Jump to content

windows kurulum ekranı

halil1487

Recommended Posts

winntbbued la windows kurulum ekranını değiştiriyoruz amenna ama onu cd ye çektiğimizde boot olmuyor bilgisi olan varsa lütfen yardım etsin eksik bi şeyler mi yapıyorum acaba

CD den önyükleme için bir tüşa basın demiyor bilgisayarı açıp kurmak istiyorum bu seferde hata veriyor Lütfen yardım

• 2 hafta sonra ...

Her şeyi tamamladıktan sonra, sıra geldi en son aşamaya. Bu çalışmayı Windows’un kurulumuna yansıtmaya.

Extras > Makecab > Makecab on winntbbu.dll seçeneğini seçerek winntbbu.dll üzerinde sıkıştırılmış cabinet komutunu çalıştırıyoruz. Program işlemleri gerçekleştirerek bize kurulumda kullanılacak dosyayı oluşturuyor.

Oluşan dosyanın adı : winntbbu.dl_

Şimdi bu dosyayı I386 klasörü içerisine gönderiyoruz.

kardeş Bu Dosyayı Nereye kaydediyor

makecab komutuyla sıkıştırılan dosyaların uzantısı değişir,sonuna _ gelir.bu dosyaları winrar,7zip vb. programlarla açtığınızda ya da expand komutunu kullanırsanız içinden asıl dosyanız çıkar.Genişletme olayını da (expand ile) yukarıda detaylı anlattım.

• 2 hafta sonra ...

morning arkadaşım yardımların için çok sağol lakin sorun bendemi bu winntbbu editöründe mi anlamadım yaptıgım hiç birşeyi kayıt etmiyor önce expand ediyorum winntbbu.dl_ yi .dll si cıkıyor herseyi düzenliyorum makecab diyorum sözde kayıt ettiğimi sölüyor ama hala mavi kurulum ekranı kalıyor anlamadım gitti gidiş yolummu yanlıs acaba

morning arkadaşım yardımların için çok sağol lakin sorun bendemi bu winntbbu editöründe mi anlamadım yaptıgım hiç birşeyi kayıt etmiyor önce expand ediyorum winntbbu.dl_ yi .dll si cıkıyor herseyi düzenliyorum makecab diyorum sözde kayıt ettiğimi sölüyor ama hala mavi kurulum ekranı kalıyor anlamadım gitti gidiş yolummu yanlıs acaba

winntbbu.dll dosyasını ve winntbbu.dl_ dosyasını ayrı ayrı winntbbuedde açın.

Hangisi sizin kurulum ekranınızsa diğerini silin.XP CD'si birine öncelik tanıyor demek ki.

• 2 ay sonra...
  • 7 ay sonra...
Her şeyi tamamladıktan sonra, sıra geldi en son aşamaya. Bu çalışmayı Windows?un kurulumuna yansıtmaya.

Extras > Makecab > Makecab on winntbbu.dll seçeneğini seçerek winntbbu.dll üzerinde sıkıştırılmış cabinet komutunu çalıştırıyoruz. Program işlemleri gerçekleştirerek bize kurulumda kullanılacak dosyayı oluşturuyor.

Oluşan dosyanın adı : winntbbu.dl_

Şimdi bu dosyayı I386 klasörü içerisine gönderiyoruz.

kardeş Bu Dosyayı Nereye kaydediyor

BEN YENİ MERAK SARDIM BU İŞE VE KENDİ XPMİ YAPTIM VE BAZI PROGRAMLARIDA ENTEGRE ETTİM.ACILIS EKRANI UZERINDA CALISIYORDUM AMA BAZI PROBLEMLER OLDU.

ACABA NEREYE KAYDEDİYOR YENİ DOSYAYI(winntbbu.dl_)(direk 1886 daki dosyayla degiştirmiyor sanırım)

BİDE SYS.SETUP COULDNT FIND DİYOR BENDE..

FİLES-SETUP secenegınde otamatik expand syssetup.dl_ secenegini kaldırmam problem olur mu acaba.

son olarakta arkaplan resmi icin bmp yerıne jpg kullnsam olur mu ustam_?

dosyanın bulunduğu klasöre girerek aşağıdaki komutu yazmalılar

size ait anlatım

yani kod nere yazılacak anlayamadım anlaşılan arkadaşların aykusu yüksek hemen kaptılar idare edin anlamadım onun için başlayamıyorum

programı indiremiyorum başka link versen harika olacak bak bundada arkadaşlardan eri kaldım idere edin artık

ARKADAŞIMIZ ALINTI YAZMIŞ TEŞEKKÜRLE SAHTECİLİK YOK HARBİ

1-HOCAM SADECE BU WINNTBBU.DLL VAR BU SONRADAN DA winntbbu.dl_ OLUŞTURULACAK VE CD YE ENTEGRE EDİLECEK DOĞRUMUDUR.

2-HERŞEY TAMAM OLUŞTURDUM FAKAT LOGO BOYUT FORMAT AYNI OLDUĞU HALDE DEĞİŞMİYOR

A)MUTLAKA LOGO KULLANMAK ZORUNDAMIYIM ZORUNDAYISAM NEDEN DEĞİŞTİREMİYORUM

B)TEXT LERİ KULLANMAK ZORUNDAMIYIM

YANİ ORDA NE VARSA YERİNE YENİSİNİMİ KOYMAK ZORUNDAYIM

(CEVAP KONUSUNDA SERBESTSİNİZ BEN KATILIMSIZ WİNDOWS HAZIRLADIM BUDA İYİ OLDU FAKAT WİNDOWS KURULUYOR PROGRAMLAR KURULMUYOR SORUNUDA BİR TÜRLÜ ÇÖZEMEDİM

1-BAZI KİŞİLER Cmdlines ŞU KODU

[COMMANDS]

"RunOnce.cmd" GÖSTERİYOR

BAZILARI

[COMMANDS]

"RunOnceEx.cmd" HANGİSİ DOĞRU

2-BAZILARI RunOnce.CMD OLACAK

BAZILARIRunOnceEx.CMD OLACAK DİYOR HANGİSİ DOĞRU

3-cmdow @ /HID

@Echo Off

FOR %%i IN (D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z) DO IF EXIST %%i:\CD.txt SET CDROM=%%i:

SET KEY=HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion \RunOnceEx

REG ADD %KEY% /V TITLE /D "EK PROGRAMLAR YUKLENIYOR... (isa avci) " /f

REG ADD %KEY%\001 /VE /D "UNIVERSAL universal axtractor 1.6" /f

REG ADD %KEY%\001 /V 1 /D "%CDROM%\software\extractor\extsetup.exe /s" /f

REG ADD %KEY%\002 /VE /D "flas catcher" /f

REG ADD %KEY%\002 /V 1 /D "%CDROM%\software\flas catcher\flasetup.exe /s" /f

REG ADD %KEY%\003 /VE /D "your unistal 2008" /f

REG ADD %KEY%\003 /V 1 /D "%CDROM%\software\your unistal\yousetup.exe /s" /f

REG ADD %KEY%\004 /VE /D "object dock 1.19" /f

REG ADD %KEY%\004 /V 1 /D "%CDROM%\software\object dock\objsetup.exe /s" /f

REG ADD %KEY%\014 /VE /D "Ekran : 1024x768" /f

REG ADD %KEY%\014 /V 1 /D "%windir%\system32\1365VidChng.exe 1024x768x32@60 -q" /f

EXIT

BEN BUNLARI YAZDIM FAKAT PROGRAMLAR KURULMADI KURULUM PARAMETRESİMİ YANLIŞ DİYORUM FAKAT PROGRAMLAR KATILIMSIZ SİZCE NEDEN KURULAMIYOR

VALLAHİ BU KANUDA YARDIMCI OLABİLİRSENİZ 500 DÖNUM ARSA VERSEM AZ GELİR TEŞEKKÜRLER

VE BU YAZIYI OKUYAN TÜM ARKADAŞLARIMIZA

• 1 yıl yıl...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...