Jump to content

Hard Disk Ve Ram

akkıllı
 Share

Recommended Posts

:mellow: arkadaşlar çok acil yardıma ihtiyacım var bilgi sayarımın hard disk i ve ram i hata veriyor ve ben yaptırmak için bilgisayar tamircisine götürdüğüm de adam bana hard disk i kendi bilgisayarında birkaç gün içinde tamir edebiledeğini söyledi ama benim duyduğuma göre ben tamire götürmeden önce _örneğin_ aile videolarını kalıcı olarak bilgisayardan sildiğimde bile tamirci bi şekilde sildiğim videoları geri getirip izleyebilir mi ???? (yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim ) :pardon:

Senin korkun indirdiğin kötü videolardır.Çakal seni :)
Ama şansın varsa dosyaları yok etme programları var örneğin your uninstaller onda bu özellik var.Not:indirdiğin kötü videolardir dedim ama kimsenin günahını almak istemem eğer bir sakıncası varsa yorumu değiştiririm.

Edited by katil006

içinde video olsa izler belki diyeceğim ama silinmiş dosyayı adamın hiçmi işi yokta taratıp bulup izlesin..senin ne sildiğinle neden ilgilensin,ha silmesen hdd nin içinde olsa bi nebze anlarım belki adam bi cinslik yapar diye..öbür türlü bu şekilde düşünürsen kimseye güvenemezsin

arkadaşım hdd ye yazılan hiç birşey kesinlikle silinmez bunu bilesin ancak hdd nin içindeki diski parçalarsan silinir format atmak max blast4 gibi programlarla diskki silmek ancak kendimizi kandırız öyle programlar varki sen harddiski 3 sene önce aldın diyelim o zamandan buyana ne kaydettin ise bulur :rolleyes:

Kardeş sende ne videosu var bilemedim ama baya bir evham yapmışsın sen. Ya akıl var mantık var. Sen bilgisayarcı olsan oturupta ugrasırmısın Acaba gizli video varmıdır bi bakayım diye. Benim abimde bilgisayar dükkanı var. İnanırmısın format için gelen bilgisayara sadece temizlik ve yedekleme işlemi yapıyoruz sonra benim özel yaptıgım cd ile direk format atıyoruz. Yani inan bir tek resim dahi bakmıyoruz.Eğer kimseye güvenecek kadar yüreğin kalmadıysa bence kendi cabalarınla birşeyler yapmaya calıs. Yada parayı bastır muhakkak senin yasadıgın memlekettede de vardır evlere özel servise gelenler. Biz evede servise gidiyoruz ama onun parası ayrı oluyor.

[quote name='yasak_ask' date='01 June 2011 - 00:42 ' timestamp='1306878173' post='1021835']
akkıllı, eraser isimli programı kullanabilirsin.

http://www.heidi.ie/eraser/download.php
[/quote]
kardeş o program ne işe yarıyor hdd silme programının en iyisi max blast dır hdd deki bozuk bölümleri tarar ve düzeltir o bile hdd yi silmez siler ama biz sildi sanırız en güzeli hdd yi formatlayıp tv kartımız varsa ondan bolca video çekip silmek tekrar tekrar video çekip silmek
edit:eyer pc satacaksak hdd nin içinde özel şeylerimiz varsa yeni bir hdd alıp öyle satmak olur güven memek te haklısın bazı basit program lar bile silinen şeyleri buluyor 30 dakika içinde hdd tarıyor bazı insanlar çok meraklıdırlar

Edited by emrah48

emrah48 , bu programda aslında anlattığın türden birşey. Üstüste veri yazarak o sektördeki bilginin geri getirilmemesini sağlıyor. Bir harddiski tam anlamıyla bu programla silmek 9-10 saat alabiliyor. Harddiskin boyutuna sistemin özelliğine göre değişiyor bu zaman tabi.

[quote name='yasak_ask' date='31 May 2011 - 21:49 ' timestamp='1306878580' post='1021846']
bilalozkan7, bu zamanda iyi niyetli insan bulmak kolay değil, arkadaşa hak vermemek elde değil.
[/quote]

Öyle diyorsun ama biraz mantıklı olmak gerek. Ben 60.000 nüfuslu bir ilçede yaşıyorum. Sonuçta insan çevresinden haberi olur. Muhakkak ki en büyük bilgisayarcı kim en iyi yemek nerde en iyi manzara nerde bilir. O yüzden gideceği kapıyıda bilir. Eş dosttan tavsiye alınır. Arkadaşın düşündüğü şeyi farketmedin sanırım ? Arkadaş diyorki bilgisayarcı oturup dosya kurtarma programı kuracak ve önce onun eski dosyalarına bi bakacak. Bu kadar şüphe ile yaşarsa sağlıklı olmaz. Zaten bu halede böyle geldik ya... Zaten önce şunu söylemek istiyorum. Eğer bir insan bir dükkan açıyorsa önce bazı şeyleri göz önüne alıyor. Kendine bir isim bir hava yaratmaya calısıyor. Kim öyle bir şerefsizlik yapabilir ki

Bilgisayarcılık gibi işleri yapan bütün esnaflar bilirler ki bir adı kazanmak için yıllarca çalışırsın meşhur olursun. Ama o adı kaybetmek bazen yaptıgın bir hataya bakabilir. Yani bence rahat ol kimse senin bilgisayarına Recover My Files kurupta saatlerce dosya aramaz. Adam bir iş yapıp senden nasıl para alabilirim onun derdine düşecek zaten. En fazla içi kötü olursa bilgisayardaki resimlerine bakar yani. Onuda sen halledebilecek kapasitede olduguna inanıyorum bu kadar derin detaylı düşündüğüne göre.

[quote name='bilalozkan7' date='31 May 2011 - 22:11 ' timestamp='1306879900' post='1021858']
Öyle diyorsun ama biraz mantıklı olmak gerek. Ben 60.000 nüfuslu bir ilçede yaşıyorum. Sonuçta insan çevresinden haberi olur. Muhakkak ki en büyük bilgisayarcı kim en iyi yemek nerde en iyi manzara nerde bilir. O yüzden gideceği kapıyıda bilir. Eş dosttan tavsiye alınır. Arkadaşın düşündüğü şeyi farketmedin sanırım ? Arkadaş diyorki bilgisayarcı oturup dosya kurtarma programı kuracak ve önce onun eski dosyalarına bi bakacak. Bu kadar şüphe ile yaşarsa sağlıklı olmaz. Zaten bu halede böyle geldik ya... Zaten önce şunu söylemek istiyorum. Eğer bir insan bir dükkan açıyorsa önce bazı şeyleri göz önüne alıyor. Kendine bir isim bir hava yaratmaya calısıyor. Kim öyle bir şerefsizlik yapabilir ki
[/quote]

Sende haklısın :)