Jump to content

Video Dosyası Açtırmak

vedman

Recommended Posts

Arkadaşlar ben AMS 7.5 ile Bluray Filmleri Menü yaparak DVD'ye yazıyorum. Ancak Filmleri açarken (.mkv uzantılı) aşağıda verdiğim screenshot gibi hata veriyor. Oysaki zaten dosya uzantılarım gerekli programlarla ilişkilendirilmiş durumda. Yani .mkv dosyalarım K-Lite Medya Player ile ilişkili. Bu dosyalarımı WMP ile açtırdığım vakit bu uyarı gelmiyor. Ancak .mkv Bluray filmlerim DUAL olduğu için WMP iki sesi karışık veriyor, ses seçme imkanı tanımıyor.

Yani lafın kısası ben bu .mkv filmleri bu hata olmadan nasıl halledebilirim...

2mzh660.jpg

mkv uzantısının gom player ile ilişkili oldugunu varsayıyorum aşağıdaki kod filmi koşulsuz gom player ile açar.

Shell.Execute("C:\\Program Files\\GRETECH\\GomPlayer\\GOM.exe", "open", "F:\\film\\turkce-dublaj\\filmadi.mkv", "C:\\Program Files\\GRETECH\\GomPlayer", SW_SHOWNORMAL, false)

Aynı komutu kullanabilirsin:

Shell.Execute("C:\\Program Files\\K-Lite Codec Pack\\Media Player Classic\\mpc-hc.exe", "open", "F:\\film\\turkce-dublaj\\filmadi.mkv", "C:\\Program Files\\K-Lite Codec Pack\\Media Player Classic\\", SW_SHOWNORMAL, false)

Aynı komutu kullanabilirsin:

Shell.Execute("C:\\Program Files\\K-Lite Codec Pack\\Media Player Classic\\mpc-hc.exe", "open", "F:\\film\\turkce-dublaj\\filmadi.mkv", "C:\\Program Files\\K-Lite Codec Pack\\Media Player Classic\\", SW_SHOWNORMAL, false)

Kusura bakma ama ben beceremedim bu kodu yama işini. Senin dediğini harfiyen yaptım ama yine olmadı. Resimli anlatabilir misin mümkünse acaba!?.

Kusura bakma ama ben beceremedim bu kodu yama işini. Senin dediğini harfiyen yaptım ama yine olmadı. Resimli anlatabilir misin mümkünse acaba!?.

yapamayacak birşey yok, bu kodu olduğu gibi kopyala sadece F:\\film\\turkce-dublaj\\filmadi.mkv yazan kısma kendi video dosyanın yolunu yaz.

Media player classic, gom player'in aksine dosya isminin başına ve sonuna " " istiyormuş. Şimdi farkettim. Şu şekilde yapın:

Shell.Execute("C:\\Program Files\\K-Lite Codec Pack\\Media Player Classic\\mplayerc.exe", "open", "\"C:\\Video\\Alice in Wonderland 720p Bluray x264-CBGB\\cbgb-alicewonderland.mkv\"", "C:\\Program Files\\K-Lite Codec Pack\\Media Player Classic\\", SW_SHOWNORMAL, false)

yalnız media player'in exe ismi eski sürümlerde mplayerc.exe yenilerde mpc-hc.exe sanırım. Ona da dikkat edin.

Eyvallah arkadaşlar, hakikaten çok iyi oldu bu code meselesi. ÇOK Teşekkür Ederim,

Sonunda tutturdum code :D

Shell.Execute("C:\\Program Files\\K-Lite Codec Pack\\Media Player Classic\\mplayerc.exe", "open", "\"C:\\Documents and Settings\\...\\Belgelerim\\Downloads\\Aşk Dersi (2009) m720p\\An Education (2009) DUAL BRRip x264.mkv\"", "C:\\Program Files\\K-Lite Codec Pack\\Media Player Classic\\", SW_SHOWNORMAL, false)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...