Jump to content

Torrent Oluşturmak

mas
 Share

Recommended Posts

ben yeni torrent kullanıcısıyım, ama torrent mantığını anladım. utorrentle başladım, iyi gidiyor ama bir kaç soru soracam

torrent dosyasının çalışabilmesi için iki tarafın da aynı programı kullanması mı gerekiyor?

benim diskimde bir oyun var, onu başka şehirdeki arkadaşıma gönderecem, torrent dosyası oluştura bastım birşeyler yaptım ama gönderemedim.
yani iki bilgisayar arası doğrudan dosya paylaşımı nasıl yapılır?

yardım edeceklere şimdiden teşekkür ederim.

Bildiğim kadarıyla öncelikle torrenti bir tracker'a yüklemen lazım.Isohunt olur, btjunkie.org olur, program farketmez.Ama senin torrentten yeterince hızlı göndermen için portunun açık olması lazım.Aksi taktirde çok yavaş gönderirsin.Hem ben artık özel torrent sitelerini bıraktım.Aradığımı btjunkie.org'a yazıyom hemen çıkıyor.400-500 kbps ile indiriyoruom.Yanlız yorumları okuyup indirsen iyi olur.Böyle yap daha iyi edersin.

oyun farcry2, yaklaşık 3.6gb büyüklüğünde, upload hızı düşük olmasa siteye yükleyerek yapardım ama uğraşmak istemiyorum.
ilk düşüncem torrenti açıp sabaha kadar bırakmaktı

http://dl.btjunkie.org/torrent/Far-Cry-2-Razor1911-iso-windows/395210f7b7e6675627a5b54d8d3d938a1dfaa89e7227/download.torrent bak kardeş burada linki var.Ver arkadaşına buradan çok hızlı indirsin.Torrentin mantığı bildiğim kadarıyla şudur:bir dosya düşünelim.bu dosyayı parça parça 1 kişiden çekmek mi daha hızlıdır yoksa 150-200 kişiden mi?olay burda bitiyo.indirirken her bir parçayı farklı kişiden çekersin.Seed(dosyanın gönderimde olma durumu) sayısı ne kadar fazlaysa o kadar hızlı çekersin.Eğer torrent hakkında sorunuz olursa bana mesaj atabilirsiniz.

Edited by mnahack