Jump to content

Easy Boot Hiren 13.2 Çalıştıramadım(Resim Ekledim)

Share

Recommended Posts

Arkadaşlar easy boot programı ile multiboot menülü bir sistem yapıyorum.Win7+XP+Hiren13.2+Acronis2011 ama hiren hariç hepsi çalışıyor. Hiren de ise resimdeki yazıda kalıyor. hiren 13.2 cd sinden ultra iso ile .bif formatlı dosyayı oluşturdum yine de olmadı. Hatam nerde acaba???
[img]http://i1105.hizliresim.com/2011/5/26/116.jpg[/img]

doğrudan iso olarak kullanabilirsin.
bcdw hiren.iso komutunu kullan.Easyboot son sürümünü kullanırsan iyi olur eski sürümlerde bu komut çalışmayabilir.

hiren linux tabanlı bir sistem.Ultraiso ile iso dosyasından bif dosyasını oluştur.
bootinfotable;run hiren.bif komutunu kullan isoyuda ana dizine çıkar.

Hatırladığım kadarıyla bu şekilde yapabilirsin.Uzun zaman oldu EasyBoot kullanmayalı.Aerostudio kullanıyorum şimdi.

Easy boot programının son sürümü v5 kullanıyorum. Dediğiniz gibi .bif formatlı dosyayı ezboot içine attım ve HBCD kasörünüde disk1 dizinine attım komut olarak da bootinfotable;run hiren.bif yazdım ama resimdeki yerde kalıyor... :( teşekkürler...

aerostudio kullan sorun yaşamazsın bluelife nin anlatımlarıda var easyboot ile 13 versiyonuna uğraşmıştım olmamıştı, aero studioya geçtim 13.2 sorunsuz ve çok görsel hareketli menüler hazırlayabilirsin acronisi iso olarak,Hireni roota açarak MENU.LST idi sanırım büyük harflerle yazman gerekiyor eset rescue iso olarak çalışmıyor roota açman lazım,password cracker iso olarak çalışıyor,windows cd lerini roota açman lazım yoksa disk bölümlemeye geçmeden mavi ekran veriyor.Aklıma gelen bir kaç tanesi bunlar

@muceli

Kusura bakma, acelem vardı ve gerçekten görmemiştim :(

[b]HBCD [/b]klasörünü [b]disk1 [/b]kalasörüne koyup aşağıdaki iki koddan herangi birini kullanabilirsin.
[color="#0000FF"][b]bcdw /hbcd/grldr
run /hbcd/grldr[/b][/color]

• 1 yıl yıl...
@muceli

HBCD klasörünü disk1 kalasörüne koyup aşağıdaki iki koddan herangi birini kullanabilirsin.
bcdw /hbcd/grldr
run /hbcd/grldr

Ben içersine Acronis True İmage 2013 ve Hireni eklemiştim, Ati çalışıyordu Hiren çalışmıyordu. Yukarda yazdığın şekilde hireni hallettim ancak bu seferde Ati çalışmıyor.

disk1\ezboot içerisine attığım ati_2013.bif dosyasının komutu bootinfotable;run ati_2013.bif şeklinde, yardımcı olurmusun.

Ben içersine Acronis True İmage 2013 ve Hireni eklemiştim, Ati çalışıyordu Hiren çalışmıyordu. Yukarda yazdığın şekilde hireni hallettim ancak bu seferde Ati çalışmıyor.

disk1\ezboot içerisine attığım ati_2013.bif dosyasının komutu bootinfotable;run ati_2013.bif şeklinde, yardımcı olurmusunuz.

Yardım bekliyorum?