Jump to content

Nesne Gizleme

casira

Recommended Posts

Bir sorum olacak arkadaşlar örneğin bir buton var bu (resim,image,input felanda olabilir)ben bunu gizlemek istiyorum,üzerine fare ile gelincede görünmesini istiyorum.Görünüp üstüne tıklayınca bir eylem yapmasını istiyorum.Bunun kodları neler olabilir.

Image dosyası ise bu kolay. Image dosyasını projeye ekleyin ve özelliklerinden Opacity'yi 0 yapın.

qttempuh1812.png

Daha sonra Image nesnesinin On Enter evresine şu kodu yazın:

Image.SetOpacity("Image1", 100)[/CODE]

Bu sayede mouse'u nesnenin üzerine getirdiğinizde görünür hale gelecektir. Yalnız bu ne işinize yarayacak anlayamadım. Mouse'u üstünden çekince tekrar kaybolsun derseniz Nesnenin On Leave evresine de şu kodları yazın:

[CODE]Image.SetOpacity("Image1", 0)[/CODE]

Edit: üzerine tıklayınca kodlarınızı çalıştırmak için kodları nesnenin On Click evresine yazın.

Teşekkürler Kintaro hocam fakat ben kendimce bir yöntem buldum onu uyguladım oldu.Nasıl yaptığıma gelince bir label oluşturdum için boşluk karakterinden 8-9 adet yazdım yani label içinde yazı görünmüyor ve bu labelin On Enter kısmına Button.SetVisible("ButtonAdı", true); On Leave kısmına Button.SetVisible("ButtonAdı", false); script kodlarını girince oldu.Tabi labeli tam butonun üzerine getirdim.

İlgin ve Araştırıp cevap vermen için teşekkür ederim.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...