Jump to content

Penguen Dergisinden İslam Dinine Büyük Hakaret

osmanlifatihi
 Share

Recommended Posts

[size="4"][center][b]Sakın Allah’ın âyetlerini yalanlayanlardan da olma! Yoksa (dünya ve âhirette) ziyana uğrayanlardan olursun.
(10/Yunus, 95)[/b][/center][/size]

[b]Rabbimizin bu uyarısı nasip isteyenlere yeterde artar sanırsam....
ALLAH (CC.) bizleri yolundan ayırmasın, onlarıda islah olmaya nasibi olanları rahmetiyle islah eylesin olmayanlarıda Gahhar sıfatıyla islah eylesin.....[/b]

[quote name='osmanlifatihi' date='14 Şubat 2011 - 21:30 ' timestamp='1297712453' post='963392']
madem Allah yok diyorlar ölmesinler o zaman.neden Allah'ın ayetine karşı gelemiyorlar.Allah her nefis ölümü tadıcaktır diyor.hadi buna mani olsunlar ve ölmesinler mümkün mü.
bu aziz mübarek günde canlarımızı sıktılar.nasipse Allah hidayete erdirsin degilse Allah kahru perişan etsin.
Adalet yerini bulsun.
[/quote]
içimden bir his bu adamın son günlerde zaten perişan olacağını söylüyor yani ölebilirde
resmen cami ile din ile dalga geçmiş yaratan hesabı çabuk görendir

nerde yazıyor penguen dergisinde olduğu. ben şahsen derginin yayın yönetimden geçtiğini sanmıyorum. ayrıca bu kadar basit bir karikatürde yayınlaycak kadar yeteneksiz insanlar değiller.

hangi sayısında hangi sayfada olduğu yazarsan yada orginalinden fotocekip yayınlarsan anca inanırım diğpr türlü karalamadan başka birşey değil diye düşünüyorum.

[quote name='[email protected]' date='14 Şubat 2011 - 19:46 ' timestamp='1297713383' post='963403']
penguen'i seviyorum,kim ne derse desin,her şey eleştirilebilir veya karükatür!ize edilebilir.
[/quote]

[size="4"][b]sen sev mücde var hiç merak etme insan sevdiğiyle beraber olur diye sende o sevdiklerinle beraber olcaksın o kimsenin kimseye faydası olmayan kıyamet gününde sana mücdeler olsun o zaman....
kul bu dünyada cennnetlik mi cehennemlikmi oldugunu merak ediyorsa yaptıgı işlediği amellere baksın diyor Resurullah efendimiz....[/b][/size]

Edited by Hırçın-46

[quote name='acronisli' date='14 Şubat 2011 - 21:49 ' timestamp='1297713545' post='963407']
nerde yazıyor penguen dergisinde olduğu. ben şahsen derginin yayın yönetimden geçtiğini sanmıyorum. ayrıca bu kadar basit bir karikatürde yayınlaycak kadar yeteneksiz insanlar değiller.

hangi sayısında hangi sayfada olduğu yazarsan yada orginalinden fotocekip yayınlarsan anca inanırım diğpr türlü karalamadan başka birşey değil diye düşünüyorum.
[/quote]

bu link yeter sanırım
[color="#0000ff"]http://www.google.com.tr/#q=penguen&hl=tr&biw=1152&bih=709&prmd=ivns&source=lnms&tbs=nws:1&ei=AHlZTfvkFISYhQeG5bzYDA&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=4&ved=0CBkQ_AUoAw&fp=9d36e32283e7d5d1 [/color]

Edited by osmanlifatihi

[quote name='[email protected]' date='14 Şubat 2011 - 21:46 ' timestamp='1297713383' post='963403']
penguen'i seviyorum,kim ne derse desin,her şey eleştirilebilir veya karükatür!ize edilebilir.
[/quote]
ölüncede dersin aynısını ahirette yoksa rabbim sen affet cahillikte bulumdum mu dersin
ikincisini diyeceksen bence şimdi de o zaman fayda etmiyor

[quote][color=#445563][font=verdana, tahoma, sans-serif]penguen'i seviyorum,kim ne derse desin,her şey eleştirilebilir veya karükatür!ize edilebilir. [/font][/color][/quote]
[b]NE DİYOSUN SEN. HİÇ KİMSE HİÇBİR ŞEKİLDE HİÇ KİMSENİN DİNİNE IRKINA VEYA BUNUN GİBİ AYIRT EDİCİ (ONLARA GÖRE) ÖZELLİKLERİNİ ELEŞTİREMEZ KARİKATÜRMÜŞ DALGA GEÇMEYMİŞ FALAN YAPAMAZ BUNU KAFANA SOK!!![/b]
[b]
[/b]
[b]Ayrıca adminlerimizden gerekli uygulamayı istiyorum.!!![/b]

[quote name='osmanlifatihi' date='14 Şubat 2011 - 19:50 ' timestamp='1297713654' post='963409']
bu link yeter sanırım
[color="#0000ff"]http://www.google.com.tr/#q=penguen&hl=tr&biw=1152&bih=709&prmd=ivns&source=lnms&tbs=nws:1&ei=AHlZTfvkFISYhQeG5bzYDA&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=4&ved=0CBkQ_AUoAw&fp=9d36e32283e7d5d1 [/color]
[/quote]

resmi bir açıklama göremedim. özür yazılarıda uydurmaca geldi. ayrıca karikatür nedense yarıdan kesilmiş. madem boyle bir durum var tüm sayfayı cekip sayfada penguen yazısının cıkmasını sağlasalarmış. cok inandırıcı gelmedi.

[quote name='[email protected]' date='14 Şubat 2011 - 21:46 ' timestamp='1297713383' post='963403']
[/quote]

Yaaa öyle mi? İnsanların dini eleştirilemez.
Ya da şöyle diyeyim penguenciler maymun, okurları köpek, ateistler hayvani mahlukatlardır.
Ben de eleştirdim oldu mu şimdi?Olmaz neden olmaz saygıdan olmaz, biz bunları demiyorsak, siz de İslam'a hiçbir şekilde el ve dil uzatamazsınız yerinizi ve haddinizi bilin.
Hidayetle...

[quote][color=#445563][font=verdana, tahoma, sans-serif]Yaaa öyle mi? İnsanların dini eleştirilemez.
Ya da şöyle diyeyim penguenciler maymun, okurları köpek, ateistler hayvani mahlukatlardır.
Ben de eleştirdim oldu mu şimdi?Olmaz neden olmaz saygıdan olmaz, biz bunları demiyorsak, siz de İslam'a hiçbir şekilde el ve dil uzatamazsınız yerinizi ve haddinizi bilin.
Hidayetle... [/font][/color][/quote]
[b]Büyüksün abi. Sağolasın![/b]

[quote name='severalnasty' date='14 Şubat 2011 - 19:51 ' timestamp='1297713701' post='963411']
[b]NE DİYOSUN SEN. HİÇ KİMSE HİÇBİR ŞEKİLDE HİÇ KİMSENİN DİNİNE IRKINA VEYA BUNUN GİBİ AYIRT EDİCİ (ONLARA GÖRE) ÖZELLİKLERİNİ ELEŞTİREMEZ KARİKATÜRMÜŞ DALGA GEÇMEYMİŞ FALAN YAPAMAZ BUNU KAFANA SOK!!![/b]
[b]
[/b]
[b]Ayrıca adminlerimizden gerekli uygulamayı istiyorum.!!![/b]
[/quote]

[b]madonna gitti like a prayer klibinde hz.isa yı hem zenci yaptı hemde sevişti ve parça tüm dünyada sükse yaptı en çok satılan album oldu dünyada sadece vatikan afaroz etti ama yine hiristiyan alemenin ve dünyanın en büyük sanatçılarından biri..bizde bi sanatçı oyle bişey yapsa linç edilir asılır kuşbaşı doğranır :D yani toplumlar farklı herkezi bir değerlendirme.[/b]

Edited by istanbul82

penguen dergisini kınıyorum

[size="3"][color="#FF0000"][b]Allah günahkâr ve kâfirleri SEVMEZ:
“Allah ribanın bereketini tamamen giderir, sadakası verilen malları ise artırır. Allah (haramı helal tanımakta ısrar eden) çok kâfir, çok günahkâr hiçbir kimseyi sevmez” (Bakara Suresi/276)
“De ki: Allah’a ve O peygambere itaat edin!” Eğer yüz çevirirlerse şüphesiz ki Allah da o kâfirleri sevmez.” (Ali. İmran Suresi/32) [/b][/color][/size]

Tasası şimdi mi bize düştü...O itoğlu itlere cevap vermeye değmez..Allah-ü Tealaa dinini korur da asıl bize düşen,lütfen çevremizdekileri okutalım.Okumalarına yardım edelim.Başka yolu yok.Nasıl ki Şilideki,Koredeki insanın Müslüman olmamasından sorumluysak,İlahi kelimetullahı da yaymak zorundayız... Lütfen arkadaşlar böyle şeyleri dert ediyorsak mutlaka umut var demektir :aman gençlerimizi okutalım.Biraz gayret...

[size="3"][u]" Herkes Yaptıkları Hataların Bedelini Ödeyecektir ya bu dünyada yada ahirette "[/u] bu yapılanlar çok ayıp herkesin dini inancına saygımız var ama ben o dini sevmiyorum deyip de yerden yere vurmanında kimsenin yetkisi veya hakkı yoktur.[u]Bunu Çizen veya Yapanları Şiddetle kınıyorum.O beyaz kefeni giydiğinde Bahadır Baruter yanında karikatürleri olmayacak ve onu o karikatürler kurtarmayacaktır.[/u][/size]

[size="1"]Not:Bu düşünceler tamamen bana aittir.Herkesin Yorumlarına ve Düşüncelerine Saygım var.[/size]

[quote name='erbasgul' date='14 Şubat 2011 - 19:40 ' timestamp='1297705814' post='963339']
Türklerin mizah anlayışı hep din ile alay etmektir zaten. Kafalarıda ciinsellikten başka fıkralara çalışmaz.
Bu adamları hala destekleyecekmisiniz
[/quote]

Yapma ya, nasıl böyle bir genellemeyi yapabiliyosun? Türkleri beğenmiyorsan Türk sitesinden defol, yallah. banned.

[quote name='[email protected]' date='14 Şubat 2011 - 19:46 ' timestamp='1297713383' post='963403']
[/quote]

yani bu yorumdan ben şunu anladım.orada senin veya yakınlarından biri hakkında yanlış bişi çizilirse veya yapılırsa yine bu kadar geniş olabilecekmisin arkadaşım ?

[b]Kutlu Doğum Haftasında İnanan ve Amel Eden Müslüman Milletlerini Bu Özel Günde Çirkef Seviyesiz ve İğrenç karikatürler çıkarak provokasyona kapı açan ve İmza atan Bahadır Baruter'i ve Penguen dergisi yöneticilerini Ataları pozisyonunda Danimarkalı Vestergaard yanına göndermek için Uçak Biletlerini Almaya Hazır olduğumuzu beyan ediyoruz…[/b]

[font="Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif"][size="2"][size="-1"][font="Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif"][size="2"][size="-1"][size="2"][b][quote]
[font="Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif"][size="2"][size="-1"][font="Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif"][size="2"][size="-1"][size="2"][b][img]http://www.zaytung.com/fotos/penguenyarasi.jpg[/img]
[/b][/size][/size][/size][/font][/size][/size][/font]
[font="Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif"][size="2"][size="-1"][font="Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif"][size="2"][size="-1"][size="2"][b]
[/b][/size][/size][/size][/font][/size][/size][/font]Türkiye, Penguen Dergisinde Yayınlanan Karikatürün Yaralarını Sarmaya Çalışıyor[/b]
[/size][/size][/size][/font]
[font="Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif"] [/font]Türkiye, Penguen dergisinde geçen hafta yayınlanan bir karikatürdeki "Allah yok din yalan" ibaresinin yaralarını sarmaya çalışıyor. Geçtiğimiz perşembe sabaha karşı saat 06:00 sularında yayınlanan karikatürün ardından büyük şehirler nispeten ayakta kalırken, yeterli sayıda cami ve din adamı olmayan irili ufaklı pek çok köy ve mezranın tamamen inancını kaybettiği gelen haberler arasında.[/size]

[size="-1"]Olayın ardından Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde kurulan Afet Koordinasyon Merkezince yapılan açıklamada, Penguen dergisinde sabaha karşı yayınlanan karikatüre sıcak yataklarında uyurken yakalanan bir çok vatandaşın inançlarının ağır darbe aldığı belirtilirken, yurt genelinde toplam 600 civarında vatandaşın ise imanlarından tamamen umut kesildiği bildirildi.[/size]

[size="-1"][b]Kırsal kesimlerden haber alınamıyor[/b][/size]

[size="-1"]Olayı ilk haber aldıkları andan itibaren teyakkuza geçtiklerini ve Diyanet bünyesinde bulunan bütün personelin izinlerini iptal ederek acil koduyla göreve çağırdıklarını belirten Afet Koordinasyon Merkezi Başkanı Mustafa Bekeret, "Diyanete bağlı 80 bin imam ve 900 civarı müftü arkadaşımızla birlikte afet bölgelerinde görev başındayız. Henüz panik havası sürüyor, camilerimiz ve müftülüklerimiz önünde izdiham var. Önceliği imanı en çok yara alanlara vermek kaydıyla bütün vatandaşlarımıza yardım eli uzatmaya gayret ediyoruz ancak maalesef kış şartları nedeniyle kırsal kesimlerde ulaşamadığımız yerler var. Oralardaki vatandaşların inanç durumuyla ilgili net bir bilgi alamıyoruz" sözleriyle krizde gelinen noktayı özetledi.[/size]

[size="-1"]Özellikle dini hassasiyetlerin yüksek olduğu bölgelerde hasarın daha yüksek olduğunu söyleyen Bekeret, bu bölgelerde yaşayan halkı sakinleştirmek için yürütülen çalışmalarla ilgili olarak da şu bilgileri verdi:[/size]

[size="-1"]"Başta Yozgat, Kayseri, Konya olmak üzere birçok ilimizde ezan sayısını artırıp günde 12'ye çıkardık. Bazı ilçelerimizde belediye hoparlörlerinden saat başı ilahi yayını yapılıyor. Ayrıca gönüllülerden oluşan bir ekibimiz afet bölgelerini dolaşarak oradaki vatandaşlara 'Böyle mükemmel bir sistem kendi kendine var olmuş olabilir mi?', 'Elektriği de göremiyorsun ama varlığına inanıyorsun?" gibi sorular soruyorlar. Arkadaşlarımız bu sabah karikatürü okuduktan sonra inancını sorgulamaya başlayan 12 yaşında bir evladımızı 8 saatlik bir çalışmanın ardından tekrar imana döndürdüklerinin müjdesini verdiler. Her şeye rağmen umudumuzu ayakta tutmaya çalışıyoruz..."[/size]

[size="-1"][b]İlk yardım eli Pakistan'dan[/b][/size]

[size="-1"]Karikatür felaketi özellikle İslam dünyasında geniş yankı bulurken, ilk yardım eli dost ve kardeş ülke Pakistan'dan uzandı. Yayınladığı bir mesajla geçmiş olsun dileklerinde bulunan Pakistan hükümeti, kurtarma çalışmalarına destek olması amacıyla 200 imam ve 60.000 kadar Kuran-ı Kerim taşıyan bir konvoyun Türkiye'ye doğru bu sabah yola çıktığını açıkladı. Öte yandan komşumuz İran, karikatürün kendi topraklarına yayılma ihtimaline karşı Gürbulak Sınır Kapısı'nı geçici olarak kapatarak, sınır boyunca devriye sayısını 2 katına çıkardı.[b]Hristiyan dünyası kayıtsız kalmadı[/b]

Karikatür felaketiyle ilgili olarak Hristiyan dünyasından ilk resmi mesaj ise dün akşam Vatikan'dan geldi. Papa 16. Benedictus, yayınladığı mesajda müslüman Türk halkına geçmiş olsun dileklerini ileterek şöyle konuştu: "Gerçi biz ona 'Allah' demiyoruz ama tabii nereden baksanız karikatürdeki 'din yalan' kısmının ucu bize de dokunuyor. Öte yandan ateş de düştüğü yeri yakar, sizin acınız daha büyük tabii. Bir de alışık da değilsiniz böyle şeylere. Neticede biz Hristiyan alemi olarak nereden baksanız bi 300-400 senedir yaşıyoruz bunları. Neyse, tekrar çok büyük geçmiş olsun..."[b]Dış basındaki yankılar[/b]

Karikatür felaketine Dünya basını da yoğun ilgi gösteriyor. İşte manşetlerden bazıları:TELEGRAPH VE TIMES: Türkiye'nin acı günü

WASHİNGTON POST: İslam dünyası yasta

LE FIGARO: Müthiş Türkler bunu da atlatabilecek mi?

SUDDEUTSCHE ZEITUNG: Allah düşmanımızın başına vermesin

DANMARK JYLLANDS POSTEN: Ehehehehehehehehehehe

[/size][size="-1"]CORRIERRA DE LA SPORT: Mamma il Turcho! (Anneciğim Türkler Geliyor!)[/size]
[b][/quote][/b][/size][/font]
[font="Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif"][size="2"][b]
[/b][/size][/font]
[font="Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif"][size="2"][b]YORUMSUZ!!![/b][/size][/font]

Bir miileti iki şey ayakt tutar.Biri din diğeri ise dildir.Dilimiz maalesef gitti gidiyor.Dinimiz ise zayıflıyor.Önceden Ramamzan ayına bir saygı vardı.Kimse oruç tutmuyorum diye sokak ortasında göstere göstere su veya siağara içmezdi.En azından sayıları azdı.Şimdi ise herşey eleştrilebilir sorgulanabilir ayaklarıyla dinimiz adeta çembere alınıyor.İnsanların kafasında dini yaşamın bir gericilik olduğu yaftası yapıştırılıyor...Oysa öyle bir yanılıyorlar ki...Onların düzeni varsa Allah'ın da mı yok sanıyorlar.Bu ayetin meali beni çok fazla etkilemişti.Size Türkçe mealini vereyim...

İbrahim Suresi 46.ayet :
[b]Şüphesiz onlar düzenlerini kurdular; oysa dağları yerinden oynatacak olsa bile, bu düzenleri hep Allah’ın elindeydi.[/b]

İnanın bunu birkaç sefer üstüste okuyun anlamını iliklerinie kadar hissedeceksiniz.Saygılarımla