Jump to content

Hp Recoveryi Geri Getirme |Denendi Başarılı

nano68
 Share

Recommended Posts

Eğer bilgisayarınızın d: recovery varsa tmm.Sırayla Anlatıyım:
-Pardus 2009 Kurulumuna Girin
-Elle Bölünlendirmeyi seçin
-cye alltan pardus dosyaları burya kopyalacak deyin
-d ye dokunmayın.
-Pardusu kurun
-Grub menüsünde 2 işletim sistemi var siz 2. yani windows(nfts)yi seçeceksiniz.
-Recovery açılacaktır
-Hp bilgisayarınız driver falan yüklenmiş haline döndü arkadaşlar :)
akşam yaptım :)

Edited by nano68

eger recovery bolumu duruyorsa herhangi bir windows kurun disk yonetiminden recovery e sag tıklayıp aktif (bolumu etkinlestir) yap de. yapıldıgı zaman windows yeniden basladıgında calısmayacak ama recoveryden kuruluma baslaması lazım. denemeden once dosyalarınızın yedegini alın

Edited by kral6485

• 2 hafta sonra ...

[quote name='kral6485' date='24 Şubat 2011 - 20:16 ' timestamp='1298579168' post='969185']
ben recovery bolumunu silmistim. sonra dvd den restore edince recovery bolumunude yarattı yine hp dv7 1230et
[/quote]
hplerde kurtarma cdsi önce (hdd kaç gb olursa olsun) önceden sistem tarafından belirlenmiş alanı hddnin son kısmına gelecek şekilde bölümlendirir ve kalan kısmıda c: olarak böler. Sonra d:ye cdleri kopyalar ve tüm cdler kopyalandıktan sonra d:den kurulumu yapar.

Banada acil yardım edin sony vaio laptop format atıp xp yükleyeyim dedim sürücü ekranında recorvery de vardı onuda hepsini sildim yani tum sabıt dısklerı ayrılmamıs alan yaptım sildim. şimdi ne xp kurabiliyorum ne windows 7 kuruyor sonlara geliyor takılıyor kalıyor öyle. ilk xp kurayım dedim formatı attı attı mavi windows ekranınıda geçti tam windows acılıcak wındows xp logon ekranında 1 sn durup res attı sürekli guvenlı mod ekranı gelıyor. wındows u normal olarak acta desem guvenlıdede ac desem orda takılıp sürekli res atıyor..

neyse windows 7 de kurdum yine aynı en son donup kalıyor ben reset atmasam öyle beklıyor 2 saat atınca da wındows yukleme sırasında kapatıldı..yükleme bilgisayar yenıden baslatılınca baslıyacak diyor. Yeniden baslatıyorum. yine aynı..

Lütfen yardım edin ne xp ne 7 yükleyemiyorum yükleyemedim neden böyle yapıyor acill?..

recorvery sildim ondan mı acaba pff ?

[b]backsqace[/b]
farklı bir windows cd sinden kurmayı dene. %99 duzelir. gecen gun eski bir bilgisayara xp kurarken format sırasında %20de kalıyordu, baska cdlerle de sesi tanımadı mavi ekran aldım. en sonunda perfectxp 2009 ile duzeldi :D eski bilgisayarlardaki driverları en iyi o tanıyor. demek istedigim farklı cd lerle denersen duzelebilir.

Edited by kral6485

[b]Format attığım sistemler sata entegreli 32 bit xp pro ve orijinal 32 bit Windows 7 Ultimate idi (eski sp1 siz olanı). Defalarca deneme rağmen bu ikisiylede aynı hatayı verdi.

Neyse;

Sorunun ne olduğunu anlamadım halen ama;

Birde 64 bit ile deniyeyim dedim;

64 bit Windows 7 (sp1 siz olanı) elimde vardı allahtan,

Windows 7 64 bit ile yükleyince sorun düzeldi kurulum sonrası hiçbir hata vermeden normal olarak yükledi.(ben xp istiyordum ama neyse artık)

Şimdi aklıma geldi bu laptop 64 bit imiş. Ben 32 bit xp veya 7 kurdugum için mi kabul etmedi ? Ne alaka ? Anlamadım ama neyse.

Bi an ödüm koptu hiçbir sistem yükleyemiyorum diye sürekli format sonrası res atıyordu daha ekran gelmeden ama şimdi düzeldi allahtan,

Sizlerede teşekkürler arkadaşlar ilginiz için konuyuda tesadufen gormüştüm tam da ben buna benzer bi sorun yaşadım :D

Bu siteyi seviyorum çünkü ilgili ve bilgili insanlar var bir sorunum oldumu ilk google sonra buraya geliyorum.

Tekrar teşekkürler.[/b]

Hp g62 var bende recovery silinmiş dvdleri var bu dvdeki recovery alanını tekrar hardiske yazdırmam ve aktif etmemim bir yolu var mı ? gerçi acronisle kendime yaptım bir recovery ama orjinal olanı kullanmak istiyorum

hp recovery soranlar için biraz açıklama yapayım.
cdden kurulum yapacaksanız diskin tamamını önce tek parça yapar, sonra diskin sonuna recovery için d: diski oluşturur kalanıda c: olarak formatlar. Bu yüzden tüm bilgilerinizi recovery çalıştırmadan alın, gerekirse diski söküp öyle bilgilerinizi alın.
recovery dosyaları hemen her modelde farklı olduğu için kendi laptop modelinizin recovery dosyalarını bulmalısınız.
elinizde cd varsa cd ile kurulum yaparsanız daha az uğraşmış olursunuz, yok recovery dosyalarını daha önce cd şeklinde değilde dosya kopyalama veya disk yedekleme programları ile yedeğini aldıysanız diskin sonuna yeteri kadar (wista sistemler için ortalama 8gb, win7 için 12gb) bölüm oluşturun.
Bölüme dosyaları kopyalayın. Kurulumu diskten yapacaksanız dosyaların olduğu bölümü aktif yapın yeniden başlatınca sistem kurulumuna başlar.

• 1 yıl yıl...

Pardus şimdi yapamıyor.Kafayı yiyeceğim.Program filesi bir cdye yedeklemişim çalıştırdım hp recovery mamangeri kurtarma bölümü bulunamadı diyor.Hpnin recovery açmak için programı var sitesinde o da bulunamadı diyor.Ama recovery orda.Etkin de yapamıyorum.Genişletilmiş mantıksal nt52 recoverynin özellikleri (orjinalı dieğil benim sistemde olan)
[img]http://i.imgur.com/ZFRMg.png[/img]
Bende cd oluşmuyordu recovery hata veriyordu umursamadım keşke servisi arasaydım
[img]http://i.imgur.com/6PmbG.png[/img]

Edited by nano68

Düzeltim şu şekilde:
İlk önce MiniTool Partition Wizard 7.1 Boot CD ile Logical(Mantıksal olan sürücüyü) primary (birincil) yaptım.Win7 cdsinden bilgisayarınızı onarını seçtim.Ordan işletim sistemi olarak Hp Recovery Mananger'i seçtim.Komut istemini açtım.Cmd ye şu komutları sırasıyla yazdım (her kodun başına yıldız koydum karışmasın diye) *diskpart *list volume *sel vol 3 (Recovery yani) *ACTIVE *EXIT *EXIT (Bunları Win7 kurulumdaki komut satırından yaptım).Ondan sonra NTDLR İs missing dedi.Benim hatırladığıma göre NTDLR xp ve altı içindi sonra tekrar kurulumu açtım ve şu komutları girdim *bootsect *bootsect /help *bootsect /nt60 E: *bootsect /nt60 C: *bootsect /nt60 D: sonra usbyi çıkarıp yeniden başlattım ve Windows is loading files dedi.Sonra Hp Recovery Manager :D

[quote name='nano68' date='30 July 2012 - 08:07 ' timestamp='1343628444' post='1225957']
Düzeltim şu şekilde:
İlk önce MiniTool Partition Wizard 7.1 Boot CD ile Logical(Mantıksal olan sürücüyü) primary (birincil) yaptım.Win7 cdsinden bilgisayarınızı onarını seçtim.Ordan işletim sistemi olarak Hp Recovery Mananger'i seçtim.Komut istemini açtım.Cmd ye şu komutları sırasıyla yazdım (her kodun başına yıldız koydum karışmasın diye) *diskpart *list volume *sel vol 3 (Recovery yani) *ACTIVE *EXIT *EXIT (Bunları Win7 kurulumdaki komut satırından yaptım).Ondan sonra NTDLR İs missing dedi.Benim hatırladığıma göre NTDLR xp ve altı içindi sonra tekrar kurulumu açtım ve şu komutları girdim *bootsect *bootsect /help *bootsect /nt60 E: *bootsect /nt60 C: *bootsect /nt60 D: sonra usbyi çıkarıp yeniden başlattım ve Windows is loading files dedi.Sonra Hp Recovery Manager :D
[/quote]

Neden bu kadar cebelleşiyorsun :) bir kere recoveryden kurulum yap. Hp recovery manager ile recovery'i dvd'lere yazdır kafan rahat etsin. Sonra recovery tamamen uçsada dvd'den kurulumunu yaparsın. Yalnız tek önemli nokta var hp recovery manager sadece 1 kere dvd'ye yazma seçeneği sunuyor.

• 2 years yıl...