Jump to content

Usb'den Xp Format

Abministrator
 Share

Recommended Posts

MSI Laptopn cd romu yok sadece usb portlarından format atabilme şansım var
gerçekten özellikle uğraşıp forumda detaylı arama yaptım ama detaylı bi anlatım bulamadım.
[i]şurdan boot edip buna atcaz[/i] fln yani bilmediğimiz terimlerle programlarla çok basitmişcesine anlatılıyor gerçekten saf bi şekilde nasıl usbden bilgisayarıma format atıldığını bilmiyorum bilen bilgin kişilerin detaylıca katkıda bulunmalarını rica ediyorum.emiş

ve eminimki bu sorunun cevabını tek merak eden kişi ben değilim.. Edited by Abministrator

[font="Georgia"][size="4"][color="#FF0000"]Flas bellek içersine XP'yi atabilmen için calı$an bir Optik okuyucu lazım Elinde Mevcut ise Ben İlk bunu Kullandım Sorunsuz yaptım ve cok basitte.[/color][/size][/font]
[spoiler][code]http://www.bilgisayardestek.com/araclar/sistem/134-usb-diskten-windows-kurulumu[/code][/spoiler]

[quote name='Abministrator' date='14 Şubat 2011 - 21:08 ' timestamp='1297711137' post='963380']
MSI Laptopn cd romu yok sadece usb portlarından format atabilme şansım var
gerçekten özellikle uğraşıp forumda detaylı arama yaptım ama detaylı bi anlatım bulamadım.
[i]şurdan boot edip buna atcaz[/i] fln yani bilmediğimiz terimlerle programlarla çok basitmişcesine anlatılıyor gerçekten saf bi şekilde nasıl usbden bilgisayarıma format atıldığını bilmiyorum bilen bilgin kişilerin detaylıca katkıda bulunmalarını rica ediyorum.emiş

ve eminimki bu sorunun cevabını tek merak eden kişi ben değilim..
[/quote]
sorunun cavabını zamanında merak ettik araştırdık u3 destekleyen usb belleklere xp entegre ediliyor
vista win7 direk kopyala başlatırken usb den başlat sonrası cd gibi forumda iki tip var
biri u3 değeri normal entegre programla xp yi usb diske atıyorsun tamam ama en garantisi u3 lü yapman
ara forumu bulamazsan yardımcı oluruz not: ben geç kalmışım arkadaşlar açıklamış

Edited by yawuz58

[quote name='barboyhakan' date='14 Şubat 2011 - 21:42 ' timestamp='1297713146' post='963400']
[font="Georgia"][size="4"][color="#FF0000"]Flas bellek içersine XP'yi atabilmen için calı$an bir Optik okuyucu lazım Elinde Mevcut ise Ben İlk bunu Kullandım Sorunsuz yaptım ve cok basitte.[/color][/size][/font]
[spoiler][code]http://www.bilgisayardestek.com/araclar/sistem/134-usb-diskten-windows-kurulumu[/code][/spoiler]
[/quote]
1 gb micro sd hafıza kartıyla bu işi görebilirmiyim?

[quote name='barboyhakan' date='14 Şubat 2011 - 22:49 ' timestamp='1297717174' post='963436']
nasıl kapanıyor. ben Defalarca Hafiza Kartından kurtum.
[/quote]
cmd de en sonuncu adım var "4" e basıp entera basman gereken kısım .. orda basınca entera hiç vidyodaki gibi bişey çıkmıyo o kısımda devam etmek için bir tuşa basın diyo basıorum kapanıyo hepsi..

[quote name='Paranovekron' date='14 Şubat 2011 - 23:39 ' timestamp='1297720173' post='963462']
sitede YAGMURADAM'ın anlatımı var onu deneyın bıraz araştırın. mod'lu wınXp bıle kurarsınız ben netbook'a Xp sp3 kurdum 4 gb flashla full drıverlı 4 aydır kullanıyorum. WıntoFlash olması lazım ayrıca turkce destegıde var..
[/quote]
işte benim sorunum bu kardeş anlama kıtlığım var sanırım. ben bilgisayardan okadar çok anlamıyorum.. modlu winmiş winto flashmış pek bilmem. yani elimde 4 gb lık bi flash disc var nasıl yapıcam nerden anlicam winto flash olduğunu

öncelikle 1 adet xp cdsi (iso dosyası da olur) , 2 yada 4 gb usb disk lazım.Eğer iso dosyası varsa ultra iso ile bunu cd olarak gösterebilirsiniz.
[code]http://komku.blogspot.com/2008/11/install-windows-xp-using-usb-flash-disk.html[/code]
bu adreste anlatımı var.Çok az bir ingilizce ile kolaylıkla yapabilirsiniz.Fakat bir püf noktası var: diski bölümlendirme işini xp kurduktan sonra yapmalıyız.eğer yapamazsanız sorunlarınız olursa mesaj atabilirsiniz.
not: yabancı link vermek yasak mı bilmiyorum.

[code]http://www.iyiblogcu.com/windows-7/flash-diskten-windows-kurma/ [/code]

bu linkte windows 7 için anlatmış ama xp kurulumuda farklı değil aynı işlemleri yapman gerek

cd sürücün olmadığı için .iso kalıbını sanal sürücü vb. programla açman gerek önce

Edited by Akozdem!R