Jump to content

Windows7 Ubtade,ıe9 Entegre Aio Iso

Share

Recommended Posts

• Editor
[center][size="4"][color=#FF0000]WINDOWS7 UBTADE IE9 ENTEGRE AIO ISO[/color][/size]

Linkteki küçük exe ile windows7 tüm sürümlere ie9 ve uptadeleri entegre edip daha sonra enterpiseler dahil olmak
üzere 11 sürümü birleştirme ve iso olusturma işlemi yapıyoruz verdiğim linkte uptadeleri ve ie9 cab dosyalarını kendiniz
belirtilen klasöre cıkaracaksınız uptadeler ve ie9 cabların içinde olduğu paket daha sonra upload edilecektir paket orjinal
win7 x86 ultimate x64 ultimate x86 enterpise x64 enterpise kurulum dosyalarına göre hazırlanmıstır

[img]http://i.imgur.com/zw5DX.png[/img]

[img]http://i.imgur.com/7C0gB.png[/img]

[code]http://hotfile.com/dl/116744653/052e13c/AioPaketBos.rar.html[/code][/center] Edited by by_köylü

• Editor

[quote name='hayati dede' date='08 May 2011 - 16:08 ' timestamp='1304860105' post='1007005']
güncellemelerin atıldıgı dosyaları olduğu yere ofis winrar ve gerekli programlar cab olarak entegre edilirse ve kurulum aşamasında kullanıcı bu programları kurmak için ugraşmasa daha güzel olmazmı teşekkürler hayati dede
[/quote]
Programları o sekilde entegre edemezsin maalesef

• 2 hafta sonra ...

[b][font="Trebuchet MS"][b][size="3"][i][color="#2a7fd3"][color="#2a7fd3"]by_köylü[/color][/color][/i][/size][i] [size="3"]Hocam En kısa zamanda deniyeceğim. Bende Bir Sistem Yapıyorum. Onun için İşime Yarar.. Birşey sorucam Bu işlemleri yapmak için bu tarz yöntemlermi gerek yoksa farklı yöntemlerde kullanılabilirmi mesela. nlite gibi. Ayrıca Ben Birleştirme İşlemi yapıcam sürümleri Tek DVD şeklinde. Peki Ben Ozaman Oluşturmuş olduğum DVD Hangi Klasöre atıcam x64`demi x86 yamı..
[/size][/i][/b][/font][/b] [font="Trebuchet MS"][size="3"][b][i] [/i][/b][/size][/font]

Edited by AaXRoN

• Editor

yukarda cmd ekranında ve resimde acıkca görülüyor birlestirme yapacaksan x64 dvd nin içriğini x64 klasörüne x86 yı x86 klaasörüne atacaksın resimleri ve cmd ekranını dikkatle incelersen cözersin

Enterprise dosyalarını ayrı bir klasöre atıyoruz diye anladım anlatımdan.Enterprise dosyaları ayrımı oluyor. Yani onun için ayrı bir ISO mu indireceğiz bir yerden tam olarak anlamadım ben :( Bu Win7 konusunda biraz zayıfım. Daha açık anlatım olabilirmi rica etsem.

• Editor

[quote name='bilalozkan7' date='20 May 2011 - 01:06 ' timestamp='1305842767' post='1013948']
Enterprise dosyalarını ayrı bir klasöre atıyoruz diye anladım anlatımdan.Enterprise dosyaları ayrımı oluyor. Yani onun için ayrı bir ISO mu indireceğiz bir yerden tam olarak anlamadım ben :( Bu Win7 konusunda biraz zayıfım. Daha açık anlatım olabilirmi rica etsem.
[/quote]
Evet enterpiseler ayrı oluyor enterpiseleride eklemek istersen hem x64 hem x86 yı ayrıca indirip belirtilen klasörlere atman gerek enterpiseler olmasada olabilir komutta enterpiselerle alakalı yerlerde sadece bulunmamadı hatası verir ve normal diğer işlemler sorunsuz devam eder

[font="Trebuchet MS"][size="3"][b][i] [/i][/b][/size][/font][b][b][i][font="Trebuchet MS"][size="3"][color="#2a7fd3"][color="#2a7fd3"]by_köylü[/color][/color][/size][/font][font="Trebuchet MS"][size="3"] Hocam ben şimdi Ultimate x64 ve x86 sürümlerini Tek iso`da birleştirdim. Yani elimde Tek iso dosyası var. Şimdi budurumda Nasıl bir yol izleyeceğim.. Yoksa Birleştirme işlemi yapmadan önce bunu yapıp sonramı birleştirmeliydim. Burda kafam takıldı. [/size][/font]
[/i][/b][/b]
[b][i] [/i][/b]

• Editor

paket birlestirilmiş sürümler için değildir yapacagın işlem oynanmamıs x86 ve x64 kullanarak uptade ve ie9 entegere ederek yeniden bu paketle entegre ve birlesirme işinibirlikte yapmaktır uptade ve ie9 entegre paketi de ayrı bir konuda verildi önce orayı incele istersen

[b][i] [/i][/b]
[font="Trebuchet MS"][size="3"][b][i] [/i][i][color="#2a7fd3"][color="#2a7fd3"]by_köylü[/color][/color] Hocam şimdi olay kafamda toparlandı. Burdaki işlemi yaptıktan sonra birleştirme işlemi yapmam gerektiğini söylüyorsun. Peki ben şöyle birşey sorayım Birleştirme işlemini en sona bırakmammı daha akıllıca yoksa birleştirme şimdi yaptın sınıntı olmaz her türlü 2 sürümüde edit`leye bilirsin diyebilirmiyiz. Yani Tüm Edit işlemlerim bittikten sonra`mı birleştireyim. Yardım ve bilgin için çok teşekkürler.[/i][/b][/size][/font][b][b][i]
[/i][/b][/b]
[b][i] [/i][/b]

• Editor

Sevgili kardesim yukardaki cmd ekranındaki yazıları niçin güzelce okumuyorsun bu paket tüm sürümleri kendisi birlestirip iso dosyasını sana verir
1-Paketteki exe yi calıstırdığın zaman yukardaki cmd ekranı acılır ve bekler
2-Exe calıstıktan sonra sana lazım olan tüm dosya ve klasörler C dizininine kopyalanır resim ikide görünüyor
3-WİNDOWS 7 kurulum dosyalarını ve uptadeleri belirtilen klasöre atıyorsun
4-Devam etmek için bir tusa basıyorsun ve cmd uptadeleri entegre ediyor ve tüm sürümleri birleştirp isoyu hazırlıyor
Bu paket cok basit olmasına ragmen senin kafanı karıstırmıs anlasılan eger 86 ve 64 dosyalarını kendin birleştirebiliyorsan asagıdaki linkteki dosyaları kullan ve kendi yönteminle birleştirme işlemi yap

http://www.tnctr.com/topic/171887-windows7-sp1-uptade-paketi/

Edited by by_köylü

[font="Trebuchet MS"][b][i] [color="#2a7fd3"][color="#2a7fd3"]by_köylü[/color][/color] Hocam dediklerini anladım. Orada bir sıkıntı yok. Hazır seni yakalamışken sormak istedim. Dediği şu bu olay yok farzedelim. Ben Tüm edit işlemlerini yani gerek icon değişikleri gerek kurulum sırasındaki yazıları filan değiştirme işlemlerini kendi sürümlerinde tek tek yaptıktan sonramı sürümleri birleştireyim yoksa. şuanda birleştirmişsin. Onun üzerinde çalışmaya devam et sıkıntı olmaz dermisin. yani burdaki işlem hariçinde bilgi almaya çalışıyorum.:whistle: Umarım anlata bilmişimdir..:mellow:

[/i][/b][/font]

• Editor

uptadeleri önce yaptıysan sorun olmaz devam edebilirsin eger dosyaları editlediktem sonra uptade işi yaparsan editlediğin dosyaların bazıları normal hale dönecektir yeniden editlediğin dosyalarla değiştirmen gerekir

• Editor

uptadeleri önce yaptıysan sorun olmaz devam edebilirsin eger dosyaları editlediktem sonra uptade işi yaparsan editlediğin dosyaların bazıları normal hale dönecektir yeniden editlediğin dosyalarla değiştirmen gerekir yani editlediğin dosya değiştirme işlemi en son yapılması lazım

Edited by by_köylü

• 3 hafta sonra ...

Üstad ellerine kollarına sağlık.
Bununla gerçekten güncellemelri ve ie9'u entegre etmek baya
kolaylaşmış, bu arada güncellemelrin son durumu nedir
bugüne kadar olanlar eklendimi yoksa kendimizin indirmesi gereken
güncellemeler varmı!

• Editor

Güncelleme listesi yeniçerinin konusunda verildi listede x86 için 1 güncelleme eksik 23 mayısta cıktı KB2541014

Asagıdaki linkteki konu daha güncel onuda inceleyebilirsin oradaki paketlerde sadece KB 2541014 yok listeler oradada mevcut

http://www.tnctr.com/topic/171887-windows7-sp1-update-paketi/

Edited by by_köylü

[quote name='by_köylü' date='04 June 2011 - 13:56 ' timestamp='1307192202' post='1024039']
Güncelleme listesi yeniçerinin konusunda verildi listede x86 için 1 güncelleme eksik 23 mayısta cıktı KB2541014

Asagıdaki linkteki konu daha güncel onuda inceleyebilirsin oradaki paketlerde sadece KB 2541014 yok listeler oradada mevcut

[color="#8B0000"]http://www.tnctr.com/topic/171887-windows7-sp1-update-paketi/[/color]
[/quote]

Sağolasın az önce onları indirdim programla birlikte içindekileri inceliyordum
tek kelime ile HARİKA entegre işinde milleti sıkıntıdan kurtarmışsın
önceleri az çok insanların mount,unmount,wim gibi şeylerden az çok anlaması
lazımdı ama şimdi koy içine güncellemeleri tıkla entegre etsin bu kadar basit

Edited by Apecan

• 2 hafta sonra ...
  • Editor

[quote name='kaplan33' date='14 June 2011 - 13:01 ' timestamp='1308045689' post='1029395']
Bir sorum olacakti,indirdigim IE9 exe olarak geliyor.Bunun cab dosyalarini nasil alacagim acaba?

Simdiden tesekkürler...
[/quote]
İndirdiğin exe yi C sürücüne at asagıdakileri not defterine uzantısı cmd olacak sekilde kaydet ve calıstır sana lazım olan cab dosyaları C sürücünde IE9 isimli klasörün içine cıkacaktır
[codebox]@echo off
@COLOR 1A
title By_K@ylu .Tnctr.Com
C:\IE9-Windows7-x86-trk.exe /x:C:\IE9
erase /F /Q "C:\IE9\IE9_SUPPORT.CAB"
erase /F /Q "C:\IE9\SQMAPI.DLL"[/codebox]

x86 (32bit) windows 7 starter için sp1 sonrası çıkmış olan güncelleme ve ie9'u dism ile entegre etmeye çalıştım. Aslında başarılı oldum.

Sadece KB2533552, KB947821 ve KB890830, KB915597 nolu günelleştirmeleri entegre edemedim. Bunların entegresi için çözüm önerisinde bulunan olursa çok memnun olurum. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

• Editor

KB2533552 yi entegre edemezsin online entegre edilen bir güncellemedir KB890830 u ise ancak katılımsız olarak entegre edebilirsin diğerlerini entegere etmene gerek yok zaten güncellemelerde cıkmaz onlar

• Editor

Online yani kurulumdan sonra kuracaksın dvd ye sadece katılımsız entegre edebilirsin dism ve her türlü yöntemi denedim o güncelleme için entegre olmuyor diğerleri bende cıkmıyor

Edited by by_köylü