Jump to content

Kaynak Dosyalarını Saklamak

shmd

Recommended Posts

hocam peki ams deki projelerimizdeki resimleri nasıl gizleyebilirzi. bir çalışmada görmüştüm resimler dat yapmış bunu nasıl yapabiliriz.

hayırlı akşamlar saygılarımla.

@halil355; Ahh uzun süredir bizde bunu istiyoruz da AMS de o özellik yok işte. yakında çıkacak olan v8 sürümünde bu özelliğide bekliyoruz :)

@shmd; Dosya uzantılarını değiştirerek bu yapılabilir. Örneğin Autoplay klasörünün içinde data diye bi klasör açalım. içine projede kullanacağımız resimleri koyalım. 1.png ve 2. png olsun isimleri ve projeye yerleştirelim. bu dosyaların uzantılarını manuel olarak 1.dat ve 2.dat yapalım. Tabi şu an hatalı görünecektir olsun devam edelim. On Preload evresine şu kodları yazalım:

Folder.Create(_TempFolder.."\\xj3892hj") -- klasörü oluştur
File.Copy("AutoPlay\\data\\1.dat", _TempFolder.."\\xj3892hj", false, true, false, false) -- 1. resmi temp klasöründeki klasörümüze kopyala
File.Copy("AutoPlay\\data\\2.dat", _TempFolder.."\\xj3892hj", false, true, false, false) -- 2. resmi temp klasöründeki klasörümüze kopyala
File.Rename(_TempFolder.."\\xj3892hj\\1.dat", _TempFolder.."\\xj3892hj\\1.png") -- 1. resmin adını değiştir
File.Rename(_TempFolder.."\\xj3892hj\\2.dat", _TempFolder.."\\xj3892hj\\2.png") -- 2. resmin adını değiştir

-- 1. resmin özellikler tablosu
resim1 = {};
resim1.ImageFile = _TempFolder.."\\xj3892hj\\1.png";

-- 2. resmin özellikler tablosu
resim2 = {};
resim2.ImageFile = _TempFolder.."\\xj3892hj\\2.png";

Image.SetProperties("Image1", resim1) -- 1. resmin özelliklerini 1. tabloya göre ayarla
Image.SetProperties("Image2", resim2) -- 2. resmin özelliklerini 2. tabloya göre ayarla[/CODE]

Bu şekilde data klasöründeki dosyalarımızı temp klasöründe oluşturduğumuz klasöre kopyalayıp isimlerini tekrar düzelterek projemize tekrar yüklüyoruz. Aşağıdaki kodlarıda Actions/On Shutdown evresine eklerseniz program kapandığında dosyalarınızda temp klasöründen silinecektir:

[CODE]File.Delete(_TempFolder.."\\xj3892hj\\1.png", false, false, false) -- 1. resmi sil
File.Delete(_TempFolder.."\\xj3892hj\\2.png", false, false, false) -- 2. resmi sil
Folder.Delete(_TempFolder.."\\xj3892hj") -- klasörü sil[/CODE]

Örnek Proje:

[CODE]http://www.tamotomatik.org/dosya/gizliresim_ornek.zip[/CODE]

atıyorum autoplay dizininde "a.png" bi resim dosyası olsun ve ismini değiştirip "dat1" yapalım, bunu File.SetAttribute ile System ve Hidden özelliği verelim;

File.SetAttributes(_SourceFolder .. "\\dat1", {System = true, Hidden = true});[/CODE]

sonra sistem ve gizli özniteliklerini verdiğimiz resim dosyasını(dat1) açalım;

[CODE]Image.SetProperties("Image1", {ImageFile = _SourceFolder .. "\\dat1"});[/CODE]

File.SetAttributes(_SourceFolder .. "\\Autoplay\\Images\\dat1", {System = true, Hidden = true});
Image.SetProperties("Image1", {ImageFile = _SourceFolder .. "\\Autoplay\\Images\\dat1"});[/CODE]

Sanırım bu şekilde daha doğru olacaktır spydevil...

@spydevil ve @KintaRo yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

fakat sizin dediklerinizi uygulayamıyorum çünkü evdeki pc arızalandı bu pcde ise ams yok. bu neden diyeceklerim tahmini.

sizin yapmış olduğunuz resimleri ben manuel jpg yapsam yada her hangi bir resim editörüyle açsam görünür.fakat bendeki çalışmadaki resmi ben bir türlü açamadım. paketin adı bu belki sizde daha önce incelemişsinizdir. "Cx! Corporation® "

hepinize teşekkür ederim.hayırlı akşamlar.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...