Jump to content

Hafıza Kartı Şifre Kırma

Share

Recommended Posts

Mrb arkadaşlar. Hafıza kartı şifrelerinin kırılması konusunda forumda arattım ama bulamadım. Biçimlendirmek istemiyorum. Vefat eden bir arkadaşımızın hafıza kartı kesin olarak sağlam lazım. Şifre kırma konusu hakkında bilgisi olan varsa memnum olurum. Xp sp3 kurulu ve bilgisayara takınca hiçbir tepki vermiyor. Telefona takınca şifre istiyor. Şimdiden tşkler.

bilgisayara takınca açması lazım arkadaşın vardı şifreli pc ye taktım açtı
card reader bozuk olabilir başka dene yada kartın altındaki sarı yerleri sil
ve biçimlendirip basit bir data kur tarma ile kurtara bilirsiniz içindekileri ama
hızlı biçimlendirin

[quote name='yawuz58' date='10 May 2011 - 22:55 ' timestamp='1305060948' post='1008493']
bilgisayara takınca açması lazım arkadaşın vardı şifreli pc ye taktım açtı
card reader bozuk olabilir başka dene yada kartın altındaki sarı yerleri sil
ve biçimlendirip basit bir data kur tarma ile kurtara bilirsiniz içindekileri ama
hızlı biçimlendirin
[/quote]

Bilgisayar da değiştirdim ama ikiside xp. Kart okuyucuda değiştirdim. Kart adaptörünü de değiştirdim fakat sorun aynı hiç görmüyor.

[quote name='wabdul' date='11 May 2011 - 00:02 ' timestamp='1305061355' post='1008500']
Bilgisayar da değiştirdim ama ikiside xp. Kart okuyucuda değiştirdim. Kart adaptörünü de değiştirdim fakat sorun aynı hiç görmüyor.
[/quote]
ozaman biçimlendirip tekrar data kurtarma programları ile dosyaları kurtarabilirsiniz
hiç endişeniz olmasın sadece hızlı biçimlendirip hiçbirşey kaydetmeyin dosyaları kurtaranakadar
biçimlendirmekle bilgiler gitmiyor ancak üstüne başka veri yazıldıkça silinmiş veriler kaybolur
ben hem hdd hem hafıa kartı çok kurtardım recuva var onunla rahatça kurtarırsınız profosyonel
istiyorsan r stüdio buna gerek yok bence recuva halleder

@wabdul
Kusura bakma ama ben bu vefat eden arkadaş meselelerine hiç güvenmiyorum nedense... Genelde işin içinden bir hinlik çıkıyor... Sorması ayıp, vefat eden arkadaşının şifreli hafıza kartının sende ne işi var ve ne yapacaksın?

Kartın bende olduğunun senin açından sakıncası nedir acaba? Ne fark eder ki? Olay açık hafıza kartı şifre kırma olayında bir istekte bulundum. Bunun mantıklı açıklamasını da kendi çapımda yazdım. Bilgi paylaşacağına acaba neden boş yere soru soruyorsun...

[quote name='aaRDaa' date='14 May 2011 - 23:11 ' timestamp='1305407491' post='1010776']
Kardeş yakınlarında cep telefonu tamiri yapanlar varsa git bi aparatı var kırııyo bu aparat sayesinde
[/quote]

Aynısı benim ablamın hafıza kartına oldu 'şifre olayı'3-5 tl yemi ne yaptılar.[Telefoncuda]

[quote name='gozyası' date='14 May 2011 - 23:29 ' timestamp='1305408572' post='1010788']
Aynısı benim ablamın hafıza kartına oldu 'şifre olayı'3-5 tl yemi ne yaptılar.[Telefoncuda]
[/quote]

Teşekkür ederim ama içindeki bilgiler gitti mi? hatırlıyor musun?

telefonla konulmuş şifreyi pc takmaz bence karta şifre konulmaz telefona konulur bence karta girmek isteyince
şifre sorar daha önce arkadaş bana kartını verdi şarkı at diye yanımda pis pis sırıtıyor açmazki diyor
card reader a taktım açıldı arkadaş şaşırdı şifre vardı nasıl oldu diye bende attım şifreyi kırdım diye

[quote name='yawuz58' date='15 May 2011 - 00:30 ' timestamp='1305412213' post='1010828']
telefonla konulmuş şifreyi pc takmaz bence karta şifre konulmaz telefona konulur bence karta girmek isteyince
şifre sorar daha önce arkadaş bana kartını verdi şarkı at diye yanımda pis pis sırıtıyor açmazki diyor
card reader a taktım açıldı arkadaş şaşırdı şifre vardı nasıl oldu diye bende attım şifreyi kırdım diye
[/quote]

Bende telefondaki konulan şifreyi bilgisayarın önemsemeyip görmeyeceğini tahmin ediyordum fakat görünen olay şu; hafıza kartını telefona takınca şifre istiyor ve bilgisayara takınca tepki yok. Şifreli olunca böyle oluyor demişlerdi.

[quote name='wabdul' date='15 May 2011 - 11:50 ' timestamp='1305453014' post='1010983']
Bende telefondaki konulan şifreyi bilgisayarın önemsemeyip görmeyeceğini tahmin ediyordum fakat görünen olay şu; hafıza kartını telefona takınca şifre istiyor ve bilgisayara takınca tepki yok. Şifreli olunca böyle oluyor demişlerdi.
[/quote]

hafıza kartın şifreli arkadaşım evet dogru.cep telefonu tamiri yapanlarda bu aparatlardan mevcut ve bildigim kadarıyla içindeki bilgilerede birşey olmuyor