Jump to content

Uçak Vakti.

TLnY
 Share

Recommended Posts

[quote name='KintaRo' date='06 May 2011 - 19:06 ' timestamp='1304705190' post='1006002']
amma içerlemişsin ya :) bişey demedim sakin yav, sürekli uçakta öleceğini düşündüğün için yaptım o hareketi.
[/quote]

Hayattaki en büyük korkularımda listenin ilk başında yer alıyor diyebilirim uçak kazası için :) Kusura bakma biraz sert çıkmışım tamamen farklı düşünmüştüm. Gerginlikten olsa gerek :)

[quote name='folorixx' date='06 May 2011 - 15:39 ' timestamp='1304696381' post='1005880']
ben sana sımdıden dıyım ucak kalmadan bı saat once havalimanında ol bende almanyaya gıdısımde ucagın kalmasına son 20 dk vardı almadılar bıletım yandı :D bide ismimi anos yapıyolardı ama valla almadılar.. kardesım sana hayırlı yolculuklar dılerım güle güle git inş :rolleyes:
[/quote]

Dıs hatlar icin kalkıstan iki saat once havalimanında olman gerekiyor

[quote name='sk8er_boi' date='06 May 2011 - 15:40 ' timestamp='1304696431' post='1005881']
[media]http://www.youtube.com/watch?v=-i7xb_H2Ha4[/media]
[/quote]
Hacı ne yaptın sen ya korkudan mı oldurceksin adamı ben bi hafta icinde 4 kez ucaga bincem masallah boyle paylasımlar iyi moral oluyo :D

[quote name='sk8er_boi' date='06 May 2011 - 17:40 ' timestamp='1304696431' post='1005881']
[media]http://www.youtube.com/watch?v=-i7xb_H2Ha4[/media]
[/quote]

Tabi hayat da şöyleleri de var;

[media]http://www.youtube.com/watch?v=g3s8VYt8uyo&feature=related[/media]

arkadaşım bende bi ara üniversitede okuduğum için birçok kez gaziantep ve ist. arası uçakla yolculuk yaptım bir sefer fırtına çıkmıştı atatürk havalimanında uçakta bekliyoruz uçak kalkışa geçicek fırtınadan dolayı bir türlü kalkamıyoruz artık pilotta daha fazla sabır edemedi kalktı ama uçak bir savruluyor arkadaş dedim bu sefer kesin gidiyoruz ama sonradan düzelmişti durum :D neyse sana daha fazla stres kaygı yüklemeyelim bu konuda hiç korkmana gerek yok arkadaşım kendini şöyle motive et arkadaşlarında dediği gibi öleceğin varsa zaten yürüdüğün yerde bile gelir seni bulur :D

Ucak yolculugu harikaydi. Hic boyle birsey yasamamistim kesinlikle harikaymis :D Su an Almanya'dan yaziyorum ve olmedim :p Sonra gorusuruz arkadaslar sadece bilgilendireyim dedim :D

[quote name='TLnY' date='11 May 2011 - 17:02 ' timestamp='1305126155' post='1008897']
Ucak yolculugu harikaydi. Hic boyle birsey yasamamistim kesinlikle harikaymis :D Su an Almanya'dan yaziyorum ve olmedim :p Sonra gorusuruz arkadaslar sadece bilgilendireyim dedim :D
[/quote]

Acele etme daha dönüşü var bunun.

Ne güzel uçakta uçmak,hele birde gündüz olursa tadına doyulmuyor.Havadan etrafı seyrederken,güzel hosteslere verdiğin wiski yada birayı yerden 11000 metre yüksekte yudumlamanın zevki başkadır.Yanlız İstanbul-Almanya arası yolculukta alpler bölgesinde ufak hava boşluğuna bir kez takılır ucaklar korkulacak bir şey yok.Ben İstanbul - Hannover arası 10 kere uctum ucuş tecrübem var.Ucağa bindikten sonra korkunun ecele faydası dokunmaz sözü ile herşeyiniz plota emanettir.Almanyada nereye gideceksin bilmiyorum ama ucuş süresi 2:30 2:45 arası değişir.Korkulacak birşey yok.Dışarı seyret uçuşun zevkini çıkartman dileği ile.Hayırlı yolculuklar.
Auf dem gute reissen,besser fligen zu deutschland,vielen begrüssen zu dem deuschland.

Buda işin espirisi.

Geçen gün uçağa bindim..Baktım uçak havalanmaya başladı..Senin havan kime lan dedim, 2 tane yapıştırdım. :)

Edited by mucit41

Kalkarken, ilk hızlanır böyle cam kenarındaysan, yerdeki ışıkları zor takip eder hale gelirsin.Bir süre sonra tekerler yerden kesilir, kesildikten bir 30-40 sn kadar süre çok kötü hissedersin.Sanki uçak kalkmaya çalışıyormuş da birisi alttan uçağı çekiyormuş gibi, ya da motorların kuvveti yetmiyormuş gibi özet olarak Allah'a emanet gittiğini hatırlarsın o an :)
Kalkarken ve inerken kafan aşağı yukarı hareket eder, Ci(g) kuvvetinin tüm etkilerini hissedersin :)
İnişte de teker yere değdiği an hafif sarsılır sonra el frenini çekmiş gibi olur falan fila, benim tecrübelerim bunlardı pek farklı olacağını da sanmıyorum zaten :)

Bindim diyorum arkadaslar, su an Almanya"dayim :D Kalkista cok tuhaf hissettim ama gercekten cok guzel bir duyguydu :D Iniste de pilot o kadar rahat indirdi ki, neredeyse hicbirsey hissetmedim diyebilirim :) Piste uzak bir mesafeden yavas yavas inis yapti cok guzeldi :) Ucagi herkese tavsiye edebilirim mukemmelmis :D Tabi birde donusu var, bakalim iyi bir ucus mu olacak yoksa kotu bir ucus mu olacak :/

[quote name='TLnY' date='15 May 2011 - 14:45 ' timestamp='1305470718' post='1011199']
Mannheim'daydım, gece 11:20 gibi Sabiha Gökçen'e iniş yaptım. Artık uçağa binmeyi seviyorum :D
[/quote]
SoundMax'a yaklaşmışın sanırsam biraz

En rahat en güvenli yolculuk uçaktır.
Sadece kalkarken küçük bir sarsılma olabilir.birde havada biraz basınç oluyormu bilmiyorum ama gözünü aç kapa almanyadasın :) mp3 player bulundur yanında dinleye dinleye git.