Jump to content

Usb Yi Dvd Boot Yapmak..

yasarcan
 Share

Recommended Posts

• 1 ay sonra...

[quote name='dreamdont' date='28 March 2012 - 08:56 ' timestamp='1332924967' post='1176540']
ya bir anlayabilsem çok dağınık olmuş "onu yapın bunu koyun ben böyle yaptım" anlamadım yaa lütfen daha açıklayıcı anlatım bekliyorum
[/quote]

özetle

1. usb alın
2. aldığınız usb nin chip kodlarını bulun
3. bulduğunuz chip kodlarına göre uygun olan yazılımı bulun
4. bulduğunuz yazılıma uygun ayarları yapın
5. oldu bitti

her işlemi resimledim daha nasıl anlatabilirimki? :)

arkadaşlar ustaların işine karışılmaz biliyorum ama birde buna bakın derim. bende çok denedim olmuyor olmuyor diye w7 de ve w8 de sorun yok ama xp için sorun du. artık değil ve daha başka şeylerde rahatlıkla ekleyebiliyorsun. sadece bootta usb yi göster yetiyor. bende F12 ile ve aynı cd-dvd rom gibi.
http://www.tnctr.com/topic/197900-multi-boot-usb-hazyrlama-aracy/
multi boot usb hazırlamak için türkçe dil desteği olan kullanımı çok basit bir program. kurmak gerekmiyor ve free, açılan klasörün içinde iso klasörüne istediğin isoları koy parmak belleğini tak (fat 32 formatlamak lazım) hazırla tuşuna bas.işi bilen arkadaşlar incelesin benim kullandığım en hızlılarından ve en hatasızlarından biri. slax ı sitesinden indirdi, hazırlığı yaptım makineme restart attım, F12 ile usb den aç dedim anında slax
işletim sistemim köylü kardeşimizin hazırladığı windows 8'dir
linki vermeyi unutmuşum özür dilerim
http://www.sarducd.it/downloads.html

• 2 hafta sonra ...

bende toshiba 32gb flas bellek var onun 5gb tarafını cd rom yaptım diger tarafınıda flash bellek gibi kullanıyorum direkt biosta artık cdrom olarak goruyor benim sormak istedigim cdrom tarafına kendim hazırladıgım nir windows iso yazdırdım ilerde o yaptıgım isoyu guncellemek icin butun flash bellegi komplemi sıfırdan yapmam lazım yada sadece cdrom tarafını tek oynayabilmemin bi sansı varmı yani guncellemek icin

• 1 ay sonra...

32 gb disklere henüz müdahale etmedim (baya masraflı olur) ama evet söylediğin gibi "tamamamen silip yeniden yükliyeceksin"

şuan @dragon multiboot v4 + driver 12,3 + yazılım paketi'mi kurmakla meşgulüm. :)

Edited by kedice

• 2 hafta sonra ...

blue_life üstadın da dediği gibi tnctr de böyle bir konu bulunması yararlı olmuş kanaatindeyim.
Ben de daha önce donanımhaberdeki anlatıma göre uygulamış ve başarıya ulaşmıştım.
Şimdi de buradaki anlatımı uygulayarak 2. flash bellekte de başarıya ulaştım.
Teşekkürler. İyi forumlar.

Şimdi ben yeni bir ufuk açmak istiyorum. [color="#000000"][b]Bir usb flash diske iki veya daha fazla cdrom bölümü koymak mümkün müdür?[/b][/color]

Edited by kalelibilişim

• 2 years yıl...

Kedice senle daha once baglantı kurmustum yıllar once sayende kıngston 16 gb yı defalarca duzenleyıp yenıden gerı aldım basıma yenı seyler geldı yaktım gunlerce ugrastım flashboot.ru da denemedıgım versıyon kalmadı sonucta aynı flash bende yandı gerı geldı ugrasırlarsa gerı getırırler :) ama baya zaman alıyor

son aldıgın kıngstonun işlemcısınde degısıklık yapılmıstı onu yapamamıstım her deneme basarısısz olmustu sonrasında bıraktım hala eskı flasımda win8 dvd seklınde duruyor. wın8.1 yapcaktım pc me win8.1 kurulamıyor sebebini bulamadım  yenı pc alınca onuda eklıcem :)

yıllar sonra da olsa yine teşekkurler ufkumu açtığın için :)

Edited by CE_OS