Jump to content

Bilgisayar Açılırken Çok Ses Çıkarıyor

AzaD-STeRK
 Share

Recommended Posts

ben bu pc yi alalı 8 9 sene oluyo :D hiç temizlemedim geçen saç kurutma makinesiyle temizlemeye çalışdımda :) fazla temizlenmedi hayla ses çıkartıyo fazla anlamıyom pc den bozulur filan diede kurcalamıyom sürekli ses çıkartdından tekme filan atıyom yamuldu her yeri zaten :D parçalardan ses çıkartmaz dimi :D bi kaç ay haytada 3 4 kere format attım :D şimdide ayda bi atıyom :D her b*ka format atıyom :D

Bunca yıl okadar tekme itiş kakışa iyi dayanmış emektar..şaka bir yana bendede oldu genellikle kasadaki fanlardan(soğutucu)olur.ben fanları tek tek temizledim orta göbeklerine azcık makine tağı damlattım ama bu baya ince çalışma isteyen bir iş.

bu olayın normal bir pcde 2 nedeni vardır.

1-kasanın içi çok tozlanmıştır.
2-hava çok soğuk olduğundada bu sesi çıkarıyor.

doğru diiyon burası çok soğuk yazın hiçböyle ses çıkarmıyordu.ama ben gene bir bilgisayarı temizliyim çok saolun

[quote name='kaniersoz' date='05 Şubat 2011 - 14:34 ' timestamp='1296909884' post='957945']
Bunca yıl okadar tekme itiş kakışa iyi dayanmış emektar..şaka bir yana bendede oldu genellikle kasadaki fanlardan(soğutucu)olur.ben fanları tek tek temizledim orta göbeklerine azcık makine tağı damlattım ama bu baya ince çalışma isteyen bir iş.
[/quote]

evet doğru diyon bende bir keresinde bilgisayarında harddiskin o tarafında sert bir yumnruk attım boks maçıu yaptım onunla :pardon:

[quote name='AzaD-STeRK' date='05 Şubat 2011 - 10:09 ' timestamp='1296901145' post='957832']
merhaba arkdaşlar Bilgisayar açılırken çok ses çıkarıyor.kasadan çok kötü bir ses bir çıkarıyor.ama kasadan ses çıkıyor yardım edden varsa mesaj yazsın
[/quote]
kardeş ben maho eğr ilk açılışta ses geliyor ve belli bir süre sonta ses kesiliyor veya ses çıkarnaya devam ediyor ise pc de buluna fanları temizleyip yada makine yağı ile yağlarsan düzelebilir

[quote name='Roqqo' date='05 Şubat 2011 - 15:25 ' timestamp='1296912952' post='957968']
Pc dişardamı kullanıyorsunuz arkadaslar soguktan olurmu :D
[/quote]

yok dışarda içerde farketmez.kışın pc soğuk bir odadaysa açılırken ağır bir ses çıkarır.açılınca 3-4dk devam eder ses.ısınınca ses gider.

[quote name='Taytanix' date='05 Şubat 2011 - 15:38 ' timestamp='1296913705' post='957977']
yok dışarda içerde farketmez.kışın pc soğuk bir odadaysa açılırken ağır bir ses çıkarır.açılınca 3-4dk devam eder ses.ısınınca ses gider.
[/quote]
Ben hiç karşılaşmadığım ıcın bılmıyorum (=

arkadaşlar bu konunun açıldığı iyi oldu benim fandadan da çok kötü ses geliyordu yeni fan aldım yine ses gitmedi fana 1 damla makina yağı damdlattım gürültü gitti şimdilik Allaha şükür.Fan da işlemci fanı değil ha hani fanın arkasında takılı olan bi fan.Birde gğç kaynağındaki fan danda çok ses geliyor o nasıl düzelir acaba

ya okadar yorum yazmışsınız hiçbiriniz sorunu bilmiyorsunuz kardeşim bak senin sorunun powersupllyle ilgili yani şu kasanın arkasındaki güç girişi o arızalıdır ondan ses geliyor 200 watt ne oldugu belli olmayan bir marka powersuplly kullanıyorsan kasadan gelen sesin tek nedeni budur sana tavsiyem 350 watt asus powersuplly al sorunun ortadan kalkacaktır 50 60 tl civarı bişey