Jump to content

Antivürus Ve Yanında Ek Programlar

ccagri
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar öncelike araınza yeni katıldım .Gerçekten çok kaliteli bir forum.

Ben sizlerden biraz fikir almak yani danışmak istiyorum.

Arkadaşlar bizim fotoğrafçı dükkanımız var.Sorularım şu

;

İş yerine gelen kişiler genelde resimlerini card reader vb usb , flash bellek gibi aşınabilir bellekler getiriyolar ve haliyle burdan bizim bilgisayarımıza genelde virus geçiyor.

Sizden önerim bunları en aza indirebilmek için neler yapmalıyım .Şu ana kadar Nod 32 son sürümlerini kullandık fakat bir etkisini görmedik.

Nod 32 yanında ek hangi programlar kullanılabilir. ?

Esas sorunum şu bilgisayara bir flash bellek taktığımızda karttaki belgeleri Nod 32 virus olarak görüyor ve müşterilerin belgelerini siliyor.

İşte burda sizden bilgisayaraı kasmayan ve güzel çalışan bir antivürus ve hafiza kartlarına korumaya dair programlar arıyorum.Yani bilgisayara vürus girmemesi için hangi progmları kullanıyorsunuz aşırı güvenli olmasını istiyorum.Arkadaşlarım sorularım biraz uzun oldu vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.Umarım sorularımı cevaplarsınız. Edited by ccagri

[warning][color=#FF0000][b]DİKKAT: Konu Başlığını forum Kurallarına gore yeniden düzenleyiniz. Aksi halde cope tasınacaktır.

[topic=872]Forum Kuralları[/topic] - [ Madde 10-16 ]

Konu düzenlenene kadar yazılan tüm iletiler silinecektir.[/b][/color][/warning]

[quote name='Nash' date='04 May 2011 - 00:40 ' timestamp='1304462436' post='1004478']
[warning][color=#FF0000][b]DİKKAT: Konu Başlığını forum Kurallarına gore yeniden düzenleyiniz. Aksi halde cope tasınacaktır.

[topic=872]Forum Kuralları[/topic] - [ Madde 10-16 ]

Konu düzenlenene kadar yazılan tüm iletiler silinecektir.[/b][/color][/warning]
[/quote]
merhaba düzenledim admin bey

dostum sana önerebileceğim proğram usb disk security
aşağıdaki linkte tam sürümü ve katılımsız olanı mevcut ancak güncelleme sororsa güncelleme tam sürümden çıkıyor.

http://hotfile.com/dl/116689332/f5e3954/USB_Disk_Security.rar.html

bak sevgili fotografçı arkadaşım nod 32 müşteri bilgilerini silmiyor;
yeni model flash bellek + hafıza kartı virüsleri yada soluncanları diyelim.kartta bulunan dosyaları taklit ederler.asıl dosyaları sistem dosyaları gibi gösterip gizler.haliyle taklit solucanlı dosyaları da insanlar kendi dosyaları sanar.kimisi bu dosyalara çift tıklar bilgisayarına da bulaştırır.kimisi antivirüs ile tarar antivirüs sildikten sonra eywah hafıza akrtı bilgileri silindi diye feryat eder.ama işin aslı dosyalar değil solucanlar silinmiş asıl dosyalar ise gizli kalmıştır haliyle.
şimdi gel gelelim önerimize.nod 32 + usb disk security mic.essential + usb disk security bit defender + usb disk securty sanırım bu usb disk security nin önemini anladın ne kullanırsan kullan yanında olmalı oda.bilgisayarında ise şu ayarları düzeltmelisin..
1-klasör seçeneklerinden bilinen dosya türleri için uzantısını gizle seçeneğini devre dışı yapmayılıyız;Çünkü bu solucanlar kendilerini taklit klasör olarak göstermektedir dedik.bunu en iyi anlamanın yolu bu seçeneği yaptığımız da klasörlerin adının yanına exe geldiğini görürüz.örnek resimlerim.exe bu solucandır.asıl dosya ise resimlerim klasörüdür.
2-klasör seçeneklerinden gizli dosyaları görüntülemek + korunan işletim sistemi dosyalarını gizle menusunude pasif etmek;bunu yaptığımızda ise asıl dosyaları görürüz.

3-peki gerçek dosyaların gizlilik ve sistem dosyası olma özelliğini nasıl silerim;
a-)yeni klasör açıp eskilerin içini yenilere taşıma yöntemi.
b-)Atribb komutu ile dosyaları düzeltmek.(pratikte hızlıdır ama klasördeki türkçe isim karakterleri sorun yaşabiliyor.
Attrib komutu dosyalara belli özellikleri verir veya kaldırır.
c:\>attrib +r +a +s +h yazıp enter tuşuna basarsak,
c root'undaki dosyalar yukarıdaki komut ile;
r:ile sadece okunabilir dosya
a: ile Arşif dosyası
s: ile Sistem dosyası
h: ile Gizli dosya
özellikleri verilmiş olur.
Bu özellikleri kaldırmak için;
c:\>attrib -r -a -s -h yazıp enter tuşuna basmamız yeterlidir.
Bu komutların tamamını bir kerede uygulamak gerekmez istediğinizi seçip tek başına kullanabilirsiniz.
c:\>attrib -s Enter ile C deki sistem dosyalarının sistem dosyası olma özelliğini kaldırmış oluruz.
Bu komut ne işe yarar? diye soracak olursanız, bazen dos komut sisteminde tüm dosyaların silinmesii isteriz. Bunu yapabilmek için Sistem, Gizli, Arşiv ve salt okunur dosyaların bu özelliklerinin kaldırılması gerekebilir.

bazı solucanlar ise bellekteki dosyaların silinmemesi için bilgisayarın usb port regedit ayarlarında değişiklik yapar.antivirüsün silemediğini klasör açamadığını ( karta klasör açacağınızda disk dolu yada korumalı uyarısı alırsanız)bu ayarınızın değiştiğini anlayınız.bunu düzeltmek için

aşağıda verdiğim komutları bilgisayarınızda bir reg klasörü oluşturup içine kopyalayınız.sonrada usb port regedit ayarınızı düzeltmek için kullanabilirsiniz..

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies]
"WriteProtect"=dword:00000000

bir internet cafecinin klavyesinden.