Jump to content

Media Player Yapmak

casira

Recommended Posts

Resimdeki media player plugini hakkında detaylı (bir nesne ile buton,label vb. ile bu kontrol edilirmi,play,pause felan nasıl olacak scriptler nelerdir) bilgi verebilirseniz sevinirrim.Teşekkürler.

4v2rs4.png

Autoplay Media Studio'yu açtığınız zaman karşınıza çıkan listenin en altında Video Player şablonu var. Onu seçersen tüm kodlar ve tasarım hakkında gerekli bilgiyi alabilirsin.

qttempqhp404.png

Elindeki şablonu gönder ona göre uyarlayalım

Şu an bu projem yanımda değil ama örnek olarak şöyle bir dosya yollayayım.

Buyrun içinde .apz dosyası ve örnek üç adet .mp3 dosyası var.

http://www.multiupload.com/JGLF7MO44D[/CODE]

Şöyle bir sorum olacak yanıtlarsanız sevinirim.Mesela bir butona örnek olarak gom player katılımsızını yerleştireceğim bu butona basınca gom playerin katılımsızı kurulsun fakat eğer program kurulu ise sonraki bu butona tıkladığım zamanlarda gom playeri kurmadan açsın istiyorum umarım anlatabilmişimdir.(Gom Player örnek olarak verdim.)

Bunun bir çok yolu var. Örneğin Registry fonksiyonu ile regeditteki programın kayıtlarına bakıp kurulu olup olmadığını anlayabilirsin. Ama bazı katılımsızlar registry kaydı yazmamakta. Bu sorun oluşturabilir. File.GetCRC fonksiyonu ile dosyanın CRC'sini alıp hem olup olmadığına hemde eski sürüm olup olmadığı kontrolünü yaptırabilirsin. Birde File.DoesExist fonksiyonu varki sanırım en temiz yolu bu olur. Aşağıdaki örnekte Remote Administrator programının kurulu olup olmadığına bakacağız eğer kurulu ise program kurulu mesaji verecek, kurulu değilse kurulumu gerçekleştirecek:

bul = File.DoesExist(_ProgramFilesFolder.."\\Radmin\\Radmin.exe")
if bul == false then
File.Run("AutoPlay\\Docs\\radmin_setup.exe /S", "", "AutoPlay\\Docs", SW_SHOWNORMAL, true)
else
Dialog.Message("Mesaj", "Remote Administrator zaten bilgisayarınızda yüklü...")
end[/CODE]

Burda;

else

Dialog.Message("Mesaj", "Remote Administrator zaten bilgisayarınızda yüklü...")

kısmını silerseniz eğer program bilgisayarda yüklü ise o kurulu pas geçer ve diğer kuruluma başlar.

Kintaro hocam süpersin.Allah razı olsun.Örnek olarak bir butona

bul = File.DoesExist(_ProgramFilesFolder.."\\AIMP2\\AIMP2.exe")
if bul == false then
File.Run("AutoPlay\\Docs\\katılımsız aimp.exe", "", "AutoPlay\\Docs", SW_SHOWNORMAL, true)
else
File.Open(_ProgramFilesFolder.."\\AIMP2\\AIMP2.exe")
end[/CODE]

Elimde bulunan katılımsız AİMP programı ile deneme yaptım.

Bu kodları yazdım AIMP sistemde yüklü değilken önce kurdu.Sonra biraz zaman geçince tekrar butona tıkladım ve program kurulmadan direk açıldı.Çok teşekkürler.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...