Jump to content

Bilgisayarın Ilk Haline Dönmesi

durakoglu
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar anlayamadığım bir durumla karşı karşıyayım. İki defadır formattan sonra programlarımı yüklüyorum internette geziniyorum download yapıyorum, bilgisayarı kapatıp açtıktan sonra yüklü olan herşey silinmiş olarak açılıyor. Hatta explorer geçmişi, sık kullanılanlar ( Firefoxtada aynı ) siliniyor. Harddiski yeni aldım ondan olabilirmi bilmiyorum.Konu yanlış yerde olabilir, kusura bakmayın. Edited by durakoglu

başka bir format cd si ile dene o cde deepfreze eklentisi felan olabilir ..

[quote name='korkusuz_korkak' date='18 May 2011 - 00:40 ' timestamp='1305672002' post='1012570']
başka bir format cd si ile dene o cde deepfreze eklentisi felan olabilir ..
[/quote]

sanmıyorum büyük ihtimal ramde sorun var ramden yapar

[quote name='cikosaches' date='18 May 2011 - 01:14 ' timestamp='1305674076' post='1012575']
Kardeş Format CD de sorun vardır temiz kurulum bir CD bulup yeniden formatla Bu sorun RAM lerden yapmaz kurulum CD de DEEPfrize tarzında bir program vardır büyük ihtimal ondan kaynaklanır.
[/quote]
yaw kardeşim milleti yanlış yönlendirme deepfrize ayrı bi olay normalde bu sorun ya ramden kaynaklanır yada hdd bilgisayar işi yapıyorum k.bakmada deepfrize windows ilk kurulduğunda entegreli olsa bile aktif halde gelmez bu kadar kafanız çalışıyo sizin.

[color="#0000FF"][b]Uslübunuza dikkat edin. Uyarı aldınız.[/b][/color]

[quote name='lostkid35' date='18 May 2011 - 03:08 ' timestamp='1305680906' post='1012588']
yaw kardeşim milleti yanlış yönlendirme deepfrize ayrı bi olay normalde bu sorun ya ramden kaynaklanır yada hdd bilgisayar işi yapıyorum k.bakmada deepfrize windows ilk kurulduğunda entegreli olsa bile aktif halde gelmez bu kadar kafanız çalışıyo sizin.
[/quote]

Benimde aklıma deepfreez geliyor bunun anlamı kafamızın çalışmamasımı demek ? Saygıyı bozmayalım lütfen

[color="#006400"][b]Bios pilindenden olabilir düşük bi ihtimal olsada kullandığın işletim sisitemide olabilit ram lardende olabilir ama ramler geçici hafıza zaten her başlattığında onlar sıfırlanır normaldede......[/b][/color]

[b][font="Georgia"]ramin yerini değiştir bios pilini çıkar tekrar tak bi bak olmassa temiz bir cdyle formatla yine olmassa büyük ihtimalle ramdendir sorun.deepfreeze'den olma gibi ihtimali yok arkadaşın haberi yok zaten ve deepfrize entegreli olsa bile aktaf hale gelmez istemedikten sonra.[/font][/b]

ramlerden kaynaklanıyor olabılır bende bılgısayarımı ılk duzdugumde (5 ay once) bılgısayara format atıyorum kapatıp acıyom sıstem cokuyor memtest ıle test ettım ramlerın ıkısınıde arızalı buldu degıstırdım suan hıc bır sıkıntı yok allaha sukur

Edited by sessizada01