünü açın.İçinde sources klasörünü göreceksiniz.O klasörü kopyalayıp yine dvd klasörünü açıp yapıştır deyin.Dodya ve klasör değişimini onaylayın.Saygılarımla
[/quote]
Sayin yagmuradam sizin anlatiminizda anlamadigim bazi seyler var..1- butun actigimiz klasorleri C/dvd diye bir klasor acsak ve her sey bunun icinde olsa mumkun mu?2-4 tane bat dosyasi yapiyoruz bunlari nereye kayit ediyoruz? dvd ye atiyormuyuz yoksa sedece cmd den mi calistiyoruz? biraz karisik bi is gibi ama deneyecegim..cok tesekkurler..

[quote name='Hırçın-46' date='23 Ocak 2011 - 14:54 ' timestamp='1295795052' post='950238']
[b]bu işte bir gariplik var arkadaşım ya senin iso orj değil yada benimki orj değil :D bende donanım güncellemelerinden başka hiç bir güncelleme yok şu ana kadar..[/b]
[/quote]

Kardes sen guncelleme olmadigi ici goremiyorsun..biraz bekleyin yeni bir guncelleme cikinca istege bagli guncellemeleride goreceksiniz..sanirim orda var..

[quote name='muhabbet1975' date='23 Ocak 2011 - 16:53 ' timestamp='1295795026' post='950237']
burda turkceyle ilgili bisey goremedim sen kendimi turkcelestirdin ne yaptin
[/quote]
arkadaşım bu güncelleme çıkmadan ben ilk gece bu yazı başlıgında verilen istanbul82 arkadaşın verdigi
MICROSOFT.WINDOWS.7.ULTIMATE.RTM.WITH.SP1.X86.RETAIL.ENGLISH.DVD-WZT
BUILD: 7601.17514.101119-1850
7601.17514.101119-1850_x86fre_client_en-us_Retail_Ultimate-GRMCULFRER_EN_DVD.iso
SIZE: 2,563,039,232 byte
SHA-1: 92C1ADA4FF09C76EC2F1974940624CAB7F822F62
MD5: 24F3A45D43D7C532AA3126CC094C61BD
CRC: C2966895
NOTE: this is original M$ image.
by W.Z.T
bunu indirdim kurdum sonra dil paketini indirdim bölge ayarlarından tr dil paketini gösterip tr yaptım. ilk deneyimlerimide bu yazı altında paylaştım. crack yapmak için benim kullanmış oldugum crack dosyası Microsoft NET Framework AIO istediginden onu indirdim kurdum. belki göncellemesi olan bir dosya yüklersen sendede çıkabilir. sende neden çıkmadıgını bilemiyorum ben 2 gündür kullanıyorum orj. ve tr olarak.

[quote name='istanbul82' date='23 Ocak 2011 - 13:32 ' timestamp='1295790147' post='950183']
http://forums.mydigitallife.info/threads/21900-Windows-7-MUI-DVD
burdada komutları var orta seviye herkez yapar iki tık iki fık fık değil acemiler biraz zor yapar tabi...
[/quote]

Herşeyi hazırladım local pack ve language pack fakat şu WinPe içine neyi atıcaz onu anlamadım yardımcı olurmusun ?

Edited by baba3232