Jump to content

Web Sayfası Açtırma

casira

Recommended Posts

Bir Sorum olacak aslıdna basit ama bilmediğim için sormak istiyorum.Input Oluşturup içine herhangi biraz yazı yazıp enter tuşuna basınca ilgili pcdeki varsayılan tarayıcı ile Direk googlede aramasını istiyorum.Bunun script kodları neler olmalı.Teşekkür ederim.

aranacak = Input.GetText("Input1")

Shell.Execute(_ProgramFilesFolder.."\\Internet Explorer\\IEXPLORE.EXE", "open", " aranacak .. "&btnG=Google%27da+Ara&meta=&aq=f&oq=" .. aranacak .. "&fp=40edcd7e296552f3", "", SW_SHOWNORMAL)

aslında autoitte

ShellExecute("

Please register to see this content.
) ile direk varsayılan tarayıcıyla örnekteki adresi açıyordu amsde de aynı şeyi deneyebilirsiniz.

Kusura bakmayın ama ben anlatamadım özür dilerim.Sorumu şöyle sorayım.

2615.png Input kutunun içine örneğin elma yazacağım elma yazıp enter tuşuna bastıktan sonra direk (elmanın googlede aranmış hali) açılsın istiyorum.Sizlerin verdiği örneği denedim lakin mesela oraya tıklayınca bir harf yazınca hemen İE açılıyor ve kendim açılan İE penceresinde tekrar (elma) diye yazmak zorunda kalıyorum.

Kısacası Input kutusuna birşey yazacağım enter tuşuna basacağım ve İE,Firefox Vb. programda yazdığım kelimenin aratılmış hali karşıma çıkacak.

Umarım anlatabilmişimdir.

Kusura bakmayın ama ben anlatamadım özür dilerim.Sorumu şöyle sorayım.

Input kutunun içine örneğin elma yazacağım elma yazıp enter tuşuna bastıktan sonra direk (elmanın googlede aranmış hali) açılsın istiyorum.Sizlerin verdiği örneği denedim lakin mesela oraya tıklayınca bir harf yazınca hemen İE açılıyor ve kendim açılan İE penceresinde tekrar (elma) diye yazmak zorunda kalıyorum.

Kısacası Input kutusuna birşey yazacağım enter tuşuna basacağım ve İE,Firefox Vb. programda yazdığım kelimenin aratılmış hali karşıma çıkacak.

Umarım anlatabilmişimdir.>

Arkadasım senin cözümün söle ınput1 ekle sonra bitane button ekle buttona çift tıkla on clıck e gel oraya allatki kodu ekle tamamdır umarım faydalı olmusumdur saygılar

on clıck

myQuery = Input.GetText("Input1");
File.OpenURL("http://www.google.com/search?query="..myQuery, SW_SHOWNORMAL);

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...