Jump to content

Üç Yeni Core I3 Geliyor

KemalALKIN
 Share

Recommended Posts

[center][size="3"][color="#000000"][size="5"][color="#FF0000"][b]Üç Yeni Core i3 Geliyor[/b][/color][/size]

[img]http://intel.shiftdelete.net/wp-content/uploads/2011/05/iP_corei31.jpg[/img]

İkinci nesil Core işlemci ailesine yeni üyeler eklenmeye devam ediyor. Intel, fiyat performans segmentine hitap eden Core i3 modellerinin arasına üç yeni model daha ekleyecek.

İçinde bulunduğumuz yılın üçüncü çeyreğinde piyasaya sürülecek olan modellerin en hızlısının adı Core i3 2130. 3,4 GHz hızındaki bu işlemcide çift çekirdek ve HyperThreading özellikleri bulunacak.

Diğer İki Model

Yeni modellerden olacak olan Core i3 2125 ise 3,3 GHz hızında çalışacak. Bu işlemcinin, halen piyasada olan Core i3 2120’den farkı ise bünyesindeki grafik yongası olacak. Core i3 2125’te HD 3000 grafik yongası bulunacak.

Yeni üç modelin sonuncusu olan Core i3 2120T ise küçük form faktörlü cihazlar için tasarlanmış. İki çekirdekli bu işlemcide de HyperThreading bulunacak.

KAYNAK: SDN[/color][/size][/center]

[quote name='Nash' date='27 May 2011 - 13:40 ' timestamp='1306492802' post='1019190']
4- Başka bir yerden alıntı yapılmış ise orijinal kaynağa mutlaka link
verilmelidir. Alıntı yapılan yerden izin almak gerekiyorsa izin alınmalıdır.

Uyarı aldınız.
[/quote]
dün eve geç geldim ve foruma bakamadım fazla o yüzden yeni kuralı görmedim

neyse sağlık olsun ilk bu kuralın ihlal siftahı benden :p

arkadaşlar dikkat edin :)

[color="#0000FF"][b]açıklama sonrası düşürdüm. [/b][/color]

[color="#000000"]adam sanki merkez bankasını soydu :) keşke herkes senin kadar duyarlı olabilse [b][color="#0000FF"]Nash[/color][/b] Sadece Burada Paylaitıım bütün paylaşımlar benden izinsiz rahatlıkla alıpnıp kendi hesaplarına upload ederek forumlarda paylaşılıyor[/color]

Ben bir Intel kullanıcısıyım.Ama bir AMD sempatizanıyım :)
Intel de hoşuma giden tek bir şey var, o da [b]HyperThreading[/b] teknolojisi.
2 çekirdekli i5 650'yi, 4 çekirdekli i5 750'ye kavuşturan bir teknoloji bu.
4 çekirdekli i7'ler AMD'nin 6 çekirdeklileriyle kapışıyorsa hatta geçiyorsa sırf bunun yüzünden.Tabi mimari olayı da yok değil(32nm<45nm vs :) )
Ama hyperthreading teknolojisi bile, Intel'e para verdiremez artık bana :) Fiyat/Performans=AMD
Yine de giriş seviyesindeki kullanıcılar için alınabilecek bir işlemci tabi fiyatları diğer intellerde olduğu gibi bir servet değerinde olmazsa :) :)

[quote name='EKE58' date='27 May 2011 - 20:25 ' timestamp='1306517119' post='1019446']
Ben bir Intel kullanıcısıyım.Ama bir AMD sempatizanıyım :)
Intel de hoşuma giden tek bir şey var, o da [b]HyperThreading[/b] teknolojisi.
2 çekirdekli i5 650'yi, 4 çekirdekli i5 750'ye kavuşturan bir teknoloji bu.
4 çekirdekli i7'ler AMD'nin 6 çekirdeklileriyle kapışıyorsa hatta geçiyorsa sırf bunun yüzünden.Tabi mimari olayı da yok değil(32nm<45nm vs :) )
Ama hyperthreading teknolojisi bile, Intel'e para verdiremez artık bana :) Fiyat/Performans=AMD
Yine de giriş seviyesindeki kullanıcılar için alınabilecek bir işlemci tabi fiyatları diğer intellerde olduğu gibi bir servet değerinde olmazsa :) :)
[/quote]
ben işlemci değişirken aynı paraya i3 vardı ancak pin falan uymuyordu anakarta bende bu imzamdakini aldım ama yetmiyor mu yetiyor :)