Jump to content

Windows Update Sorunu

ulubey064
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar kullandığım bilgisayarı daha dün yeni aldım. içinde windows 7 home basic var.windows updateye giriyorum güncellemeleri kontrol et dediğimde "Hizmet Çalışmadığından Dolayı İşlem yapılamıyor" diye bir msj alıyorum.windows özelliklerini aç ve kapata baktım bulamadım. bu konuda yardımcı olacak bi arkadaş varmı?

[quote name='ulubey064' date='13 Mart 2011 - 15:52 ' timestamp='1300028532' post='979632']
bu konuda yardımcı olcak kimse yok mu??
[/quote]

Bilgisayarın tarihi doğru mu?
Bir de hata kodu olarak ne alıyorsunuz

[quote name='efes34' date='13 Mart 2011 - 16:55 ' timestamp='1300028723' post='979634']
Bilgisayarın tarihi doğru mu?
Bir de hata kodu olarak ne alıyorsunuz
[/quote]
hata kodu yok! msj aynen böyle
"Hizmet çalışmadığından Windows Update şu anda güncelleştirmeleri denetliyemiyor. Bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekebilir."
ve ne yaptıysam bu sorunu çözmedim.

• 1 ay sonra...

sevgili tnctr sever kardeşlerim bu konuyu ben paylaşdıgım gibi halletdim...
“Hizmet çalışmadığından Windows Update şu anda güncelleştirmeleri denetleyemiyor.” Problemi.

Hizmet çalışmadığından Windows Update şu anda güncelleştirmeleri denetleyemiyor.Denetim masasından güncelleştirmelere girdiğinde denetle seçeneği ile direk bu hata mesajı ekrana geliyor.Sorun yaşanan markalar genelde Casper ve Exper olmak ile birlikte bunun dışında “Intel Rapid Storage” ve “Intel Matrix XXX” fabrika çıkış sürücülerini kullanan bilgisayarlarda bu sorun oluşuyor.

Denetim masası/Programlar seçeneğine geliyoruz.
Listedeki Intel ile başlayan yazılımları sistemden kaldırıp tekrar güncelleştirmeleri denetliyoruz.
Güncelleştirmeler yüklendikten sonra http://www.intel.com/p/en_US/support/highlights/chpsts/imsm adresinden güncel Intel depolama sürücülerini indirip kurabilirsiniz.
Bu seçenek çözüm olmaz ise http://support.microsoft.com/kb/971058 adresindeki fixit yardımıyla update bileşenlerini sıfırlamayı deneyebilirsiniz.