Jump to content

Hangi Laptopu Almalıyım ?

hakanalan
 Share

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar laptop almaya karar verdim kafamda 2 tane model var hangisini almamı tercih edersiniz özelliklerini yazıyorum.

Casper Nirvana CNQ 2630-8M37P (ALTERNATİF 1)

• Intel® Core™ i7-2630QM işlemci, işlemci hızı 2.00 GHz. Intel® Turbo Boost Teknolojisi ile 2.90 GHz'e kadar, 6MB Intel® akıllı bellek. Intel® HM65 Chipset
• Intel® Wireless-N1030 Kablosuz Ağ Bağlantısı 802.11b/g/n
• Orjinal Windows® 7 Home Premium(64 bit)
• 8 GB DDR3 Bellek
• 640 GB Sata Harddisk
• 15.6"WXGA (1366x768) HD LED ekran
• 2 GB DDR3 Nvidia GT540M Optimus Ekran Kartı (1 GB ayrılmış Bellek)
• 1.3 MP Web Camera
• Blu-Ray&DVD + RW DUAL Combo
• Bluetooth, Multı Card Reader
• 3x USB 2.0 port, 1x HDMI

Casper Nirvana CNI I640-8M45P (ALTERNATİF 2)

• Intel® Core™ i7-640M işlemci, işlemci hızı 2.80 GHz. Intel® Turbo Boost Teknolojisi ile 3.36 GHz'e kadar, 4MB Intel® akıllı bellek. Intel® HM55 Chipset
• Kablosuz Ağ Bağlantısı 802.11b/g/n
• Orjinal Windows® 7 Home Premium(64 bit)
• 8 GB DDR3 Bellek
• 640 GB Sata Harddisk
• 15.6"WXGA (1366x768) HD LED ekran
• 3 GB DDR3 Nvidia GT420M Optimus Ekran Kartı (2 GB ayrılmış Bellek)
• 1.3 MP Web Camera
• DVD + RW DUAL Combo
• Bluetooth, PCI-e Mini Card, Multı Card Reader
• 3x USB 2.0 port, 1x eSATA PCI-e Mini Card, 1X HDMI

alternatifler bunlar hangisi daha iyi onu almak istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim ve önerdiğiniz laptopun hangi özelliği daha iyi yazarsanız memnun olurum şimdiden teşekkürler...

ben olsam 1. şıkkı secerım 6 mb cache belleği var Intel® Wireless-N1030 Kablosuz Ağ Bağlantısı 802.11b/g/n özelliğide cabası ayrıca 3gb ekran kartına aldanma onemlı olan benım ıcın bitidir. ıkısıde ramdan calıyor
Ayrıca ben genellıkle HP den yanayım... Dv6 veya Dv7 serileri çok manyak Dv6 1330et serısı cok hosuma gıdıyor googleden arastır ıstersen

kardeş ben zaten ekran kartında değilim işlemcide takıldım birinde 2.00 GHz işlemci hızı 6mb ön bellek var diyerinde 2.80 GHz işlemci hızı 4 mb ön bellek takıldığım nokta bu. bir işlemcide önemli olan işlemci hızı mıdır yoksa ön bellek mi ???

[quote name='yusuftas' date='24 Şubat 2011 - 12:21 ' timestamp='1298547092' post='968897']
Yerinde olsam Casper değil Dell alırım..bu arada casper kullanıcısıyım
[/quote]
Kesinlikle Katılıyorum , Casper bakacağın en son marka olsun yoksa pişman olursun...

iyi güzel diyorsunuzda istediğim özelliklerde en ucuz laptop casper. dellin laptoplarını bende biliyorum adamlar 2 yıl yerinde destek veriyor ama fiyatıda güzel onların acer bilmiyorum ama istediğim özellikler acer laptopta daha pahalı en uygun casper gözüküyor özellik ve fiyat bakımından 2 laptop arasında kaldım işte hangisini alsam bilmiyorum.

acer beş kuruş etmez çok cabuk ısınıyor bende bılgısayarcıyım bır acer a format atmak ıcın 1 gun ugrastım format atarken lap bılgısayarı kapatıyor laptop altına sogutucu koydumda oyle attım ..... hp , dell , toshıba sırasını sasırmam ıkıncısı arkadasım bu tur kıyaslamada ghz bakma onemlı olan kapma hızıdır 6 mb kapma hızıyla 2,80 gecer benım kanaatım budur

[quote name='sessizada01' date='24 Şubat 2011 - 16:51 ' timestamp='1298559693' post='969012']
acer beş kuruş etmez çok cabuk ısınıyor bende bılgısayarcıyım bır acer a format atmak ıcın 1 gun ugrastım format atarken lap bılgısayarı kapatıyor laptop altına sogutucu koydumda oyle attım ..... hp , dell , toshıba sırasını sasırmam ıkıncısı arkadasım bu tur kıyaslamada ghz bakma onemlı olan kapma hızıdır 6 mb kapma hızıyla 2,80 gecer benım kanaatım budur
[/quote]

aynen kardeş sana katılıyorum bi kaç kişiye daha sordum ön belleğin yüksek olması daha iyiymiş ama şöyle bi sorun var millet casper duyunca alma diyor anlamadığım nokta şu sanki casper parçaları kendimi üretiyor hayır işlemciyi rami ekran kartı vs... dışardan alıyor laptopun içindeki parçalar hep bilindik marka INTEL Nvidia vs... sonuçta dışardan alıp toplayıp kendi tasarlıyo ve piyasaya sürüyor diyer laptop markalarıda öyle ama neden casper deyince herkezin bi yüzü değişiyor alma diyor ???

Edited by hakanalan

[b]İkisinden Birini Seç Demişsinde İkiside Seçilecek Bir Laptop Değil Mesajları Okudum Diğer Arkadaşlara Katılıyorum. Laptop Alacaksan Marka Sıralaması Şu Şekilde Olsun.

HP

Dell
Asus
Acer
Toshiba

Bunlar Varken Bir Cacık Etmeyen Casper ' ın Bilgisayarına Para Dökmen Boş Casper ' ın Mallarındaki Adilik Bilinmeyen Bir Laptop Markasında Bile Yok Casper ' ın Satışındaki En Büyük Pay Bilgisayar Reklamları Yaparken İnsanların Kafasında Yer Edinmesidir. Yani Markadan Tanınmışlıktan Kazanmasıdır. Ama Gelde Bu İşi Anlayan Birilerine Sor Tükürür Casperin Malzemelerine..

Verdiğim Markaların Sıralaması Önemli Değil Alabiliyorsan Bunlardan Birini Al Ama HP ' nin Yerini Hiç Biri Kapatamaz Diğerleri Eş Değerdir. HP ye Yakın İse DELL ' dir
[/b]

tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim aynı özelliklere sahip bide dell var dell marka süper biliyorum admalar 2 yıl yerinde destek veriyor hiç servise götürmene gerek yok 1. alternatifteki laptopla aynı özelliklerde ve hemen hemen aynı fiyatta ama casperin kuru dondurduk kampanyası var doları 1.19dan hesaplıyor o yüzden casper daha ucuz oluyor delle bakıncada arada 400 lira fark oluşuyor.

[quote name='galaxyyxxx' date='24 Şubat 2011 - 20:38 ' timestamp='1298580536' post='969203']
Ben Casper kesinlikle tavsiye etmem.Alacaksan ASUS al derim.Bu işin mucidi ASUS.Hem şık,hem hızlı...İncele istersen

http://www.pclabs.com.tr/2008/04/15/asus-m51s-dizustu-incelemesi/
[/quote]

asus iyi markadır ama Servisi büyük sıkıntı dostum

arkadaşlar ben bugüne kadar casper kullanmadım onun için bilmiyorum neresi kötü neresi iyi oda her laptop markası gibi dışardan parçları getirip tasarlıyıp piyasaya sürüyo yoksa casper laptopun içindeki tüm parçaları kendimi üretiyor o yüzden mi kötü ?

değerli arkadaşım
laptop alırken bence en çok bakılacak olay kasanın fanının çok rahat şekilde sökülüp tekrar takılabilmesidir. en çok arızaları buradan verirler. o yüzden ilk önce kasasının arkasına bak derim.çünkü bu meretler en çok ısı yönünden rahatsız edici oluyorlar.... arızaları ekseri bundan veriyor. diğerleri tamamen yapıcağın işlerle bağlantılı olarak değişir. kulanmıyacağın özellikler için ise çok para verme derim. çünkü işletim sistemleri değişiyor özellikleri 3 ayda bir yenileniyor. aldığın en iyi bir laotop bile 3 ay içersinde çok geri kalabiliyor.

[quote name='hakanalan' date='24 Şubat 2011 - 21:54 ' timestamp='1298581465' post='969218']
arkadaşlar ben bugüne kadar casper kullanmadım onun için bilmiyorum neresi kötü neresi iyi oda her laptop markası gibi dışardan parçları getirip tasarlıyıp piyasaya sürüyo yoksa casper laptopun içindeki tüm parçaları kendimi üretiyor o yüzden mi kötü ?
[/quote]
laptop ta birinci seçenek şu dış görünüş ikinci marka casper acer dell sony gibi markalar pc parcası üretmez toplama yapar
böyle düşünürsen al birini dış kasa sağlam olsun ama şu önemli mesela casper hangi anakartı kullanıyor iyi markamı kötü
markamı casper masaüstü pclerde hiç gıgabyte ve asus anakart neredeyse hiç görmedim kim nederse desin ben pc alırken
o markanın pc parçası üretirmi ona bakarım anakart ekran kartı işlemci hdd gibi tavsiyemde asus samsungdur hp
msi ıbm gibi sony yede gıcık olurum çünkü çok pahalı fiyatları sanki kendisi üretmiş gibi tv sorsan belki sony derim
telefon desen samsung derim laptop alacaksan kesin önerim asus ve samsung dur ben alsam iki markadan başka almam mesela

[quote name='yawuz58' date='24 Şubat 2011 - 23:49 ' timestamp='1298584750' post='969256']
laptop ta birinci seçenek şu dış görünüş ikinci marka casper acer dell sony gibi markalar pc parcası üretmez toplama yapar
böyle düşünürsen al birini dış kasa sağlam olsun ama şu önemli mesela casper hangi anakartı kullanıyor iyi markamı kötü
markamı casper masaüstü pclerde hiç gıgabyte ve asus anakart neredeyse hiç görmedim kim nederse desin ben pc alırken
o markanın pc parçası üretirmi ona bakarım anakart ekran kartı işlemci hdd gibi tavsiyemde asus samsungdur hp
msi ıbm gibi sony yede gıcık olurum çünkü çok pahalı fiyatları sanki kendisi üretmiş gibi tv sorsan belki sony derim
telefon desen samsung derim laptop alacaksan kesin önerim asus ve samsung dur ben alsam iki markadan başka almam mesela
[/quote]

evet kardeş bende onu demeye çalışıyorum diyer markalarda dışardan parçaları temin ediyor casperı nedne kötülüyorlar anlamış değilim laptopun markasından önce özelliklerine içindeki parçaların markalarına bakmak gerekir belirttiğim laptoplarda işlemci ve ekran kartı markaları var diyerlerinin markası yazmıyor sadece değerlerini yazmışlar araştırmak lazım geri kalan parçaların hangi marka olduğunu.

Edited by hakanalan

[quote name='hakanalan' date='24 Şubat 2011 - 20:54 ' timestamp='1298581465' post='969218']
[/quote]

istersen al kucağında yanında farkedersin kaliteyi