Jump to content

Ucuz Intel Işlemci. Şaşırtıcı Fiyat

Share

Recommended Posts

Geçen gün *17'li bir arkadaşımızın bilgisayarına fan almaya gittik o zaman bir adet işlemci gözüme çarpıştı. İşlemci E5000'li birşeydi fiyatı 146TL *17'li arkadaşımjız onun i5 olduğunu e'nin ingilizcede i olarak okunduğunu yani i5 olduğunu söyledi bende ona hadi ordan sahte patlıcan dedim. i5 o kadar ucuz olabilemez. Acaba hangi işlemcidir iyimidir nedir bir bilgi veriniz lütfen..

[quote name='wampiRei' date='29 April 2011 - 09:28 ' timestamp='1304062124' post='1001549']
Geçen gün *17'li bir arkadaşımızın bilgisayarına fan almaya gittik o zaman bir adet işlemci gözüme çarpıştı. İşlemci E5000'li birşeydi fiyatı 146TL *17'li arkadaşımjız onun i5 olduğunu e'nin ingilizcede i olarak okunduğunu yani i5 olduğunu söyledi bende ona hadi ordan sahte patlıcan dedim. i5 o kadar ucuz olabilemez. Acaba hangi işlemcidir iyimidir nedir bir bilgi veriniz lütfen..
[/quote]

E 5000 öyle bir işlemci zaten var googlede arat

[quote name='dj-sercio' date='29 April 2011 - 09:32 ' timestamp='1304062364' post='1001553']
E 5000 öyle bir işlemci zaten var googlede arat
[/quote]
Bende diyorumki niye bu kadar ucuz dandik mi değil mi alınır mı onu soruyorum intel pentium 4'ün yanında nasıl kalıyor. Hangisi döver

Edited by wampiRei

e5000 diye i5 işlemcimi var? e500 serisi mobil işlemciler var onlarda en ucuzu 220$ civarı.

e5000 seri ile ilgili daha detaylı bilgi..

[code]
http://ark.intel.com/ProductCollection.aspx?series=37213[/code]

Farkı kendin inceleyebilirsin.

[center][color="#000000"][b][font="Trebuchet MS"]Yalandan kim ölmüş işte sallayan sallıyor.
E5000 diye ayrı bir işlemci var.
Pentium 4 Kıbrıs hareketı döneminde vardı galiba tam hatırlayamadım.
Neyse.[/font][/b][/color][/center]

INTEL DualCore E5700, 3.00GHz ,2MB Cache LGA775 İşlemci 120tl altta özellikleri
Status Launched
Launch Date Q3'10
Processor Number E5700
# of Cores 2
# of Threads 2
Clock Speed 3 GHz
Intel® Smart Cache 2 MB
Bus/Core Ratio 15
FSB Speed 800 MHz
Instruction Set 64-bit
Embedded Options Available No
Supplemental SKU No
Lithography 45 nm
Max TDP 65 W
VID Voltage Range 0.8500V-1.3625V
Recommended Channel Price $64.00
INTEL CoreI3-2100 3.10GHz, 3MB Cache LGA1155 İşlemci 230tl
Essentials
Status Launched
Launch Date Q1'11
Processor Number i3-2100
# of Cores 2
# of Threads 4
Clock Speed 3.1 GHz
Intel® Smart Cache 3 MB
Bus/Core Ratio 31
DMI 5 GT/s
Instruction Set 64-bit
Instruction Set Extensions SSE4.1/4.2, AVX
Embedded Options Available No
Lithography 32 nm
Max TDP 65 W
Recommended Channel Price $117.00
INTEL CoreI3-2100 3.10GHz aradaki fark bariz L3 belleği var 2 çekirdek 2 de sanalı var arkadaşlar e5700 lga775 soket eski teknoloji L3belleği yok INTEL CoreI3-2100 3.10GHz, 3MB Cache LGA1155 İşlemci yeni teknoloji soket farkı var

Edited by emrah48

Adam ne demiş bizimkiler ne cevap vermiş :) Kardeş o senin arkadaş İ ve E harflerini karıştırmış. İntelin serileri var. E serisi İ serisi Pentium serisi Celeron serisi gibi. Şimdi senin o gördüğün E5200 E serisi bir işlemcidir. İ ile hiçbir alakası yok o senin arkadasın uydurması sadece.Pentium ile o işlemciyi kıyaslaman hata olur :) Çünkü E5200 çift çekirdeklidir ve işlemci hızı pemtium serisine göre daha yüksektir. Ama şimdi sen işlemcimi değiştirmek istiyorum demişssin. Öncelikle şu anda kullandıgın pentium işlemci ne bana onu söyle. Eger eski pentium'lardan kullanıyorsan 478pin anakartın var demektir o zaman sen bu yeni işlemciye birde y4eni anakart alman gerekir. Ama eger 774 pin bir anakartın varsa su anda sadece işlemci almanda yeterli.