Jump to content

Paypal Saçmalığı Hakkında Duyuru

Sirius
 Share

Recommended Posts

[size="2"][b]Arkadaşlar paypalın yeni aldığı bir karara göre artık paypal yurtdışı ödemelerinde balance kullanılmasına izin vermemektedir. Bu durum sadece Türkiyeden kayıtlı paypal kullanıcılarına özel bir durumdur. Şu anlama geliyor;

Mesela paypal hesabınızda 40 dolar var ve hotfile premium almak istiyorsunuz.hotfile yurtdışı merkezli olduğu için hesaptaki 40 dolardan çekmiyor, paypala bağlı kredi kartınızdan çekiyor parayı. Paypaldaki paralarınızı sadece yurtiçi paypal takaslarında kullanabileceksiniz.

Saçmalıktaki amaç, maliyenin vergi kaçağını önleme isteğiymiş, ama başka ülkeler vergi kaçağını bu yollarla çözmüyorlar.

Yani şu olay bitmiştir, paypalımdaki parayla yurtdışından host alayım,domain alayım durumu yoktur.

Kredi kartını kullanırız olur biten diyen arkadaşlarada söyleyeyim, dolar kuru normalden pahalı paypalda ayrıca paypalınızdan alışveiş yaparken her ödemede komisyon alıyor paypal.

[quote]PayPal ile iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederim.

Emre Bey, PayPal şu an için yurtdışı ödemelerinde yalnızca kredi
kartınızı kullanmanıza izin verebiliyor. Türk Lirası veya diğer para
birimlerindeki PayPal bakiyenizden yurtdışındaki bir Paypal
kullanıcısına ödeme yapmanız henüz mümkün değil.

Reddedilen yurtdışı ödemenizi kredi kartınız aracılığıyla yapmanızı
öneriyorum.

PayPal bakiyenizi yurtiçi ödemelerinde kullanabilir, bakiyenizdeki
tutarı kredi kartınız veya banka hesabınıza çekebilirsiniz.

Yardımcı olabileceğim başka bir konu varsa lütfen belirtin.

Saygılarımla,
Abdullah
PayPal

Telif Hakkı © 1999-2011 PayPal. Tüm hakları saklıdır.
Tüketici tavsiyesi - PayPal ödeme hizmeti Singapur hukukuna göre kayıtlı
değer tesisi olarak değerlendirilir.
PayPal kayıtlı değer tesisinin sahibi PayPal Pte. Ltd.'nin, Singapur
Para Kurulunca onaylanmasına gerek yoktur. Tüketicilerin
(kullanıcıların) yasal sözleşmeleri dikkatle okumaları önerilir.[/quote]

Ve son saçmalık: Paypaldan pa gönderiken kredi kartınızdan çekilen tutarda dolar kuru 1,66 tl ama siz paypaldaki paranızı kendi hesabınıza aktarırken dolar kuru 1,55.

Benim tavsiyem sanal kartlarınızı kullanmanızdır, paypal bitmiştir. [/b][/size]

[color="#2E8B57"]Tam da bugün bir büyüğüme paypal'ı övüyordum.
Yakında üyelik alacaktım.
Madem ki sorun vergi kaçakçılığı o zaman bizde alternatif aramaya devam ederiz.
Bilgilendirdiğiniz için saolun.[/color]

Edited by register

• Editor

Hocam simdi paypalı kapattık paypal hesabımızdaki parayı nasıl aktaracağız birde premium upload hesaplarına paypal onayı verdik onlarda nasıl bir seğişiklik yapacagız anlatabilirmisiniz

not: ayrıca ben paypalı sadece premium upload hesaplarında kullanıyorum yurtiçi ve dısı paypalla alısverişim yok

Edited by tiflisli

[i]@tiflisli[/i]
[b]
Şöyle olabilir; zaten bu ayın parasını ödediğiniz için sıkıntı yok. Düzenli ödeme iptali için talimat verirsin. Hesabını kapatırsın, sonra da kredi kartınla veya sanal kartla hesabını uzatırsın. Ama PayPalın yaptığı gibi parayı taksitle değil peşin alabilirler.

Paypal hesabındaki parayı nasıl ve nereye aktarırsın bilmiyorum ama FAQ kısmını bir incele derim :)[/b]

Sitelere bağış yapılır, o bağış ile host,domain,sunucu masrafları karşılanır ama artık bağışları 1,55 den bozduracaksınız ki paranızın banka hesabınıza geçmesi 7 gün sürecek, hemde ödediğiniz ücretleri 1,66 dan kredi kartınız aracılığıyla ödeyeceksiniz. Yani paypalın aracı olup komisyon almasının hiç mantığı kalmıyor, bankanıza başvurun ve sanal kart alın derim ben