Jump to content

Windows Update Windows 7 Sp1 Yüklemesi Ilerlemiyor

Metin87
 Share

Recommended Posts

O zaman bu yöntem kesinlikle işinizi görecektir. Acronis drive cleanser diye bir bootable iso dosyası var onu indirin gebnelde acronis bootable cd diye aratınca forumumuzda bulunacaktır. Sonra onu cd ye yazdırın ve format seçeneğini seçerek şu an kurmaya çalıştıpınız sürücüyü formatlayın. Normal formattan biraz uzun sürer. Ama format bittikten sonra win7 si sorunsuz kuracaksınız. İso dosyasını bulamazsanız ben yardımcı olayım.

[quote name='Metin87' date='26 Şubat 2011 - 12:49 ' timestamp='1298721597' post='970214']
bu progrmla verilerim kaybolacakmıyoksa sistemim aynımı kalacak verilerim kaybolacaksa gerek yok nash kardeşim
[/quote]
gerekli olan verilerinizi d gibi windowsu kurmayacağınız bir bölüme atın. Tabiki format atıldıktan sonra o bölümdeki her şey geri getirilemez bir şekilde silinecektir.

bende de aynı sorun vardı, sistemime format attım ama yine de kurtulamadım bu sorundan :/

linkte anlatımı da işe yaramıyor ;
http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows7/why-am-i-receiving-message-system-components-missing

Edited by ahmet_2626

merhaba arkadaşlar aynı sorun dün benim laptop dada oldu evdeki pc de hemen yüklendi ama laptopda 2 defa aynı sorunu verdi ben 2 işlemin sonunda olmayınca ekrana çıkan servis pack 1 kurulmadı eski sistem geri yüklendi uyarısının altında nedenini öğrenmek gibi bir konu açmışdı tam yazıyı hatırlayamadım neyse o yazıya tıkladığımda kurulmammasının nedenlerini yazıyordu mesela örnek antivirüs programını kapatmamızı istiyordu öyle deneyin yazıyordu bende tabi denedim ve anında sonuç oldu denemenizi tavsiye ederim saygılar.

[quote name='kemallx' date='02 Mart 2011 - 09:03 ' timestamp='1299057188' post='972597']
merhaba arkadaşlar aynı sorun dün benim laptop dada oldu evdeki pc de hemen yüklendi ama laptopda 2 defa aynı sorunu verdi ben 2 işlemin sonunda olmayınca ekrana çıkan servis pack 1 kurulmadı eski sistem geri yüklendi uyarısının altında nedenini öğrenmek gibi bir konu açmışdı tam yazıyı hatırlayamadım neyse o yazıya tıkladığımda kurulmammasının nedenlerini yazıyordu mesela örnek antivirüs programını kapatmamızı istiyordu öyle deneyin yazıyordu bende tabi denedim ve anında sonuç oldu denemenizi tavsiye ederim saygılar.
[/quote]
http://windows.microsoft.com/troubleshootwindows7sp1

buysa anlattığınız makale, bu da işe yaramadı :(

Son olarak windows 7 sp1 ultimat li bir iso indirdim ve onu kurmak zorundayım sanırım :(

Edited by ahmet_2626

• 4 hafta sonra ...

[quote name='ahmet_2626' date='02 March 2011 - 19:33 ' timestamp='1299087225' post='972844']
http://windows.microsoft.com/troubleshootwindows7sp1

buysa anlattığınız makale, bu da işe yaramadı :(

Son olarak windows 7 sp1 ultimat li bir iso indirdim ve onu kurmak zorundayım sanırım :(
[/quote]

Sonuc var mi? Bu sorun hala havada gibi duruyor