Jump to content

Ethernet Kablosuyla Nete Giriyor Wireless Ile Girm

BeyazEylem
 Share

Recommended Posts

Arkadaslar merhaba,
ASUS laptopuma xp yukledim. Su an internette sorun var ne yazikki. Wirelessi gormuyor, wireless ile nete baglanamiyorum. Fakat ethernet kablosunu taktigimda nete giriyor. Driverlari guncelledim fakat hala sorunu cozemedim.

Yardimci olursaniz sevinirim, tesekkurler.

Dostum sorunu tam tarif edebilirsen daha iyi yardımcı olabiliriz. MEsela wireless adaptor (Kablosuz ağ bağdaştırıcı) sürücüsünü doğru ve düzgün bir şekilde yükledin mi? Aygıt yöneticisinden "ağ bağdaştırıcıları" altında kablosuz ağ bağdaştırıcı olarak görünen bir alet varsa ve üzerinde herhangi bir ünlem işareti vs görünmüyorsa tanıtabilmişsin demektir. Bana öyle geliyor ki (kablosuz ağları da bulamadığını söylediğin için), wireless adaptor 'un sürücününü yükleyememişsin. bakıp tekrar bilgi verirsen daha iyi yardımcı oluruz.

Driver sorunu yok evet. intelin wireless sürücüsü yüklü. şimdi burada da şöyle bir sorun çıkabiliyor, intelin kendi programı vardı wireless bağlantı için kullandığı, eğer o programı da yüklediysen, windows XP nin kendi ağ sihirbazını devre dışı bırakıyor ve kendisi üzerinden bağlantı kurmanı mecbur tutuyor. Eğer kablosuz ağ tarama ve bulma işlemini tekrar windowsun kendi sihirbazına devretmen istiyorsan da bu ayarı tekrar aktif hale getirmen gerekiyor. Hangi yol ile bağlanmaya çalışıyorsun, intelin kendi yazılımı ile mi yoksa windows sihirbazı ile mi?

[quote name='BeyazEylem' date='27 Şubat 2011 - 19:40 ' timestamp='1298836238' post='971257']
Usta bu dedigini nasil anlayacagim onu bulamadim :)
[/quote]
kablosuz ağların üzerine sağ tıkla ve kablosuz bağlantıları göster de hiç bir ağ göstermiyorsa kablosuz ağları yönetten ayarlaman lazım ama neresiydi unuttum :(

aşagıda ki kablosuz ağ simgesine tıkladığında "windows bu ağı yapılandıramıyor..." gibi birşeyler yazıyosa muhtemelen intelin kendi programından yapman gerekir.(bu devre dışı bırakılabiliyo ama nasıl olduğunu unuttum),

edit: http://egitim.nl/egitimresimleri/2008/09/wireless.gif
şunu gibi birseyse intelin programını kullanman gerek

Edited by kankka

• 7 ay sonra...