Jump to content

Sağ Tık Menüsü İptal

CaVeLL

Recommended Posts

Bir soruda ben sorayım ;)

Gerek WinRar ile hazırlanan Sfx ler için gereksede AMS ile hazırlanan AIO lar için Sağ Tık Menüsündeki WinRar'a ait Çıkar, Buraya Çıkart vs... Seçeneklerini nasıl iptal edebiliriz..!

Zamanında doruk101 arkadaşımız "Burada" paylaşmıştı, Denedim çalışıyorda ama hem biraz uzun, hemde Vista ve Windows 7 de biraz sıkıntı oluşturuyor. Artı dosyanın boyutu biraz artıyor..

Dahada farkılı yöntem görmedim. Bazı pack programları ile pack'leyince Menü kalkıyor ama SFX tamamen bozuluyor hiç açılmıyor bu seferde :(

AIO ve SFX lerden aşağıdaki SağTık WinRar Menüsünü kaldıracak bir yol yordam bilen varmı :)

winrarsfx.png

bu menüyü istemiyorum :)

Bir soruda ben sorayım ;)

Gerek WinRar ile hazırlanan Sfx ler için gereksede AMS ile hazırlanan AIO lar için Sağ Tık Menüsündeki WinRar'a ait Çıkar, Buraya Çıkart vs... Seçeneklerini nasıl iptal edebiliriz..!

Zamanında doruk101 arkadaşımız "Burada" paylaşmıştı, Denedim çalışıyorda ama hem biraz uzun, hemde Vista ve Windows 7 de biraz sıkıntı oluşturuyor. Artı dosyanın boyutu biraz artıyor..

Dahada farkılı yöntem görmedim. Bazı pack programları ile pack'leyince Menü kalkıyor ama SFX tamamen bozuluyor hiç açılmıyor bu seferde :(

AIO ve SFX lerden aşağıdaki SağTık WinRar Menüsünü kaldıracak bir yol yordam bilen varmı :)

winrarsfx.png

bu menüyü istemiyorum :)

Fikrim yok o konuda açıkcası..

@CaVeLL;

Eğer projeyi build ederken "Encyrpt Data Segment" Seçeneğini işaretlersen o menü hiç bir şey ifade etmeyecektir. Çıkart desende dosyalar rastgele bir şifre ile şifrelendiğinden Dosyaları kimse açamayacaktır.

asdasdwm.jpg

@CaVeLL;

Eğer projeyi build ederken "Encyrpt Data Segment" Seçeneğini işaretlersen o menü hiç bir şey ifade etmeyecektir. Çıkart desende dosyalar rastgele bir şifre ile şifrelendiğinden Dosyaları kimse açamayacaktır.

asdasdwm.jpg

Yalnız ondada ufak bı dıpnot : Bildigim kadarıyla o ozellıgı aktıf edersen /docs takı .exe uygulamaları sıfreledıgınden dolayı calısmıyor dıye bılıyorum bır kere basıma gelmıstı dosya formatlarını bozuyor yahutta paketı kılıtlıyor buda temp e dosya atmasını engelledıgınden dolayı hata vermesını saglıyor ..

Genede denemekte fayda var...

Sanırım yanlış hatırlıyorsun. Kullananlar bilir, OtoKur v2 EXE versiyonu bu şekilde yapılmıştı ve de hiç bir sorun yoktu. Dosyayı açtığın zaman yine tempe çıkartıyor fakat sağ tıklayınca dosyalara erişemiyorsun. Ayrıca Ne yaparsan dosyalar illaki temp klasörüne çıkıyor. ÇAlmak isteyen ordan da çalabilir yani.

@CaVeLL;

Cevap için Teşekkürler, Bunu biliyorum ama benim istediğim böyle değil..

Zira böyle yapınca (ki mecburen artık böyle yapıyorum) Sağ tıklayp "Winrar ile AÇ" diyen kişi Paketin içinde gezinebiliyor, AMS ilemi veya Sadece bir Winrar SFX imi olduğunu anlıyor, Paket içerisinden birebir Malumatı oluyor. Eğer (ç)alacağı varsada Temp den alıyor Zaten.

Benim amacım Sağ Tıklayan kişi Paketin içeriğini görmesin, "WinRar ile AÇ" seçeneği olmasın..

doruk101 'in yöntemi işe yarıyor, ama çok sağlıklı bulmadım. Zira paketi bir daha paketleyip Portable yapma tekniği, biraz boyutu değişiyor, peketin açılma süresi değişiyor artı Vista ve 7 'de sıkıntı doğabilioyor bu tür ikinci kez paketlenenler....

sfxsagtik.png

SağTık -> WinRar ile Aç olmamasını, paketin içeriğinin Sadece Tempden görülmesini istiyorum :D

Peki şöyle olabilirmi ?

Aynı Firmanın ürünü olan Setup Factory ile AMS uygulamaları açılabiliyor onunla kapalı proje yapılsa o mesela verileri .dat yapıyordu bir projede kullanmıstım .

Ama ozaman Setup özelliği olmak zorunda oluyor onuda pratikleştirmek için sadece masa üstüne çıkart dosyaları diyebiliriz.

Çıkartmadan sonra dosyaları siler.

Sadece sifreli veriler olur projede .dat gibi.

Denemedim ama olur gibime geliyor.

Bir sürü EXE koruma programı indirdim. Hepsi dosyayı bozuyor. Sanırım bunun için stabil yol yok. Ama en son bulduğum ücretsiz bir program exe dosyasını şifreliyor bu şekilde menü çıkmıyor. Hemde dosya şifrelenmiş oluyor denemek isterseniz buyrun:

http://rapidshare.com/files/332597161/Execrypt.rar[/CODE]

Bir sürü EXE koruma programı indirdim. Hepsi dosyayı bozuyor. Sanırım bunun için stabil yol yok. Ama en son bulduğum ücretsiz bir program exe dosyasını şifreliyor bu şekilde menü çıkmıyor. Hemde dosya şifrelenmiş oluyor denemek isterseniz buyrun:

İlgiliniz için Teşekkürler.. Lakin bu programla şifrelendiğinde, her açılışta şifreyi girmek gerekiyor!

Şifreyi bilmeyen açamaz, artı her defasında şifre girmekte insanı Rahatsız eder. Artı nette paylaştığım program veya dağıttığım bazı uygulamalar elden elde geziyor, şifreyi bilmeyen açamayacaktır...

Şuan için doruk101 'in yönteminden başka yöntem yok galiba :D

Bir arkadaşın yaptığı AIO lardada Sağ tık menüsü yoktu, ama hangi yöntem ile yaptığını bilmiyorum. Bi ona sorayım bakalım, o nasıl yapmış, şimdi aklıma geldi :D

Eğer ondan farklı bir yöntem öğrenebilirsem buraya yazarım.... bilen çıkarsa yine yazsın :D

Saygılarımla.....

Zaten çok saçma bir yöntemdi. Fakat kişisel programlar için bu yöntem kullanılabilir. Yinede bize gelmez haklısın. Haberleri bekliyoruz senden. Bende bir yandan araştırmaya devam edeceğim.

Sevgili " mephistooo2 " arkadaşımızın " Windows 7 - Vista Aio Activation Kit V2.4 " başlıklı mesajındaki " Windows 7 Activation Kit 32 64 Bit v2.4 " adlı programı bir AMS ürünü. Lakin burada istediğimiz gibi SağTık Winrar seçenekleri çıkmıyor.

Dikkatimi çeken Tek Fark Uygulamanın başlangıcındaki Logon Ekranı :

bynefretaio.png

AIO açılırken böyle bir ekran ile açılıyor.

Tam bu esnada değerli " c-ronaldo " üstaddan bir mesaj aldım, aynen şöyle diyor :

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

-- bende önceki deneyimlerime dayanarak bir çözüm önereyim size

oluşturulan exe yi restorator ile düzenleyin örnek açılış menüsü

açılış menüsüne herhangi bir (bitmap formatında) resim ekleyin 7zip ile hazırlanan katılımsız kurulumlardaki gibi

son olarak düzenlediğiniz dosyayı kaydedin sonrasında winrar 7-zip uzayan menülerinin çıkmaması lazım ....

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

mephistooo2 'un yaptığını görünce sanki c-ronaldo haklı gibi :D ki zaten eski deneyimlerime dayanarak diyor...

Şuan için müsait değilim artı bu PC de AMS yok. Ama sevgili KintaRo benden önce bu işe bir el attsa, biraz yol katetse, hatta çözüme ulaşsa ne güzel olur :D :D

Acaba Reg kayıtları ile bu işleme müdahale edilebilirmi ?

Onuda araştırmak gerekli..

Shell komutları ile yada Reg komutları ile onlarında plugınslerı olması lazımdı bır onlarıda ıncelıyeyım..

Birde kintaro bu örnegi bir incelermisin ben fazla anlamadım ama sen belki çözebilirsin burada adam menu eklemıs aynı yontemın tersıyle belkı engellemede yapabılırız ?

Registry.CreateKey(HKEY_CLASSES_ROOT, "Folder\\shell");

Registry.CreateKey(HKEY_CLASSES_ROOT, "Folder\\shell\\LND Compress");

Registry.CreateKey(HKEY_CLASSES_ROOT, "Folder\\shell\\LND Compress\\Command");

Registry.SetValue(HKEY_LOCAL_MACHINE, "Folder\\shell\\LND Compress\\Command", "default", "test", REG_SZ);

Registry.CreateKey(HKEY_CLASSES_ROOT, "*\\shell");

Registry.CreateKey(HKEY_CLASSES_ROOT, "*\\shell\\LND Compress");

Registry.CreateKey(HKEY_CLASSES_ROOT, "*\\shell\\LND Compress\\Command");

Registry.SetValue(HKEY_LOCAL_MACHINE, "*\\shell\\LND Compress\\Command", "default", "test", REG_SZ);

birde bu kodlar var

the fix code is.

the_programs = _ProgramFilesFolder .. "\\LND\\autorun.exe"

Registry.CreateKey(HKEY_CLASSES_ROOT, "Folder\\shell");

Registry.CreateKey(HKEY_CLASSES_ROOT, "Folder\\shell\\LND Compress");

Registry.CreateKey(HKEY_CLASSES_ROOT, "Folder\\shell\\LND Compress\\Command");

Registry.SetValue(HKEY_CLASSES_ROOT, "Folder\\shell\\LND Compress\\Command", "", the_programs, REG_SZ);

Registry.CreateKey(HKEY_CLASSES_ROOT, "*\\shell");

Registry.CreateKey(HKEY_CLASSES_ROOT, "*\\shell\\LND Compress");

Registry.CreateKey(HKEY_CLASSES_ROOT, "*\\shell\\LND Compress\\Command");

Registry.SetValue(HKEY_CLASSES_ROOT, "*\\shell\\LND Compress\\Command", "", the_programs, REG_SZ);

Buda uygulamanın ornek resmı ..

74616113.jpg

@dragon; Tamam senin verdiğin komutlar reg girişlerini yapiyor ama onun için önce programı çalıştırması lazim kullanıcının. Cavell diyor ki adam dosyayı indirdi internetten ve sağ tıkladı içinde gezdi. Bu özellik dosyanın kendisinde olacak yani sonradan bilgisayara bu özellik kazandırılmayacak.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...