Jump to content

Thumblist Örneği

halil355

Recommended Posts

Projenize bir adet Thumblist nesnesi ve bir adet button koyun. Buttonun On Click evresine şu kodları yazın:

resimler = Shell.GetFolder(SHF_MYPICTURES) -- resimlerim klasörünü bul
tablo = File.Find(resimler, "*jpg", false, true, nil, nil); --resimlerim klasöründeki jpg dosyalarını bul
ThumbList.AddFiles("Plugin1", tablo, nil) -- bulunan dosyaları thumbliste gönder.[/CODE]

Bu kodlar Belgelerimin içinde bulunan Resimlerim klasöründeki JPG uzantılı dosyaları Thumblist nesnesine aktaracaktır. Bu örnekten yola çıkarak devam edebilirsiniz. Eğer takılırsanız değişik örneklerle pekiştirebiliriz.

Örnek Proje:

Please register to see this content.

Projenize bir adet Thumblist nesnesi ve bir adet button koyun. Buttonun On Click evresine şu kodları yazın:

resimler = Shell.GetFolder(SHF_MYPICTURES) -- resimlerim klasörünü bul
tablo = File.Find(resimler, "*jpg", false, true, nil, nil); --resimlerim klasöründeki jpg dosyalarını bul
ThumbList.AddFiles("Plugin1", tablo, nil) -- bulunan dosyaları thumbliste gönder.[/CODE]

Bu kodlar Belgelerimin içinde bulunan Resimlerim klasöründeki JPG uzantılı dosyaları Thumblist nesnesine aktaracaktır. Bu örnekten yola çıkarak devam edebilirsiniz. Eğer takılırsanız değişik örneklerle pekiştirebiliriz.

Örnek Proje:

hocam deniyorum bi türlü resimleri üklemiyor belgelerime resimler diye klasörde ekledim olmadi bi yardimci olurmusun..

KintaRo'nun verdiği kodlarda bi problem yok denedim çalışıyor, farklı kullanıcının resimler klasörünemi atıyorsun acaba?

Klasör oluşturmana gerek yok. Bu örnek Belgelerim klasöründeki Resimlerim klasöründeki .jpg uzantılı olan resimleri gösteriyor sadece. Aceba senin resimlerin formatı farklı olmasın? Kodda *jpg yazan yeri *png ya da *gif yazarak deneyeiblirsin. Belki Resimlerim klasöründe hiç resmin yoktur? :mellow:

Klasör oluşturmana gerek yok. Bu örnek Belgelerim klasöründeki Resimlerim klasöründeki .jpg uzantılı olan resimleri gösteriyor sadece. Aceba senin resimlerin formatı farklı olmasın? Kodda *jpg yazan yeri *png ya da *gif yazarak deneyeiblirsin. Belki Resimlerim klasöründe hiç resmin yoktur? :mellow:

bende .jpg ile denedim ama olmadi,alttaki resimdeki yol dogrumu bendemi problem var...

2933.jpg

belgeler diye yaziyor ama resimler klasörü yok sistem vista ondan kaynaklanmaz heralde dimi..

O vistanın ... Paşam en iyi sen C:\ sürücüsüne 2-3 adet jpg formatlı resim koy. sonra da kodları şu şekilde değiştir:

tablo = File.Find("C:\\", "*jpg", false, true, nil, nil); --resimlerim klasöründeki jpg dosyalarını bul

Bu sefer direk C:\'den alacak resimleri. Bunu becerebilir sanırım vista :-D

O vistanın ... Paşam en iyi sen C:\ sürücüsüne 2-3 adet jpg formatlı resim koy. sonra da kodları şu şekilde değiştir:

tablo = File.Find("C:\\", "*jpg", false, true, nil, nil); --resimlerim klasöründeki jpg dosyalarını bul

Bu sefer direk C:\'den alacak resimleri. Bunu becerebilir sanırım vista :-D

iste budur hocam simdi oldu :-)

3046.jpg

ellerine saglik..

ama bi sorum daha var hocam ben cok soru soran bi ögrenciyim heralde..

alttaki scrollbar i sayfayda nasil kullanabilirim,sayfayi asgi yukari nasil bi kod ile hareket ettirebilirim,eger vaktin varsa anlatirmisin ...

3080.jpg

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...