Jump to content

Windows7 Sp1 Update Paketi Aralık 2013

Share

Recommended Posts

• Editor

[quote name='lavkayoll' timestamp='1348406650' post='1242888']
Köylü hocam bir sorunum var benim elimde sadece x86 sürümlerin veya sadece x64 sürümlerin olduğu dvd yok ki ben de bütün sürümlerin yani x86 ve x64 bit sürümlerin birleştirilmiş halde olduğu dvd var , şimdi sen demişsin ki x86 ları dvd ye x64 leri dvd1 e at buraya kadar tamam, öyle yaptım ama bu sefer de imajlar birbirine karıştı (aynı sürümün iki tane hatta 3 tane x64 sürümleri oldu vs.) bu sorunu nasıl çözeceğim bu sürümleri x86 x64 olarak ayrıştırmanın bir yolu yok mudur?(Elimde bulunan sürümlerime enterprise sürümleri de dahil).
Bir sorum daha; hocam x.cmd veya y.cmd (ekranda x gözüküyor) bu komutun görevini tam olarak anlayamadım. Teşekkürler.
[/quote]
Ayrıstırmanında yolu vardır ayrıstırmadan da aio ya güncelleme eklemenin yolu vardır bilmem gereken aio sıralaması kurulum ekranındaki sürümlerin göründüğü caps veya install.wim içerisinde 1.xml dosyası lazım ona göre aio için yeniden kod düzenlemesi lazım

Özel mesaj atmama gerek yok herhalde buyur hocam sürüm seçme ekranından bir screenshoot görüntüsü burada tam 11 sürüm var rica etsem bu ekrana göre x86 x64 ayırma cmd si düzenleyebilir misin yazılardan da aklına gelirse eğer bu mephistooo2 hocanın çalışması göstermeye de üşeniyorum aslında da insanlar link talep eder diye sorunu halletmek için başka çare yok madem gösterelim o zaman:

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1323287751__aio.jpg[/img]

• Editor

[quote name='lavkayoll' timestamp='1348429457' post='1242969']
[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1323287751__aio.jpg[/img]
[/quote]
[attachment=898:(Mephistooo2)11in1.rar] Ekte vermiş olduğum dosya resimde görülen sıralama ile aynı olan 11in1 sistemlerde konuda verdiğim paket vasıtası ile 86 64 ayırmadan güncellemeleri entegre eder iso olusturur
[color=#FF0000]YAPILMASI GEREKENLER[/color]
[color=#0000CD]1-iLK OLARAK KONUDA VERDİĞİM EXE Yİ ÇALISTIRIN[/color]
[color=#0000CD]2-DOSYALAR ÇIKARILDIKTAN SONRA AÇILAN CMD EKRANINI KAPATIN[/color]
[color=#0000CD]3- C SÜRÜCÜNÜZDE OLUŞAN TEST KLASÖRÜ İÇİNDEKİ DVD KLASÖRÜNE 11IN1 İSONUZUN İÇERİĞİNİ ÇIKARTIN[/color]
[color=#0000CD]4-EKTEKİ RARLI DOSYA İÇİNDEKİ CMD DOSYASINI ÇALIŞTIRIN [/color]
[color=#000000][quote name='C@NgO' timestamp='1348434536' post='1242983']
Sn Köylü silimeyen dosyalar için sil.cmd dosyası varmı sizde..?
[/quote][/color]
[color=#000000][CODE]
takeown /r /d e /f *
icacls * /t /c /grant administrators:F
[/CODE][/color]
[color=#000000]Yukardaki komutları not defterine uzantısı cmd olacak sekilde kaydet silmek istediğin dizin içinde çalıstır cmd kapandıktan sonra rahatlıkla silebilirsin[/color]

Edited by köylü

Köylü hocam son iki sorum daha olacak senin de kıymetli vakini alıyorum kusura bakma ama:

1-) Bu her sürüme update entegre eder mi?
2-) Ayrıca bu program yardımıyla sata entegresi yapabilir miyiz? Yapamazsak canın sağolsun gerek yok link atmaya ben forumda araştırırım.

• Editor

[quote name='lavkayoll' timestamp='1348490004' post='1243059']
Köylü hocam son iki sorum daha olacak senin de kıymetli vakini alıyorum kusura bakma ama:

1-) Bu her sürüme update entegre eder mi?
2-) Ayrıca bu program yardımıyla sata entegresi yapabilir miyiz? Yapamazsak canın sağolsun gerek yok link atmaya ben forumda araştırırım.
[/quote]
Ekte verdiğim dosya senin verdiğin capsa göre düzenlendi 11 sürümün hepsine entegre yapar
ikinci soruna gelirsek verdiğim exede ki x.cmd de secenekleri okumamışsın galiba orada sata entegresi var exeyi calıstır cmd ekranı gelince devam için bir tusa bas asagıdaki resimdeki ekran gelir bu ekranda beklerken
11in1 isoyu dvd klasörüne cıkart ve cmd de x86 sata ekle seceneği var 6 tusuna bas sata bittikten sonra ekte verdiğim cmd yi calıstır
[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1348491271__ekran_alnts.png[/img]

Edited by köylü

• Editor

[quote name='C@NgO' timestamp='1349093123' post='1244775']
Sn köylü Bir nedenden ötürü cmd ekranını çalışırken kapattım şimdi tekrar çalıştırmama rağmen hep hata veriyor bir türlü sıfırlayamadım sence ne yapmalıyım..
[/quote]
dism /Unmount-Wim /MountDir:%systemdrive%\TEST\WIM /commit
dism /Cleanup-Wim
Bu komutları çalıştır sonra komple paketi silerek yeniden cıkararak devam et

Birde internet explorer ile ilgili bir hata alıyorum belirtilen paket bu yansımaya uygulanamaz diyor..

Hata: 0x800f081e

install wim dosyalarına enterprise instal vim dosyasınıda gimagex ile eklemiştim..

Edited by C@NgO

[quote name='köylü' timestamp='1349098962' post='1244794']
Tam olarak ne yapmak istediğini söylermisin sadece x86 lar (enterprisedahil) sadece x64 ler (enterprisedahil) veyahutta 11in1 tüm sürümler
hangi işlemi yapacaksan ona göre düzenleme vereyim
[/quote]

...............

Edited by C@NgO

[quote name='köylü' timestamp='1349098962' post='1244794']
Tam olarak ne yapmak istediğini söylermisin sadece x86 lar (enterprisedahil) sadece x64 ler (enterprisedahil) veyahutta 11in1 tüm sürümler
hangi işlemi yapacaksan ona göre düzenleme vereyim
[/quote]

Windows 7 11 in 1 yapmak istiyorum..
windows 8 lerin tüm sürümlerinide 11 in 1 pakete eklemek mümkünmü?

Edited by C@NgO

• Editor

[quote name='C@NgO' timestamp='1349104282' post='1244822']
11 in 1 bunların yanına oluyorsa windows 8 lerin tüm sürümleri olmazsa onları ayrı yapıcam..
[/quote]
[attachment=903:BIRLESTIR.rar] (Bu işlemler orjinal iso dosyaları ve verilen son paket için gecerlidir)AGUST.exe dosyasını calıstır cmd ekrana cıkınca cmd yi kapat TEST klasörü içerisinde E86 Klasörü olustur x86 enterprise isoyu E86 klasörüne cıkar TEST klasörü içerisinde E64 Klasörü olustur ve x64 enterprise isoyu cıkart daha evvel olusmus olan DVD VE DVD1 klasörlerine ultimate isoları cıkarıyorsun ve ekte verdiğim cmd yi calıstır cmd 11 sürüme güncellemeleri entegre edip birleştirerek iso dosyasını olusturur
Windows8 leri 11in1 e dahil edemiyoruz

Edited by köylü

• 2 hafta sonra ...

[b][color=#ff0000]10.10.2012 BUGÜN GELEN GÜNCELLEMELER. X86 & X64[/color][/b]

[img]http://img426.yukle.tc/images/2011Ekran_Alintisi.PNG[/img]
[b]Aşağıdaki 3 güncelleme eklenemediği için onları vermedim..[/b]

[b]KB 890830 Kötü amaçlı Yazılımları temizleme aracı Ekim 2012[/b]
[b]KB 915597 Windows Defender[/b]
[b]KB 2533552[/b]

[code]http://www.dosya.tc/server22/spjqbs/10.10.2012G_NCELLEMELER.rar.html[/code]

Edited by C@NgO

• Editor

[quote name='C@NgO' timestamp='1350464625' post='1248367']
eski ağustos paketine ekledim yeni güncellemeleri olmadı 4-5 tanesi kalıyor güncellemelerin.V2 leri ekledim eski version güncellemeleri çıkardım olmadı..
[/quote]
Agustos paketinde olmayan bazı eski güncellemeleri ekim ayında istiyor eski paket üzerine yeni cıkan güncellemeleri eklemek yeterli gelmiyor her ay paket sıfırdan hazırlanıyor

selamlar.
hocam eskisi gibi özen göstermiyosunuz ama:) bi kaç gün önce boş vaktimde, sizin kaynağın üzerinden kendi kullandığım paketi güncelledim. yükleyemiyorum çünkü 1 mb'i 4 kişi kullanıyorum.
beyond compare ile hazırladığım html raporu yüklüyorum ve ekran görüntülerini de buraya koyuyorum. sol taraf ekim için hazırladığınız paket, sağ taraf olması gereken. eksik güncellemeler ve V2 versiyonları ile güncellenen dosyalar var, ve v2 versiyonu old. halde paketten çıkmamış dosyalar var. farklı dosyalar mavi renk.
kolay gelsin.

[img]http://i.imgur.com/p0Dia.png[/img]

[img]http://i.imgur.com/d9Ayi.png[/img]

html rapor:
[url]http://www.mediafire.com/?8p4o4426xccy5ri[/url]

Edited by ZEUS__

• Editor

[quote name='ZEUS__' timestamp='1350467204' post='1248374']
selamlar.
hocam eskisi gibi özen göstermiyosunuz ama:) bi kaç gün önce boş vaktimde, sizin kaynağın üzerinden kendi kullandığım paketi güncelledim. yükleyemiyorum çünkü 1 mb'i 4 kişi kullanıyorum.
beyond compare ile hazırladığım html raporu yüklüyorum ve ekran görüntülerini de buraya koyuyorum. sol taraf ekim için hazırladığınız paket, sağ taraf olması gereken. eksik güncellemeler ve V2 versiyonları ile güncellenen dosyalar var, ve v2 versiyonu old. halde paketten çıkmamış dosyalar var. farklı dosyalar mavi renk.
kolay gelsin.
[/quote]
Güncelleme sayısında eksik ve fazlalık yok ama maalesef yine v2 lerin yerine eskileri koymusum linke düzenleme verdim ekim paketi cıkarıldıktan sonra linkteki ekimedit exe gerekli değişiklikleri yapıyor
[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1350475558__ekran_alnts.png[/img]

[quote name='zutnctr' timestamp='1350480313' post='1248397']
ekim part1 download yapılamıyor.ilgilenirsen sevinirim. teşekürler..
[/quote]

Evet, sanırım part 1 VE part 3'te bir sıkıntı var; hata veriyor.

Edited by helehoyni