Jump to content

Tv Kartı

cellat 1907
 Share

Recommended Posts

Slm arkadaşlar elimde eski crt monutor var bi kenarda boş boş duruyor onuda kasya takıp çift monutor kullanmak ıstıyorum tv kartı alıp eskı monutoru tv nıyetine kullancam böyle bir sistem kura bılırmıyım kuruluyosada önere bileceğiniz uygun fiyatta tv kartı varmı

ben inca ıtdg23 kullanıyorum memnunum ama yağmur kar yağınca sinyal kesiliyor
alacaksanız mpeg2 çözücüsü yazılımla olmayanlardan tavsiye edrim
skystar2 var onun mpeg2 çözücüsü donanımlı yanlış bilmiyorsam

Edited by yawuz58

o baya bi palı önerdiğin ben şunu almayı düşnüyorum sizce nasıl http://www.hepsiburada.com/Liste/aver-tv-volar-go-tv-karti/ProductDetails.aspx?productId=bd84603&categoryId=54 yada bunu alabılırım sizce http://www.bimeks.com.tr/urun/102624/avermedia-avertv-dvb-s-pro-ii-ci.aspx

Edited by cellat 1907

cellat kardeş sende öyle birşey sormuşsun ki ne diyeyim sana o nerden çıktı şöyle ki;
uzun zamandır tv kartı kullanan biri olarak hem masaüstü hemde laptopta kullandım görüşlerimi belirteyim. tek bir kasa 2 farklı ekran biri normal çalışman olacak diğeri tv çalışıp diğer monitöre aktaracak. c-4 arkadaşımızın dediği gibi bunu ancak tv kartı desteği ile yapabilirsin. bu istediğin özellik olabilir.

tv kartı önerisi asıl bomba olan kısım. neden dersen şu anda piyasada anolog - digital - karasal yayın özellikli bir sürü tv kartı var. öncelikle sen hangi amaçla ne kadar kanal izlemek için istiyorsun bunu çözümlemen gerek. (karasal yayın denemeleri 1-2 sene önce türkiyede başladı amacı antensiz yayın yapmak ama Türkiyeye bu ne zaman tam yerleşir herkesin cevabını tahmin ettiği bir soru heralde 20 sene alır :D )

normal analog bir tv kartı aldığında normal bir antenle yüksek bir mevki veya tv yayınlarını iyi aldığı bir noktada 10-15 kanal izleyebilirsin ama bunların hepside net çekmez öncelikle bunu göz önünde bulundur.

normal digital bir tv kartı alırsan uydu alıcısı olmadan tv izleyemezsin buda ikinci önemli nokta.

şu an notebook kullandığım için aver tv volar hx-a modeli kullanıyorum 1.5-2 sene önce 180 tl ye aldım çok memnunum diyemem. nedeni iste şu anten kullandığımda 10-15 kanal çekiyor bazıları net değil tadı olmuyor. evin her odasında çatıdan gelen çanak girişi var digital desteği tam olmadığı için oda işime yaramıyor :( çanakla kullanabilmem için uydu alıcısı almam gerekiyor :)

bana 10-15 yayın tam çekmeden bazıları bozuk gibi olsada yeter diyorsan hepsiburada ve bimektesi iki üründen birini seç. ama uydu alıcısı olmadan çanaktan gelen yayını direk çözümleyip çeksin diyorsan yawuz58 arkadaşımızın önerilerine kulak ver. belli müddet kullandıktan sonra keşke öyle alsaydım ucuz etin yahnisi bu oluyor deme. ayrıca yavuz arkadaşımızın önerdiği modeller uydudan indirme özelliği şifreli kanalları çözme gibi opsiyonlarıda mevcut.

seçim senin. şimdiden hayrlı olsun.

bende direk canaktan kablo cekip kulanmayı duşünüyorum fazla bi bilgim yok tv kartlarıyla ilgili o yüzden yanlış bişede yapmak istemiyorum hepsi burada .comdan söylediğim 2 tv kartından herhangi birine direk canğı bağlayıp görünt sağlayabilirmiyim tv nin cektiği gibi cekermi

arkadaş biraz sallamış hem tv kartı alcan hemde uydu alıcımı digital tv kartları direk çanak kablosu takılır
karasal yayın yapanlara uydu alıcı takılır karasal yayına bence gerek yok ancak radyo filan dinlerim dersen
o başka ama tavsiyem alacağın tv kartı girişli ve çıkışlı olsun birde video bağlantısı olsun kamerandan filan
kayıt yaparsın pc ye fiyatlar biraz pahalanmış hb deki usb tam verim alınırmı bilmiyorum bimeksteki daha iyi
onu tavsiye edrim

Şu anda ben laptopdan yazıyorum ama laptopa bağlı lg moniyörüm var laptopun ekrarında ezel dizisinin tam ekran izliyorum diğer lg marka monitörümde boş istediğimi yapıyorum (film izleyebilirim oyun oynaya bilirim internette dolaşabilirim) sistemime gelince windows 7 daha önce xp sistemde de aynı işlevi yapıyorum eğer yardım istersen pm atabilirisin daha detaylı yardımcı olabilirim

tv kartı dedimmi skystar 2 tek marka :)
dijital yayın (uydudan yayın )özelliğinede sahip pc ye bağladığınız taktırde driver cd sindeki programları kullanarak tvrip ler hazırlayabilirsiniz...
siz saat belirlersiniz o o saatte istediğiniz kanaldan istediğiniz yayını kaydeder...
bütçeniz yüksek ise skystar 3 ü öneririm buda türk malıdır!(2 türk değil)

cok saolun skystar 2 biraz bütcemi aşıyor bimekstekini almayı düşünyorum ben sadece monutor boşta durmasın değerlendirmek istedim onun için böyle bir şey yapıcam o yüzden ffazla pahalı bişe ararmıyorum

Edited by cellat 1907

Bir adet sıradan uydu alıcısı 60 - 70 Tl. İkinci el analog tv kartı aver yada diğer markalar. Hepsi aynı. 20 - 40 Tl. Çanak antene takacağınız çift çıkşlı lnb 15 - 30 t. Neden diyeceksiniz. Skystar iyi bir kart ama tv seyretmediğiniz zamanlarda da hem ısı hem elektrik sarfiyatı olarak pc ile beraber çalışmaya devam eder. Analog tv kartlarının fazla güç istemediğini ve ısınmadığını hepimiz biliriz. Uydu anten satıcılarından küçük boyutlarda bir çok marka cihaz var. Ucuzlarda sonra. Tv seyretmek istediğinizde açarsınız. Kasanın üzerinde durur. Ben yıllardır aynı yöntemle hem tv, hem radyo gereksinimimi karşılıyorum.

bende uzun süreden beri tv kartı kullanıyorum ilk önce şu skystar 3 tv kartını kullandım memnun kaldım daha sonra bilgisayarımda bi arza sonucu tv kartı rahmetli oldu şimdi aver media tv kartı kullanıyorum hem analog hem dijital girişi var ve kamera bağlantılı ben sadece dijital giriştenten çanağa bağlı olarak kullanıyorum senin almak istediğin tv kartıda bimeksteki hd desteği olması çok güzel bi özellik öteki usb girişine ben pek sıcak bakmıyorum.

[quote name='yawuz58' date='24 Ocak 2011 - 19:39 ' timestamp='1295898553' post='951029']
arkadaş biraz sallamış hem tv kartı alcan hemde uydu alıcımı digital tv kartları direk çanak kablosu takılır
karasal yayın yapanlara uydu alıcı takılır karasal yayına bence gerek yok ancak radyo filan dinlerim dersen
o başka ama tavsiyem alacağın tv kartı girişli ve çıkışlı olsun birde video bağlantısı olsun kamerandan filan
kayıt yaparsın pc ye fiyatlar biraz pahalanmış hb deki usb tam verim alınırmı bilmiyorum bimeksteki daha iyi
onu tavsiye edrim
[/quote]

kardeş elimde Avermedia Avertv Hybrid Volar Hx modeli var (digital analog ve dvb-t özellikli) ben sana bunu göndereyim sen çok biliyorsun ya uydu alıcısı olmadan direk çanaktan geleni bağlada bi kanal arat bul göreyim. he bende safım ya öyle birşey var ben anten ile uğraşıyorum. he ben kablolu tv bağlayacağım dersen o çalışıyor ona bi sözüm olmaz ama çanaktan gelen bağlantı ile kanal bulmuyo. o yazımı direk okursan dediğim kelimeyi daha rahat anlarsın anlamadan dinlemeden sallamış hiç yakışmıyo. yazıda yavuz kardeşin önerilerini dikkate al demişim önerilerin skystar 2 ggibi digital özelliği tam olanlardan bahsetmişsin bence kullanmadığın donanımlar hakkında fazla bilgi verme. her kart senin skystar 2 veya benzeri donanımlar gibi değil

ben bi ekran kartına 2 tane monutör bağlıyıp birinde başka birinde başka görüntü sağlaya bilirmiyim ekran kartında ki diğer girişe monutör kablosunu bağlamak için bi aparat gerekli sanırım o aparatın ismi nedir bu işe yatırcağım maksımum bütce 150 tl dir skystar pahalı bimeksteki avermedyayı alıp bilgisayara taktıktan sonra canağıda bağladımmı başka bişey yapmama gerek varmı

[quote name='drcslm' date='25 Ocak 2011 - 00:30 ' timestamp='1295908820' post='951138']
kardeş elimde Avermedia Avertv Hybrid Volar Hx modeli var (digital analog ve dvb-t özellikli) ben sana bunu göndereyim sen çok biliyorsun ya uydu alıcısı olmadan direk çanaktan geleni bağlada bi kanal arat bul göreyim. he bende safım ya öyle birşey var ben anten ile uğraşıyorum. he ben kablolu tv bağlayacağım dersen o çalışıyor ona bi sözüm olmaz ama çanaktan gelen bağlantı ile kanal bulmuyo. o yazımı direk okursan dediğim kelimeyi daha rahat anlarsın anlamadan dinlemeden sallamış hiç yakışmıyo. yazıda yavuz kardeşin önerilerini dikkate al demişim önerilerin skystar 2 ggibi digital özelliği tam olanlardan bahsetmişsin bence kullanmadığın donanımlar hakkında fazla bilgi verme. her kart senin skystar 2 veya benzeri donanımlar gibi değil
[/quote]
ben kullanıyorum tv kartı 7 seneden beri 4 seneden beri digital çanaktan direk tv kartına takılı illa videomu çekip koyayım
kanal bulmuyorsa programdandır yeni transponder ekle internetten bul programın içine kopyala sonra tarama yap yada hazır kanal listesi bul programa at[img]http://img521.imageshack.us/img521/2033/15243546.jpg[/img]

Edited by yawuz58

[quote name='cellat 1907' date='25 Ocak 2011 - 14:01 ' timestamp='1295957502' post='951345']
senin kullandığın tv kartı hangsi yawuz58
[/quote]
benim kullandığım inca ıtdg23 digital dvb s bunu tercih sebebim video ve kamera bağlanabilmesi ve fiyatı
65tl ye almıştım şu anda 85 tl filandır tahminimce neyse buldum 97 tl imiş[codebox]http://www.teknocity.com.tr/urundetay.asp?ProductID=20513[/codebox]

Edited by yawuz58

[quote name='cellat 1907' date='25 Ocak 2011 - 14:20 ' timestamp='1295958606' post='951351']
bende ondan alsam direke canağa bağlamam gerekiyor deyilmi bide bi moütörde başka diyerinde başka görüntü nasıl sağlayabilirim
[/quote]
kart güzel alacaksan benimkinden yada skystar2 veya 3 al tabiki drek çanağa bağlarsın kumandası ile herşeyi yaparsın
bilgisayarı kapatma dahil sen bir monitöre görüntüyü diğerine masaüstü istiyorsan ekran kartı ayarlarından yapılıyor
ama ikinci monitörü algılaması lazım birde şöyle dene tv kartının çıkışından direk dönüştücücü ile bağlayabilirsin monitöre
ama o biraz masraflı kaçar dönüştürücü pahalıdır en iyisi ekran ayarlarından ben bir ara yapmıştım tv ye bağlamıştım
onlar film seyrederken ben oyun oynuyordum

[quote name='cellat 1907' date='25 Ocak 2011 - 14:35 ' timestamp='1295959508' post='951367']
ekran kartında ki diyer monutör girişi farklı kabloyla ekran kartı arasına bi aparat gerekli onun adı nedir?
[/quote]
mönitör bağlantıları vga bağlantı dvı bağlantı birde hdmi digital bağlantı var ekran kartı çıkışları nasıl
benimkinde hepsi var seninki nasıl o parçaya düştürücü deniyor mesela dvı to vga veya dvı to hdmi gibi
resimdeki gibi
[codebox]http://www.iyipc.com/ozellik.asp?id=622[/codebox]

Edited by yawuz58