Jump to content

Ie Explorer Sorunu

ugur
 Share

Recommended Posts

s.a
arkadaşlar
forumdaki açılmış konuları inceledim ancak sorunuma halen çözüm bulamadım !!
3 gündür ie explorer internete bağlanmıyor messenger açılıyor
dğer browserler çalışıyor ie de tık yok
dns ayarlarına baktım otomatik ayar algılamaya baktım ie 8 yüklüyken bu sorun oldu
microsoft un sitesinden 9 u yükledim olmadı güncellemeyi kaldırdım kısacası bildiğim aklıma gelen heşeyi yaptım sonuç yok
işletim sistemim win 7 çözüm bilen arkadaşlar paylaşırsa mutlu olurum ie için format atmak istemiyorum şimdiden teşekkürler....

hem el alışkanlığı hemde e postalara bakmak için yeni sayfa aç gibi sıkıntı olmasın diye bide pcde eksik bişe oldumu illa düzeltmek isterim

[quote name='slkcer' date='23 May 2011 - 11:55 ' timestamp='1306151757' post='1016243']
internet explorer /internet seçenekleri /gelişmiş kısmında internet explorer ayarlarını sıfırla diye bir yer var..denedin mi?
[/quote]

şimdi denedim yine olmadı

[quote name='knopix2009' date='23 May 2011 - 16:05 ' timestamp='1306166712' post='1016370']
eklentileri devredışı bırakıp denermisin.belki eklentilerden biri yapıyodur problem.veya proxy ayarrlarına bak.belki önceden proxy falan girmiş olabilirsin..aklıma gelenler bunlar
[/quote]

malesef oda olmadı kardeş
ne biçim bi illetmiş proxy ayarları boş eklentilerin hepsini devre dışı yaptım dns ler 208.67.222.222 vs idi otomatiğe aldım
7 8 9 yeniledim halen sonuç aynı

[b][font="Georgia"][quote name='ugur' date='23 May 2011 - 19:58 ' timestamp='1306173507' post='1016440']
ben pes ettim inat etti ie bağlanmıyor bir türlü formattan başka çözüm yok gibi..
[/quote]

Bir çok kişi formatın hddyi hızlandırdığı ve dosyaları birleştirdiği fafalan idda ediyor ama aslında her format hddnin yani bilgisayarın ömrünü 1.5 ay kısaltıyor sana tavsiyem format falan atma sonra benim gibi pişman olursun diğer pcmde 2tb hdd yaktım bu yüzden ve hdd açımıyorum tabi içinde giden oyunlarıma filmlerimi acıyorum.sana tavsiyem öle herşeye format atma sonra pişman olursun benim gibi.kullan mozilla yada chrome boşver ieyi.[/font][/b]

[quote name='Taytanix' date='23 May 2011 - 20:03 ' timestamp='1306173814' post='1016445']
[b][font="Georgia"]

Bir çok kişi formatın hddyi hızlandırdığı ve dosyaları birleştirdiği fafalan idda ediyor ama aslında her format hddnin yani bilgisayarın ömrünü 1.5 ay kısaltıyor sana tavsiyem format falan atma sonra benim gibi pişman olursun diğer pcmde 2tb hdd yaktım bu yüzden ve hdd açımıyorum tabi içinde giden oyunlarıma filmlerimi acıyorum.sana tavsiyem öle herşeye format atma sonra pişman olursun benim gibi.kullan mozilla yada chrome boşver ieyi.[/font][/b]
[/quote]

Tabi ayrıca format attıgında anakrtındaki transistorlerin beta katsayısını azaltıyor bilgisayarın yavaşlıyor ustelik monitorunde ölü piksel oluşumuna neden oluyor birde sac dokulmesine neden oluyor ! :D

Kardeş teamviewer gibi bir uzakbağlantı aracı kullanarak bir it yada bu işi bilen birinden yardım al rica et

[b][font="Georgia"][quote name='tnc_tr' date='24 May 2011 - 20:10 ' timestamp='1306260645' post='1017220']
Tabi ayrıca format attıgında anakrtındaki transistorlerin beta katsayısını azaltıyor bilgisayarın yavaşlıyor ustelik monitorunde ölü piksel oluşumuna neden oluyor birde sac dokulmesine neden oluyor ! :D

[/quote]

sen ne saçmalıyorsun ve kime çok bilmişlik taslıyorsun?
ben kendim hddye zarar verdiği gözümle gördüm istersen bi araştır.!.[/font][/b]

[quote name='Taytanix' date='24 May 2011 - 21:09 ' timestamp='1306264153' post='1017247']
[b][font="Georgia"]

sen ne saçmalıyorsun ve kime çok bilmişlik taslıyorsun?
ben kendim hddye zarar verdiği gözümle gördüm istersen bi araştır.!.[/font][/b]
[/quote]
Estagfurullah neden cok bilmişlik taslıyayım oraya bilgi yazmadımki ben sen kendin hdd nin okuma yazma kafasını takip edip bozdugunu gorduysen haklısın.

Bende 3.2 Gb lık hdd var artık kac defa format yemiştir sen tahmin et ve hala çalışıo taş gibi masallah bende kendi gordugume inanıyorum zira formatdan kastınız hızlı formatsa o sayılmaz bile hızlı format sadece ilk sektordeki dosya bilgisini siler yani doysalra hala hdd içinde olur fakat nerde oldukları bilgisi silinir o yuzden recover programları dosya kurtarır. Full format 2tb için baya bir zaman alır hele low level format 2tb için saatler surer. Aksine format atmak daha iyidir çunku dosya parcacıkları zamanla hdd nin farklı bolumlerine yazılır ve hdd den dosya okurken okuma yazma kafası media diskinin ustunde devamlı haraket eder buda hdd nin omrunu kısaltır format atılırsa dosya sistemi yeniden yaratılacagı için dosyalr duzenli yazılır. Zaman içinde dosya parcacıkları tekrar bozuma ugrar bunun içinde defrag yaparsın o yuzden pc nize her ay 2 ayda bir yada 3 ayda bir defrag yapın hem hddnizin omru artar hemde dosya parcacıkları duzenlendiği için okuma yazma kafası daha az haraket ettiğinden pc niz hızlanır.

Edited by tnc_tr