Jump to content

Ezan'ı Vakit

m3hm3t1991
 Share

Recommended Posts

[color="green"][size="18"]Ezan'ı Vakit [/size][/color]

[img]http://www.gezginler.net/modules/mydownloads/images/shots/buyuk/6269.jpg[/img]

Ezan'ı vakit programı 172 mevkiye ait günlük ezan vakitlerini bünyesinde barındıran, 5 vakit namaz vaktinde ezan okuyan, vakit çıkmadan sizleri uyarabilen, günün önemini ve günün hadisini bildiren, ayrıca istediğiniz şehirlere ait raporlama yapabileceğiniz yardımcı bir programdır.

Programın Özellikleri:
- 172 mevkiye ait günlük ezan vakitlerini bünyesinde barındırır.
- Vakitleri öğrenmek için hiçbir şekilde internete bağlanmaz.
- 5 vakit namaz vaktinde zamanı geldiğinde ezan okur.
- Vakit çıkmadan belirlediğiniz dakika önce sizi uyarır.
- Hicri takvimi gösterir.
- Tüm özel günleri dinamik olarak hesaplayıp sizi uyarır.
- Her ezan vakti için farklı ezan dosyaları kullanılabilir. Ezan dosyası yok ise kendi bünyesindeki dosyayı kullanır.
- Ezan'ı vakit programı tüm vakitleri kendi bünyesinde bulundurmaktadır.
- Vakitler senede 1 defaya mahsus olmak üzere otomatik olarak güncellenmektedir.
- Ezan'ı vakit programı aracılığı ile istediğiniz mevki ya da mevkilerin ezan vakitlerini aylık, yıllık, günlük, kısacası iki tarih arası rapor alabilirsiniz. Ezan'ı vakit programı raporu (CSV, TXT, XLS (liste), HTML, XML) istediğiniz biçimlere çevirebilir.
- Ezan'ı vakit programı çalıştıktan sonra otomatik olarak sistem tepsisine gizlenir, menülere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
- 3 farklı tema desteği vardır. Mavi, Yeşil, Gri
- Ezan'ı vakit programı vakti gelen tüm namaz vakitlerinde ezan okur.
- Ezan'ı vakit programı içerisinde hadisler vardır ve hadis gösterimi isteğe bağlıdır.
- Ezan okunmadan önce winamp ve media player programlarını otomatik olarak kapatabilir.
- Dilediğiniz ezan dosyalarını seçerek okunan ezanı özelleştirme.
- Ezan okunurken ezan'ı durdurma
- Yapımcıya mail atıldığı takdirde yeni mevkiilerin ezan vakitlerinin programa entegrasyonu
- Kalan zamanı ve vakitleri sistem tepsisindeki icon üzerinde gösterebilme

[img]http://imgur.com/5EhsN.gif[/img]
[code]http://hotfile.com/dl/112887100/ab01364/EZANI_VAKT.rar.html]http://hotfile.com/dl/112887100/ab01364/EZANI_VAKT.rar.html [/code]

[quote name='m3hm3t1991' date='02 April 2011 - 10:55 ' timestamp='1301734549' post='986215']
normalde kimse bilgisayar başında namazı kılmayı düşünmez bu program sayesin namaz saatlerinde ezan okuyarak kullanıcıyı teşvik edecek
[/quote]
Bu dediğine kendin inandın mı? :D

[quote name='m3hm3t1991' date='02 April 2011 - 11:55 ' timestamp='1301734549' post='986215']
normalde kimse bilgisayar başında namazı kılmayı düşünmez bu program sayesin namaz saatlerinde ezan okuyarak kullanıcıyı teşvik edecek
[/quote]

Çok kaliteli saçma bir yorum yaptığın için teşekkür ETMİYORUM. :)

Mümin kişi namaz kılmasa vakit daralırsa huzuru kaçar, ruhu daralır.

Edited by casira

[quote name='m3hm3t1991' date='02 April 2011 - 11:02 ' timestamp='1301734925' post='986221']
inanmasam konuşmam
[/quote]
Yau konu sapıyor ama etme gözünü seveyim. Bu ezan günde 5 defa minareden okunuyor zaten. Kılacak olan onu duyar koşa koşa gider cemmaate katılır. Bilgisayardan okununca nasıl teşvik edici oluyor onu anlayamadım. Neyse inşAllah dediğin gibi olur.

[quote name='TugruL' date='02 April 2011 - 12:17 ' timestamp='1301735833' post='986228']
Yau konu sapıyor ama etme gözünü seveyim. Bu ezan günde 5 defa minareden okunuyor zaten. Kılacak olan onu duyar koşa koşa gider cemmaate katılır. Bilgisayardan okununca nasıl teşvik edici oluyor onu anlayamadım. Neyse inşAllah dediğin gibi olur.
[/quote]

güzel kardeşim ben onu anlatmak istemedim 5 vakitin ezanları okuyor dedim hani olur ya bazen ezan sesleri duyulmaz bazı bölgelerde cami uzak olduğu için onu düşünerek dedim belki biraz şaçma olmuş ama öle demişim işte uzatmasak iyi olur

[color="#0000FF"][b]Turul -> OK bu yorum yerinde sorun yok ta diğer yorumun başka şey anlatıyordu :D[/b][/color]

[quote name='KintaRo' date='02 April 2011 - 12:15 ' timestamp='1301735702' post='986225']
yanlış anlamadıysam bilgisayar başında dalgınlıkla ezan vaktini kaçırınca bu programın namaz vaktini hatırlatacağını söylemişsin? doğru mu?
[/quote]

ha şimdi beni anlıyan biri çıktı evet onu demek istedim "hatırlatıcı"

[quote name='TugruL' date='02 April 2011 - 08:59 ' timestamp='1301734767' post='986218']
Bu dediğine kendin inandın mı? :D
[/quote]

En azından namaz hatırlanır... Bu da az şey değildir... :)

[color="#0000FF"][b]TugruL -> Gözü namazda olmayanın kulağı ezanda olmaz hacim :) Programı kuran kişi zaten namazını kılıyordur. Ancak şarkı dinler gibi ezan dinlemek için programı kurup sonrada ulen dur hele bi namaz kılayım diyen çıkarsa çok mübarek bir program olur bu :lol:[/b][/color]

ezanın amacı zaten uyarmaktır hatırlatmaktır

program harika 3-4 aydır kullanıyorum. ezan duasıda yapıyor süper.

ayrıca yarım yamalak kılıdığım halde program ezana başladığında nefsim çaresiz kalıyo çok faydalı bu yüzden