Jump to content

Windows ana ekranından bilgisayarım ve belgelerime

silvershadow

Recommended Posts

Arkadaşlar bilgisayarı tamamen yeni aldım ve özellikleri baya yüksek ve bilgisayar gerçekten çok hızlı... Yalnız dikkatimi çeken irşey oldu... Bunu ilk kurduğumda yapmadı...

Olay şu; Ben anaekrandan bilgisayarım, belgelerim yada d: sürücüsünün kısayolunu masaüstüne yada herhangi bi klasörün kısayolunu masaüstüne attığım zaman ve bunu tıkladığım zaman sanki hiçbirşey yapmıyomuş gibi yaklaşık 8 saniye bekliyor ve sonra giriyor... Ama daha sonra çok hızlı çalışıyor o dosya içinde gezerken... Mesela program kısayollarına tıkladığım zaman öyle birolay yok tık diye açıyor... sadece dosya kısayollarında var...

Sorun ana ekrandan tıklama esnasında beklemesi... Ve bilgisayar ne kadar açık durursa dursun bu aynı şekilde devam ediyor...

Sizinde bu konudaki fikirlerinizi ve düşüncelerinizi bekliyorum... Daha önce hiç başına gelen varmı?

Sanırım kimsenin bir fikri yok :D Neyse bi şekilde bulucaz inşallah...

virüs taraması yaptın mı ?

ayrıca kasadan gelen sesleri bir dinle derim hdd den garip sesler fln geliyor mu?

sonuçta 1 saat önce bile almış olsan bile bilgsayarı arızalı sorunlu bi parça olabilir..

sonuçta elektronik bir eşya..

hdd kaç gb pc özelliklerinide bi yazarsan daha yardımcı oluruz :D

Virüs koruması mevcut hatta spy koruması bile var... Hdd den yada kasadan herhangi bir ses gelmiyor... bilgisayarın normal kullanımında herhangi bir problem yada hız kaybı yok... sadece anaekrandan bilgisayarıma girişte böyle bir sorun var... Yada sorun değil bana garip geldi...

Bilgisayar Özellikleri:

Asus P5LD2 CORE2DUO 945p DDR2-667 PCIX Anakart

İntel E6300 Core2Dou İşlemci

Asus Ex. N7300Ge/Htd/256mb-512Mb Pci-e GF 7300G Ekran kartı

160Gb 7200 10RPMSeagatesatancq 8mb hardisk

Kingston 512 667mhz ddr2 cl5 ram

Ama normal çalışmada hiçbir problem yok yani takılma falan. tek sorun anapencereden giriş yaparken... Yoksa takılma kilitlenme yada değişik herhangi bir durum yok... Yani çalışması herşeyi normal...

Konuyu hallettim arkadaşlarrr formatladım normal windows kurdum ;) Olay haloldu...

Konuyu kapatabilirsiniz...

• 2 hafta sonra ...

Temanızı clasic yapın, arka plan masa üstü resmini none yapın ve tek renk olsun. masa üstündeki tüm simgeleri orjinal haline çevirin ve kalabalık olmasın. Klasör seçeneklerinden gizli klasörleri gösterme tıklı olsun. Klasör görünümüde liste biçiminde olsun.

Bu şekilde bir denersiniz. Eğer olmuyorsa explorerın ne kadar bellek ve işlemci kullandığına bakarsınız.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...