Jump to content

Dikkat Xenon Far Takana 62 Lira Ceza Kesilecek

PcKOPAT_06
 Share

Recommended Posts

[center][img]http://www.ekotrent.com/photos/747492183.jpg[/img]

[color="#4169E1"]Kısa far durumunda bile uzun far gibi sürücülerin gözünü alan farlara karşı emniyet yeni bir denetim programı geliştirdi. 81 ilde yapılacak denetimlerde aracın orijinalinde olmayan standart dışı xenon far takanlara 62 lira para cezası verilecek.

Standart dışı xenon farlar hakkında yapılan şikâyetler trafik ekiplerinin yeni denetime çıkmasına sebep oldu. Polisler, hız, alkol, emniyet kemeri, cep telefonu gibi denetimlerin yanı sıra artık xenon far kontrolü de yapacak.
Standart dışı xenon far taktıran araçlara "Karayolunu kullananlar için tehlike yaratacak şekilde ışık donanımı kullanmaktan" 62 lira ceza kesilecek. Bu farların araçların orijinalinde bulunması halinde ise herhangi bir ceza uygulanmayacak.

Bu arada ekipler, xenon farların yanı sıra önümüzdeki günlerde cam filmli araçlara dönük de sıkı bir denetim gerçekleştirecek. Filmli araç kullananlara ilgili kanun maddesine göre cezai işlem yapılacak.[/color][/center]

ekotrent

[color="#808080"]şahsım adına bu durum çok kötü olacak xenon far arabaya ayrı bir hava katıyor çekiciliğini artırıyor. zevkler ve renkler tartışılmaz[/color] Edited by PcKOPAT_06

Çok iyi olur birde uzun yakanlar kazmaların allah belasını versin.Bunların yüzünden can güvenlği sıfır gece uzun yolda bu xenon ve uzun yakkanlar yüzünden ölme olasılığı 100 de 90 tr de genelde uzunu yakıor bizim millet sonra selektor yapamıorlar:)

Benim arabayla gezerken; motorsikletli (yunus) polis var Sedat... Bana haftada bir ceza kesiyor... :D
Adam beni arayıp buluyor artık kanka olduk :D Plakayı çekemiyor benim... bana sat dedi bütün mal varlığını versen vermem dedim o gün bu gündür hafta da bir ceza kesiyor :D Bende iptal ettiriyorum enişteme :D

Plakam: 14 BL 014 (BOLU)

Edited by himmgarip

Bu ceza uzun süredir var. Fakat kim kime dum duma
Ben daha hiç hayatımda bu yüzden ceza alan birine rastlamadım.
Ama tabiki Orjinal lambalar kullanılırsa daha iyi olur
Birde şunun söylüyeyim
Bu ceza uygulansa uygulansa araç muayene edileceği zaman yapılır. Yoksa polis dur şu arabanın lambası çok parlak diye durdurmaz.

Edited by &ULTİMATE&