Jump to content

Modem Arayuzu Şifreleri

RAPTER
 Share

Recommended Posts

[quote name='RAPTER' date='06 May 2011 - 18:43 ' timestamp='1304707383' post='1006030']
Ne amaçla derken bilgi amacıyla. Hangi modeme han ip nosu ile girlecek, kullanıcı adı ne vesaire..
[/quote]
Geçen senelerde yazın binamızda yaşanan bir olay var, komşular arasında kablosuz internet bağlantısı yaygındır bizim binada, birgün ada toplantısında 3-4 komşu şikayetçi oldu bir komşudan, dediklerine göre şifreyi verdikleri zaman hattın şifresi değişiyormuş, araştırdık ve o evde bulunan 15-16 yaşlarındaki çocuğun sırf pisliğine bunu yaptığını öğrendik, sordum ona modem adı-şifresini nereden buluyordun diye, internette yayınlıyorlar diyordu, listeyi görünce aklıma o geldi, o yüzden sordum.

[quote name='TORUNAGA' date='06 May 2011 - 20:55 ' timestamp='1304708134' post='1006037']
Geçen senelerde yazın binamızda yaşanan bir olay var, komşular arasında kablosuz internet bağlantısı yaygındır bizim binada, birgün ada toplantısında 3-4 komşu şikayetçi oldu bir komşudan, dediklerine göre şifreyi verdikleri zaman hattın şifresi değişiyormuş, araştırdık ve o evde bulunan 15-16 yaşlarındaki çocuğun sırf pisliğine bunu yaptığını öğrendik, sordum ona modem adı-şifresini nereden buluyordun diye, internette yayınlıyorlar diyordu, listeyi görünce aklıma o geldi, o yüzden sordum.
[/quote]

şifreyi değiştirsinler
sadece resetledıkten sonrakı varsayılan şifrelerdır bunlar
zaten söz konusu modemlerin kendi sitelerinde bıle bu bılgıler veriliyor

TORUNAGA: Bunlar fabrikasyon şifrelerdir. Modeme girdikten sonra sen istediğin şifreyi koy farketmez. Ben bilgi amaçlı verdim.

Edited by RAPTER