Jump to content

İnternetten Korsan Film Indiren Yandı!

mucit41
 Share

Recommended Posts

[center][size="4"][color="#8B0000"][b]İnternetten korsan film indiren yandı![/b][/color][/size][/center]

[center][b]21 Subat 2011 00:06
Özellikle internetten indirilen korsan filmlerle yasal yoldan başa çıkamayan yapımcılar, kontr-korsan yöntemler geliştiriyor[/b][/center]

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün henüz vizyona girmemiş Oscar adayı The King’s Speech filmini izlediğini Twitter’dan açıklaması, önceki gün de Eyvah Eyvah 2 filminin korsanının Kültür Bakanlığı’ndan sızdığı iddiaları korsana karşı tedbirleri bir kez daha güneme getirdi.

Artık yasalardan umudu kesen yapımcı, korsanı engellemek için ses ve görüntüyü ayrı ayrı kodlarken, kimisi de hacker kullanarak internetteki korsan film sitelerine virüs yüklüyor. Böylece filmi indirenlerin bilgisayarı artık kullanılmaz hale geliyor. Ancak yine de nihai çözüm yasal takipte görülüyor.

Digital marka koruma alanında uzman Mark Monitor şirketinin yayımladığı rapora göre, korsan film paylaşmada kullanılan rapishare.com, megavideo.com ve megaupload.com sunucuları 21 milyar kez ziyaret edildi. Rapishare.com korsan dosya paylaşımına olanak sağladığı için Amerikan Müzik Endüstrisi Derneği (RIAA) tarafından dava edildi. Söz konusu site korsan dosyaları kaldırmaya başladı. Dünyada bu işin üzerine ciddiyetle gidiliyor. Türkiye’de ise durum hâlâ karışık.

[b]Haberokur[/b]

[b]Oy oy virüş mü gönderiyolaymııış kıyamaaam,kullanılmaz halemi getiriyolaymışş ooy oooyyy.. :Q

Zırva bir haber...Bunu diyen kendi korsanı çatır çatır izler.Sen sinemada bileti 9-16 lirası yap,gişede geçir halkına,sonra ORJİNAL vcd,dvd ve muadillerindede geçir,gele bana de korsanla mücadele.Halkı sömürmeyle kim mücadele edicek? Bırak allasen...[/b]

[quote name='Legion' date='21 Şubat 2011 - 02:01 ' timestamp='1298247068' post='967014']
[b]Oy oy virüş mü gönderiyolaymııış kıyamaaam,kullanılmaz halemi getiriyolaymışş ooy oooyyy.. :Q
[/b][/quote]
abi gece gece güldürüyosun ya bişey diyemiyorum artık :Q

50 gbta yakın flım ındırıcektım bu konu için 60 gb yapıyım :Q

[quote name='okan_42' date='21 Şubat 2011 - 02:29 ' timestamp='1298248778' post='967023']
Korsan film indiren yandı, torrent kullanan yandı, mp3 indiren yandı, korsan windows kullananlar yandı... vs. vs. bu böyle gider :D
[/quote]

en az 5 senedir yanıyoruz zaten :D para versinler iş versinler adam gibi bende gidip orjinal alıyım sinemaya gidiyim ele geçen paralarla anca 5 senede bir sinemaya gitmek nasip oluyo

bizim haklarımız diye bi soru sormuş arkadaş bizim hakkımız yokki çünkü bizim tekelimiz yok ( Ttnet , holdingler vs vs..)

arkadaşlar cevapları okudum hepsi birbirinden komik anlaşılan kimsenin umrunda değil valla bende film indirenlerdenim hadi hayırlısı arkadaşın dediği gibi microsoft bile baş edememiş korsanla kalmışki başkaları baş edecek aynı yolda durmak yok indirmeye devam

Edited by namkol01

[quote name='xmode' date='21 Şubat 2011 - 06:52 ' timestamp='1298271727' post='967040']
Ağlarız forumca hep beraber :D

Pcmze virüs girdi diye :D
[/quote]
sen ağlama canım google amcan bu site de virüs var diye uyrıyo zaten.yap sinema biletini 3tl. dvd nide 5 tl . yap.delimi öptü bizi indirelim gider alırız ozaman.

[quote name='roseleaves' date='21 Şubat 2011 - 10:38 ' timestamp='1298278082' post='967055']
sen ağlama canım google amcan bu site de virüs var diye uyrıyo zaten.yap sinema biletini 3tl. dvd nide 5 tl . yap.delimi öptü bizi indirelim gider alırız ozaman.
[/quote]

Google amcamı kullandığım yok.

Bing kullanıyorum :D

Bende size indirmeyin demiyorum ki indirin bana zararınız var mı yok ee daha ne ?

Bende indiriyorum gerektıgı zamanda sinema biletimi alıp sinemayada gittiğim oluyor flimine göre.