Jump to content

Netbook Lisansı Masaüstüne Olurmu?

FeeLMyLove
 Share

Recommended Posts

[quote name='FeeLMyLove' date='16 May 2011 - 15:24 ' timestamp='1305548695' post='1011710']
[b]arkadaşlar benim netbookun orjinal windows 7 starter keyini masaüstü bilgisayarımda kullanabilirmiyim ? [/b]
[/quote]

olması lazım bence

kullanabilirsiniz ancak yasal olarak kaçak kullanmanızla arasında hiç fark olmaz o lisanslar sadece satıldığı bilgisayar ile yasal olarak geçerli hoş ev kullanıcılarına kaçak ve korsan kullanmak suç değil yasalarımıza göre o da ayrı

kullanamazsın.biosunda slic tablosu olması lazım.o da sadece aldıgın netbookta var.yalnız netbookuna win7 ultimate kurabilirsin orjinal olur.starter kurmana gerek yok.sadece win7 kurduktan sonra key ve sertifika gircen

lisansın netbook ile çok alakası var microsoft türkiye destek hattını arıyıp sorabilirsiniz yukarıda yazdığım yorum tamamen microsoft destek ofisinden aldığım bilgidir geçen yaz xp lisansı için bizim başımıza gelmişti bilmeyen arkadaşlar varsayımda bulunup yanlış yönlendirmezse iyi olur.

arkadaş yazmış kulanamazsın diye alakası yok bende home premiumla home basic var ben home basit masaüstü pcme kurdum sorun yaşanmıyor ve şunuda belirtiyim ben denemek amaçlı 32bit windows 7 sp1 indirdim bide 64bit tüm versiyonları var aynı cd de 34bitlik home premium kurdugum windows 7 leptobun altaki key yazdım internetten onayladı 64bitlik windowsun keyi 32bittede çalışıyor denemek amaçlı yaptım ve güncelemede yapıyor

acer aspire 5739g benim leptobum windows7 home premium var bide abimin pc si var oda acer aspire 5551 bundada home basic 64bit var ben bunu masa üstü pcme kurdum keyini 32 bit çalışıyor

ama şunuda diyim ben ezbere konuşmuyorum bunu kendim bizzat denedim oldu yalan söylüycek halim yokya burda çogu insanda kulanırsın diyor yani ki ben denemişim pcleride vatan dan aldım 1 sene oluyor cd yokdu sadece leptobun altında keyler vardı denedigim için bukadar net konuşuyorum

Edited by ILGIN

biosunda acerin slic tablosu yoksa çalışmaz.en azından etkinleştirmez.her pc de kullanabilir olması için retail key olmalı

home premiumda kullandıgın key bu mu VQB3X-Q3KP8-WJ2H8-R6B6D-7QJB7 :)

Edited by grasp

kulandıgım key o degil kulandıgım key gg4tv- diye başlıyor arkadaş bilmiyorum sen denedinmi yoksa sadece tahminenmi konuşuyorsun ben bizzat denedim ve halende kurulu belki sitede benim gibi deniyen arkadaşlar varsa onlarda yazarsa sevinirim

arkadaslar kullanılabilir bunu açık yürelilikle soyleyeyim coa keyler sertifika istemzlar tek pc için geçerlidir ikinci pc ile kullanıldımı korsana düşerler key kara listeye girer oeam keyler ise toplu lisanstır ve bu keleri çok pc de kullaılırlar (ORN:OEM ÜRETİCİLERİ) VE MİKRO BUNLARIN YASAL OLUP OLMADIGINI ASLA BULAMAZLAR tabiki biosta bulunan digital sertifika ile berabewr çalışırlar aynı zamanda işletim sisteminede sertifika gerekir :)

arkadaslar kullanılabilir bunu açık yürelilikle soyleyeyim coa keyler sertifika istemzlar tek pc için geçerlidir ikinci pc ile kullanıldımı korsana düşerler key kara listeye girer oeam keyler ise toplu lisanstır ve bu keleri çok pc de kullaılırlar (ORN:OEM ÜRETİCİLERİ) VE MİKRO BUNLARIN YASAL OLUP OLMADIGINI ASLA BULAMAZLAR tabiki biosta bulunan digital sertifika ile berabewr çalışırlar aynı zamanda işletim sisteminede sertifika gerekir :)

windows 7 home prem OA MEA Acer Group yazıyor ben zaten aynı anda iki pc ye kurmadım keyi girdigim zaman internetten onay veriyor çünkü ve bu arada keyin üstünde 64bit yada 32 bit yazmıyor ama hem 32bite hemde 64 bite key çalışıyor ben kendim bizzat denedim ve bu kesyi masaüstü pcmde de denedim halen kurulu çalışıyor ama aynı anda iki pc ye kurmadım

Notebooklardaki key genelde üreticinin notebookla beraber verdiği lisansdır. Yani urun oem dir. Oem ürün sadece beraber satılan pc ye lisanslıdır. Yani başka pc ye kuramazsın lisansın gecerli sayılmaz.(yasal olarak) Başka pc ye kursan bile Bir sure guncelleme vs yapabilirsin tabi microsoft tarafı bunu belirlerse kara listeye alınır lisans key in iptal olur ve dolayısıyla lisansında iptal olur.

Eger oem değilde Box lisans olsaydı ( herhangi bir satıcıdan den aldıgın dvd ile gelen lisans ) o zaman istediğin pc ye aynı anda kullanmamak şartıyla kullanabilirdin. ( Aynı pc de oldugu belirlenirse yine kara liste )

masaüstü pc e 3 aydır format atmıyorum ve tüm güncelemelerde yüklü bi sorun olmadı microsoft gözden kaçırma gibi bi risk de olmaz çünkü sürekli internet açık fifa 2010 oynuyor abim hamachiden güncelemeyi otomatik yapıyor bi aksilik olsaydı bu zamana kadar kesin çıkardı

[b]o kadar aktivasyon olayını anlata anlata dilimde tüy bitti bi kişi bile çakıp yazamamış halen pess
oem lisans
1.pc nin üstündeki key oem keydir 10000 lerce pc de aynı keydir
2.pc ne slic ve sertifika çakmadan bi halta yaramaz
modlu bios konum var orayı incele.[/b]

Edited by istanbul82

modlu bios çok güzel anlatmış sın diyecek lafımız yok ama şöyle düşünmek gerek bu sitede çogu kişi korsan windows kulanmıyordur ve korsan windows cracklarınıda okumuyordur kısa ve net konuşmuşsun bizim bu oem keyler başka pcye kurunca ne sorunlar yaratır 3 aydır başka pcde kulanıyorum güncelemede yapıyor bana bi uyarıda vermedi daha

Elinde olan key hangi işletim sistemıne ait ise onu masaüstüne kurman lazım . Ben Laptopdaki VistaHomePremiumda denemiştim benim pcde sorunsuz active etmişti ..

Edited by Undisputed