Jump to content

Yeni 11 Tane Bilgisayar Dizelim

Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar uzan zamandan beri siteyi takip ediyorum ve şimdi kendim cafe acıyorum bana 11 tane kasa lazım bunların özellikleri nasıl olur. Hangisi daha iyidir. ben 5 yıl sonra bu aldığım bilgisayarların o zaman cıkacak programlara falan desteklemesini istiyorum arkadaşlar böyle bir kasa maliyeti ne kadar olur. yorumlarınızı bekliyorum.. Edited by byyilmaz

eğer internet ve oyun bilgisayarı olarak ayırırsan daha çok talep alırsın böylece maliyette düşer bütçen ne kadardır yani 11 tane pc'nin maliyeti biraz çok olur ? ama oyun oynamak için her zaman AMD-Ati kullan hem maliyetide düşük performansıda oldukça yüksetir...diyorsunki ilerde çıkacak programları yüklemek isterim diyosun...evet eğer güncel ileriye dönük sistem toplarsan bunları yapabilirsin...işlemci olarak AMD phenom II öneririm çift çekirdek yada 4 çekirdek yetecektir uzun bir süre..bunun yanında ATinin 5. yada 6. serisi bir ekran kartı hayliyle yetecektir,eğer bücen varsa oyun için 5870 yada 5970 uçurur seni ama dediğim gbi maliyeti yüksek son çıkan ekran kartlarının...onun haricinde ram'i en az 4 gb tutarsın 1600mhz de drr3 olarak...gerisi kolay zaten..eğer konfigürasyon istersen yardımcı olurum... sen sadece ne yapçağına karar ve yeter..

Üye01 dediği gibi uzun süredir cafe kurulumu yapıyorum. Bencede AMD seçimin olmalı. 10 veya 11 ayda bir cafe kurdum uygun fiyat pc istediler.
AMD ATHLON II X4 QUAD CORE 640 AM3 (3.0GHZ) 2MB
KINGSTON 2048MB DDR3 1333 MHZ REM
AOC 20" 2036SA PARLAK SİYAH WİDE LCD MONİTÖR
PALIT GTS250 (256Bit) EGREEN 1GB DDR3 TV HDMI 16X
ve devamı ....

Aldılar sunda çok memnunlar. Bence Ekrankartı Uygun birsey arıyorum diyosan en az Ati 4850 veya Gts250 almalısın çünkü sana para kazandıracak olan oyun. Bunun içinde bütcenin çogunu ekran kartına ayırmalısın.

Hemen dizelim :)

AMD Athlon II X4 640 Quad Core 3.0 GHz 2MB 938p AM3
MSI AMD 870-C45 870 DDR3 1600 GLAN Raid 0,1 16x 938P AM3
HI-LEVEL 2GB 1600Mhz DDR3 Soğutuculu Pc Ram
VOLAR 1GB GTS250 GDDR3 256 Bit DVI HDMI nVidia 16X
SAMSUNG 3.5" 500GB 7200 RPM 16MB SATA II PC HDD
COOLER MASTER Elite 420W PEAK Siyah Atx Kasa CM-339
LG GH22NS50/40 22X Dvd Yazıcı Siyah Sata

Şu Haliyle 800 TL tutar tek makine.Tabi 11 tane kasa söz konusu olunca indirim yapılabilir elbette :)
Uzun süre idare edebilecek bir sistem.

arkadaşlar ilginizden dolayı teşekkür ederim benim monitörler hazır sadece kasa konusunda biraz bilgi almak istedim.. Bütçe olarak 8-10 milyar arası düşüyorum birde Ana makine olucak. Bende Amd kullanıyorum onu almayı düşünüyordum zaten anakartıda Gigabyte düşüyorum ama hep yeni değişik tip anakartlar cıkıyor ondan kafam karıştı.

arkadaşım 10 bilgisayarla para kazanman çok zor en az 30 bilgisayarın olacakki cafe para kazansın bence boşa zarar etme 8 - 10 milyar bilgisayara harcayacaksın satarken yarı yarıya zarar tabi allah korusun ama kötüyü de düşünmek lazım

[quote name='byyilmaz' date='16 Mart 2011 - 02:08 ' timestamp='1300241937' post='981420']
arkadaşlar ilginizden dolayı teşekkür ederim benim monitörler hazır sadece kasa konusunda biraz bilgi almak istedim.. Bütçe olarak 8-10 milyar arası düşüyorum birde Ana makine olucak. Bende Amd kullanıyorum onu almayı düşünüyordum zaten anakartıda Gigabyte düşüyorum ama hep yeni değişik tip anakartlar cıkıyor ondan kafam karıştı.
[/quote]

Önerdiğim makinedeki msi anakart seni korkutmasın.Detaylı inceledim ve sağlam bir anakart olduğu kanısındayım.Bilgisayar alırken markada önemli ama verdiği performans daha önemli bence.İnternet cafe kuran kişiler bilgisayarları alırken her zaman şuna dikkat etmeli.Geleceğe yönelik bir makine almalılar.Sırf internet içinse yenilemek anlamsız ama işin içine oyun girince ileride çıkabilecek oyunlara yönelik parça değiştirdiği zaman sorun çıkarmayacak bilgisayarlar almalılar.